preloader

Doğal Ürünlerle Cildinizi Mevsim Geçişine Hazırlayın

12.09.2022
Doğal Ürünlerle Cildinizi Mevsim Geçişine Hazırlayın

Yazı Boyutu:

Eylül pek çoğumuz için şehre, okula, hareketli hayata dönüş ayı. Uzun ve güzel bir yazın ardından cilt bakım rutinimizde yenilikler yapmak içinse doğru zaman.

Yaz bitişleri size kendinizi nasıl hissettiriyor; hüzünlü mü yoksa yenilenmeye hazır mı? Cildimizdeki değişimleri en fazla hissettiğimiz dönem bu mevsim geçişleridir. Özellikle yaz sonu güneşin zararlı etkilerine maruz kalan cilt, neme ve yenilenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyar. Şehir hayatına dönüşle birlikte değişen rutinlerimiz, cilt bakım alışkanlıklarımız üzerinde de önemli rol oynuyor. Mevsim değişimiyle birlikte hassaslaşan cildimizde kullanacağımız ürünleri seçerken içeriklerini daima göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Gücünü bitkilerden alan, içeriği temiz ürünlerle cildinizi neme doyururken dolgunluk ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

İşte basit ama etkili uygulamalarla cildi sonbahara hazırlama rehberi.

Doğal Ürünlerle Cildinizi Mevsim Geçişine Hazırlayın

Yoğun Nem Desteği Sağlayın

Güneşi, bronzlaşmayı çok seviyoruz ancak ne yazık ki cildi en çok etkileyen ve yaşlanma etkilerini hızlandıran sebeplerin başında da güneş geliyor. Güneşin etkisiyle cilt nemini kaybedip çok daha donuk ve mat bir görünüm alabiliyor. Bu noktada cilde hem gündüz hem de gece rutinimizde yoğun nem desteği sağlamamız şart. Hyalüronik asit içeriği bakımından zengin ve faydalı yağlarla desteklenmiş ürünlerle cildi hızlıca toparlamak mümkün. gülsha Gül Özlü Gençlik Kremi, içeriğindeki yoğun gül esansiyel yağı sayesinde cildi yatıştırarak dolgunlaştırıyor ve cilde ışıltı kazandırıyor. İçeriğindeki nemlendirici aktif hyalüronik asit sayesinde düzenli kullanımda cildinizin tazelendiğini ve esneklik kazandığını hissedebiliyorsunuz. Gelelim gece bakımına; gece saatleri vücudun kendini yenilemeye aldığı ve cilt onarımının en yoğun olduğu zamanlardır. gülsha Gece Gül İksiri, ciltte oluşabilecek kırışıklıkları ve sarkmaları önlemek için gece boyunca adeta çalışıyor. Anti-aging etkili peptid karışımı ile zenginleştirilmiş olan ürün, cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı oluyor. Cildinizi arındırdıktan sonra 2-3 damla Gece Gül İksiri’ni dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulayın. İçeriklerin etkinliğini artırmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için ürünleri gülsha Yüz Masaj Taşıyla uygulayabilirsiniz.

Şehir Hayatı İçin Önlem Alın

Eylül, şehre ve tabii ofislere dönüş ayı demiştik. Cildi güneş kadar yoran diğer faktör ise şehir hayatının koşturmacasında maruz kaldığımız serbest radikaller. Sadece hava kirliliği değil hem bilgisayarlarımızdan hem de telefonlarımızdan yayılan mavi ışığın da cildimiz üzerinde yıpratıcı etkileri göz ardı edilemez. Ancak endişelenmeye gerek yok; yapmamız gereken öncelikle önlem almak. Cildi neme doyurmakla kalmayıp, hava kirliliği ve mavi ışık kaynaklı yaşlanma etkileriyle de savaşmaya yardımcı olan çok yönlü gülsha Güzellik Misti, çantalarınızda ve ofis çekmecelerinizde yerini almaya hazır. Hava kirliliği ve sürekli ekran kullanımı kaynaklı mavi ışığın oksidatif etkilerine karşı çoklu koruma sağlayan ödüllü bu aktif içerik, ayçiçeği filizleri ve Peru tara taninlerinden elde edilen ECOCERT sertifikasına sahip. Aynı zamanda cilde C vitamini kadar güçlü ve yeşil çaydan daha fazla antioksidan koruma sağlıyor. Ürün SPF 30 ve üzeri güneş koruyucularla birlikte kullanıldığında, cilt sıkılığının, yoğunluğunun artmasına ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı oluyor. Cildimiz için büyük önem taşıyan kolajeni korumaya da yardımcı olduğunu eklemeden geçmeyelim. Peki, gülsha Güzellik Misti için neden çok yönlü diyoruz? Çünkü tüm saydığımız etkilerinin yanında cilt bakım rutininde tonik olarak kullanılabiliyor, gözenek görünümünü azaltmada rol oynuyor ve egzersiz sonrası cildi yatıştırıyor. Evde, ofiste, sporda anında tazelenmek için birkaç fıs yeterli!

