preloader

Gece Rutininde Fark Yaratan Etkili Ürünler

13.01.2023
Gece Rutininde Fark Yaratan Etkili Ürünler

Yazı Boyutu:

Gece rutininizi, Alpha Hidroxi Asitler (meyve asitleri), C Vitamini, Niyasinamid, Retinol (A Vitamini) ve Peptidler gibi fark yaratacak güçte içeriklerle desteklediğinizde, cildinizin sabah çok daha genç, bakımlı ve güzel görünmesi mümkün.

Kozmetiğin çoğu zaman bir hayal vaat ettiği söylenir. Oysa son dönemin gelişen üretim teknolojileri ve kuvvetli içeriklerin doğru şekilde formüle edilmesiyle yaratılan ürünler, doğru ciltle, doğru şekilde birleştiğinde hayalden çok daha fazlasını gerçekleştirebiliyor.

Tüm vücudun olduğu gibi, cildin de kendini yenileyebilmesi için en uygun zaman dilimi gecedir. Dolayısıyla gece rutininizi, Alpha Hidroxi Asitler (meyve asitleri), C Vitamini, Niasinamid, Retinol (A Vitamini) ve Peptidler gibi fark yaratacak güçte içeriklerle desteklediğinizde cildinizin sabah çok daha genç, bakımlı ve güzel görünmesi mümkün.

İşte ilk kullanıldığında bile gözle görünür fark yaratmayı başarabilen güçlü gece rutini ürünlerinden bazıları:

Lancome Renergie Triple Serum

C vitamini, Niasinamid, Hyalüronik asit ve Ferülik asit içeren formülüyle hem ciltteki lekeleri hem de ince çizgi ve kırışıklıkları hedef alıyor. Ancak ürünün en önemli farkı şu; şişe içerisinde yer alan 3 farklı haznedeki bu içerikler, kullanım esnasında pompaya basıldığında birleşerek cilde temas etmeden hemen önce aktive oluyor. Leke karşıtı içeriklerin başında gelen C Vitamini gibi stabilize edilmesi çok zor olan ve çok hızlı bozularak etkisini kaybedebilen bir içerik için çığır açan bir yenilik diyebiliriz.

Estee Lauder Advanced Night Repair

Hyalüronik asit içeriği sayesinde, cildi 72 saat boyunca nemlendirmeye destek olurken, cilt bariyerini güçlendirdiği için ciltteki hassasiyet ve kızarıklık görünümünde veya gözeneklerin daha belirgin görünmesinde azalma da sağlıyor. Gece ve gündüz ayrı ayrı uygulandığında, en etkili bakım ve korumayı sağlamasına olanak veren antioksidanlar sayesinde modern şehir hayatı, hava kirliliği veya güneş ışınları gibi çevresel faktörlere karşı savaşıyor.

Abtira Garden Fruit Night %5 AHA Yeni Formül Nemlendirici ve Canlandırıcı Gece Kremi

İçerdiği meyve özleri ve asitleri sayesinde cildi yenileyici etkisi bulunan bu nemlendirici, özellikle cilt yüzeyindeki pürüz ve lekeleri gidermede etki sağlıyor. Antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı etkisi de bulunan ürün, sabahları parlak bir cilde uyanmanıza yardımcı oluyor.

Caudalie Vinoperfect Leke Karşıtı Glikolik Gece Bakım Kremi

Gece boyunca cilt lekelerini azaltmak üzere tasarlanmış bu ürün, %95 doğal türevli içeriklerden oluşuyor ve soyucu etkisiyle sabaha parlak ve canlı bir ciltle uyanmanıza yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda daha eşit bir cilt tonu gözlemleyebilirsiniz.

Editörün Notu: Caudalie vadettiği sonuçlara hızla ulaştıran ürünleri sayesinde favori markalarımdan biri, özellikle %100 doğal içeriklerden oluşan Beauty Elixir çok amaçlı spreyi mutlaka denemenizi öneririm.


{33299}

Drunk Elephant Power Peptide Serum

Kozmetiğin en akıllı içeriklerinden olan peptidleri etkili şekilde kullanan bir marka; Drunk Elephant. Cildi güçlendiren, dokusunu, parlaklığını ve esnekliğini geri kazandıran ürün, % 10 laktik asit, cildi güçlendirici sinyal peptidleri, bitki büyüme faktörleri ve destekleyici amino asitler içeriyor. Tek ürünle leke, gözenek ve yaşlanma belirtileri gibi birçok problemle savaşmayı destekliyor.

Dr.Jart+ Cicapair Tiger Grass Sleepair Intensive Mask

Özellikle hassas ciltler ne kullanırsa kullansın, cilt bariyerini güçlendirmeden sonuç elde edemeyeceği gibi, geri dönülmez hasarlara da yol açabilir. Bu nedenle etkili cilt bakımının önceliği cilt bütünlüğünü ve bariyerini güçlendirmektir. Cicapair serisi bu konuda çok etkili içerik ve ürünlere sahip. Özellikle Sleepair Intensive Mask cildi güçlendirirken, hassasiyet ve kızarıklık görünümünü azaltmaya, cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturmaya yardımcı oluyor.

Neostrata Correct %0,3 Saf Retinol Gece Serumu

Cildi yenileme ve gençleştirmede önemli payı bulunan Retinol’ü en etkili şekilde kullanan markalardan Neostrata; %0,3 saf, stabilize edilmiş retinol, %0,1 saf hyaluronik asit ve %4 NeoGlukozamin içeriğiyle formüle ettiği gece serumuyla cilt tonu ve dokusunu iyileştirerek, çizgi ve kırışıklıklarla savaşmayı destekliyor.

Lonjevite Daily Detox Powder Cleanse

Pirinç özü, pembe kil ve nazikçe köpüren Hindistan cevizi sayesinde cildin üst katmanındaki kir ve pürüzleri hızla uzaklaştırırken, papaya meyve enzimi, aloe vera ve yulaf özüyle daha aydınlık bir cilt görünümünü destekliyor. Böylece sabaha daha berrak ve pürüzsüz bir cilde uyanmanızı sağlıyor. Ayrıca nazik soyucu etkisi üzerine sürdüğünüz diğer serum ve ürünlerin çok daha etkili nüfuz etmesine de olanak sağlıyor.

{27375}

L’Occitane Overnight Reset Serum

Ölmez otu esansiyel yağı ve ölmez otu öz suyu ekstresi ile güçlendirilmiş formülüyle çevresel faktörlerin ve günlük stresin ciltte yarattığı tahribatı azaltmaya ve ince çizgilerin görünümünü düzelterek iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı oluyor. Özellikle bir haftalık düzenli kullanım sonucu, ciltteki hassasiyet, kızarıklık ve gerginlik hissini azaltmayı destekliyor.

The M For Me Anti-Aging Bakım Kremi

Ölmez çiçeği esansiyel yağı ve kırmızı üzüm çekirdeğinden elde edilen resveratrol içeriği sayesinde cilt tonunu aydınlatmaya ve dengelemeye yardımcı olurken, yaşlanma etkileriyle savaşmayı da destekliyor.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan
editörün tüm yazıları