preloader

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

01.11.2021
Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Yazı Boyutu:

aaa

Lekelerden arınmış, neme doymuş ve ışıl ışıl bir cilt hayal değil! Vereceğimiz beş kilit öneriyi uygulayarak kusursuz tene giden yolda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Makyaj malzemeleriyle gizlemek zorunda kalmadığımız, sağlıklı, parlak ve ton eşitliğine sahip bir cilt hepimizin hakkı. Özgüvenin olmazsa olmazı olan kusursuz ten uğruna neler yaparsanız? Endişe etmeyin; yapılması gereken, basit ama etkili bazı prensipleri yerine getirmek. Yaşam stilinizde ve cilt bakım rutinlerinizde yapacağınız düzenlemelerle eforsuz güzelliğin aslında hiç de zor olmadığını fark edeceksiniz.

Bol su için

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Su içmenin genel vücut sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Su, aydınlık bir cilde uzanan merdivenin de ilk basamağını oluşturuyor. Yeterli miktarda su içmek cilt elastikiyetinin artmasına, kuru ve pul pul görünümün azalmasına aynı zamanda cildin çok daha canlı görünmesine yardımcı oluyor. Kış aylarında soğuyan havalarla birlikte cilt daha fazla hassaslaşıp kuruduğu için bol bol su içmeyi ve cilde nem desteği sağlamayı unutmayın. Eğer gün içinde su içmeyi unutuyorsanız telefonunuza su içmenizi hatırlatacak uygulamalardan indirebilirsiniz.

Ton eşitlemeye odaklanın

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Aydınlık cilt, aynı zamanda lekesiz ve renk tonu eşitlenmiş bir cilt anlamına geliyor. Güneşin zararlı etkilerinden tutun da hormonal değişimlere kadar cilt lekelerine sebep olan pek çok faktör var. Bu noktada günlük bakımımızda hedef odaklı ürünlere yer açmamız şart! Lekelerle savaşma konusunda oldukça konsantre yapıda olan serumlar son derece etkili. Cilt bakım rutinimizde serum uygulaması en önemli adım diyebiliriz.

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

SkinCeuticals’ın uzman formüle sahip serumları ile cilt tonu eşitsizlikleriyle birlikte lekeli ve mat bir cilt görünümünün önüne geçmek mümkün. Leke karşıtı etkiye sahip Discoloration Defense Serum ve Phloretin CF Antioksidan Serum, aydınlık ve eşit bir cilt tonuna sahip olmanızı sağlıyor. Discoloration Defense Serum, zengin formülündeki traneksamik asitle lekenin derinine etki ederek inatçı leke görünümünü azaltıyor. İçeriğinde yer alan Niasinamid yeni leke oluşumunu engelleyerek renk eşitliğine destek verirken; Hepes, daha aydınlık bir cilt görünümü için yardımcı oluyor.

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Gelelim Phloretin CF Antioksidan Serum’a… Yapmanız gereken, sabahları ilk ürün olarak temiz cildinize 3-5 damla damlatarak uygulamak. İnce çizgilere, kırışıklıklara ve renk eşitsizliklerine meydan okuyan bu ürün, serbest radikallerin hasarını etkili bir şekilde nötralize ederek UVA ve UVB ışınlarına karşı gelişmiş çevresel koruma sağlıyor. İçeriğindeki saf C vitamini, phloretin ve ferulik asitle, yaşlanma ve hiperpigmentasyon gibi cilt endişelerine karşı etki gösteriyor. Kolajen sentezini ve hücre yenilenmesini tetiklemesi ise ürünün bir diğer bonusu.

Cildi içten besleyin

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Unutmayın; bedenimiz yediklerimizin aynasıdır. Güzel ve sağlıklı ciltten bahsederken beslenmeye değinmemek olmaz! Beslenme düzenimize mutlaka A, C ve E vitamini içeren gıdalar eklemeliyiz çünkü bu vitaminler, cildi serbest radikallere karşı koruyan en güçlü antioksidanlardan. Aydınlık cilt için özellikle önem taşıyan C vitaminini portakal, kivi, mandalina gibi meyvelerden kolay şekilde edinebilirsiniz. Peki, cevizin kan dolaşımını desteklediğini ve düzenli tüketildiğinde cilde parlaklık sağladığını biliyor muydunuz? Rafine şekerden ise kesinlikle uzak durmak gerekiyor çünkü şekerin cilt üzerinde olumsuz etkiler gösterdiği ve akne oluşumuna sebep olduğu biliniyor. İşte beslenme, aydınlık bir cilt için bu denli önemli bir mevzu.

{773636}

Temizleyin ve koruyun

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Kaliteli bir cilt yapısı için bakım rutinimizde onlarca ürün kullanmamıza gerek yok; çok basit düzenlemelerle cildimize istediğimiz ideal bakımı sağlayabiliriz. Bu noktada en önemlisi tabii ki cildi sabah akşam temizlemek ve arındırmak. Köpük, jel ya da yağ fark etmez; cildinize iyi geldiğini düşündüğünüz herhangi bir cilt temizleme ürünü kullanabilirsiniz. Tabii tavsiyemiz eğer yağlı bir cilde sahipseniz jel ya da köpük formda, kuru cilde sahipseniz yağlı formda temizleyicileri kullanmanız. Önemli olan; rutini aksatmadan sabah-akşam tekrarlamak ve asla makyajla uyumamak. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise güneş koruması. Yaz-kış fark etmeksizin günlük bakım ürünlerinizi uyguladıktan sonra mutlaka bir güneş koruyucu kullanın. Bu, olası lekelerin önüne geçmenin en basit ve etkili yolu.

İyi uyuyun

Lekesiz Bir Cilt İçin 5 Öneri

Uyku cilt için sandığımızdan çok daha önemli. Aydınlık bir cilt için 22:00-06:00 saatlerini uykuda geçirmeye çalışın çünkü cilt bu saatler arasında kendisini yenilemeye alıyor. Uykudayken vücudumuzdaki büyüme hormonu seviyesi yükseliyor; bu da cilde kolajen desteği sağlayarak hasar görmüş hücreleri onarıyor. Dinlenmiş ve yenilenmiş bir cilt için düzenli ve yeterli uyuduğunuzdan emin olun.

{773820}

Bu içerik Skinceuticals sponsorluğunda hazırlanmıştır.