Makyaj Öncesi ve Sonrası Cildinizi Nemlendirin

Yazın vedalaştığımız makyaj malzemeleriyle kavuşma zamanı! Yoğun fondötenler, mat likit rujlar tekrar hayatımıza giriyor. Cildi makyaja hazırlarken hem nemlendirmek hem de makyaj bazı etkisi için gülsha Güzellik Misti uygulayarak fondöten öncesi ideal zemini hazırlayabilirsiniz. Cildi nemlendirmek kadar önemli bir diğer konu ise dudakları nemlendirmek. Mat likit rujlar ne yazık ki dudaklarda ekstra bir kuruluğa sebep olabiliyor. Bunu önlemek için rujunuzdan önce dudaklarınıza mutlaka gülsha Güllü Dudak Bakımı uygulayın. Gül esansiyel yağıyla güçlendirilmiş özel formüle sahip olan ürün dudaklarınıza nem verirken gün boyu pürüzsüz, yumuşak ve rahatlamış dudaklara kavuşmanızı sağlar. Bunun yanı sıra ruj yerine geçen renkli alternatifleri de tercih edebilirsiniz. Makyajınızı tamamladıktan sonra yeniden güzellik mistinizden uygulayarak cildinize nemli bir görünüm verebilirsiniz.

Ve en önemli konu: Cildi makyajdan arındırmak! Bunun için cildi derinlemesine arındıran misel sulardan daha iyisi düşünülemez. Hassas misel teknolojisi ve sakinleştirici tam gül suyu baz alınarak geliştirilmiş formülü ile gülsha Gül Misel Suyu, cildi tek adımda temizliyor ve arındırıyor. Yüz, boyun, göz ve dudak makyajınızı çıkarttıktan sonra cildinizin tazeliğe, yumuşaklığa ve pürüzsüz bir aydınlığa kavuştuğunu gözlemleyebilirsiniz.

Bakıma Seyahatte De Devam Edin

Her ne kadar yaz bitiyor desek de kimilerimiz için mevsim geçişleri son kez tatil yapmak için en iyi fırsat. Ne de olsa eylül aynı zamanda “sarı yaz”. Yanınızda gereksiz ağırlıklar yaratmayacak ama tatilinizde cilt bakımınızı destekleyecek ürünler bulundurmayı unutmayın. Cildi daima nemli, ferah ve taze hissetmek için gülsha Güzellik Misti’nin 20 ml olan seyahat boyunu yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Nerede olursanız olun, yanınızdan ayırmamanız gereken bir diğer ürün ise kuşkusuz ki el kremi. gülsha Gül Özlü El Kremi, kolay taşınabilir boyutunun yanı sıra elleri sadece nemlendirmekle kalmıyor cildinizin kendini onarmasına da yardımcı oluyor. Söz konusu seyahat olduğunda markanın en pratik ürünlerinden gülsha Arındırıcı Gül Tozu Tek Kullanımlık Sachet’den bahsetmemek olmaz! Bu nazik ama güçlü etkiye sahip temizleme ürünü, cildinizi tahriş etmeden günlük cilt bakımınızda sabah-akşam kullanabileceğiniz bir exfoliant; tatilde geçireceğiniz gün sayısı kadar yanınıza almanız yeterli.

*Bu içerik Gülsha iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları