preloader

Çift Aşamalı Temizlemeyle Cildinizi Kırışıklıklardan Kurtarın

06.01.2023
Çift Aşamalı Temizlemeyle Cildinizi Kırışıklıklardan Kurtarın

Yazı Boyutu:

Genel kanı sadece makyaj yaptığımızda cildimizin derinlemesine temizlenmesi gerektiği yönünde olsa da, aslında cildimiz gün içinde serbest radikallerden de fazlasıyla etkileniyor. Önerimiz, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile çift aşamalı bir temizleme rutini

Genelde sadece makyajın derin ve detaylı bir temizlik gerektirdiği düşünülse de, temiz bir araba camının trafikte dakikalar içerisinde tekrar kirlenmesi, gün içinde cildimize de aynı toz ve pisliğin sindiği gerçeğini gösteriyor. Gün boyu cildimize oturan kir ve toz; ciltteki ölü hücreler, sebum ve bakterilerle birleştiğinde, donuk ve mat bir görünümün yanı sıra ince çizgilerin belirginleşmesine ve ciltte pürüzlere neden olabiliyor.

Bu cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için çeşitli cilt temizleme gereçleri, maskeler ve peelingler mevcut. Ancak yalnızca günlük cilt temizleyicinizi kullanarak da bu sorunları büyük ölçüde temizleyebilirsiniz!

Cilt temizleme için 2×2 kuralı

Çift Aşamalı Temizlemeyle Cildinizi Kırışıklıklardan Kurtarın

Sadece 1 hafta gibi kısa bir sürede daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayacak 2×2 kuralı cildi sabah 2, akşam 2 defa, ard arda, doğru temizleyiciyi kullanarak yıkamaktan geçiyor. İlk yıkama cilde gün boyu oturan kiri veya makyajı temizlerken, hemen ardından yapılan ikinci yıkama, gözeneklerde biriken ve cildin daha kuru, mat, donuk ve yaşlı görünmesine neden olan diğer kalıntıları ve ölü hücreleri temizliyor. Düzenli temizlendiğinde, ortalama bir hafta gibi kısa bir sürede, tüm bunlardan kurtulan cilt, çok daha pürüzsüz, canlı, aydınlık ve genç görünüyor.

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Çift Aşamalı Temizlemeyle Cildinizi Kırışıklıklardan Kurtarın

Ancak bu kuralı uygularken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var;

  • İki defa yapılan temizlik ciltten sadece pürüzleri değil, aynı zamanda cildin nemini korumaya yardımcı yağ tabakasını da alıp götürüyor. Dolayısıyla cilt tipine göre seçilecek doğru bir temizleyici ve ardından kullanılacak doğru bir nemlendirici ile cildinizi kurutmadan bunu sağlayabilirsiniz.
  • Eğer cildiniz için soyucu (exfoliant) etkili özel bir ürün veya fırça kullanıyorsanız cildinizi aşındırmamak ve hassaslaştırmamak için bu uygulamayı tercih etmeyebilirsiniz.
  • Eğer cildinizde batma, sızlama gibi aşırı bir hassasiyet varsa veya kılcal damarlarınız cilt yüzeyine yakınsa, bu uygulamayı dermatoloğunuza danışarak değerlendirebilirsiniz.

Yağlı ciltler için temizleyici önerileri

Cilt kusurlarına ve fazla yağlanmaya neden olan yağ oksidasyonunu azaltmak için kullanabileceğiniz temizleyiciler…


Karma ciltler için temizleyici önerileri

Yüzünüzün farklı bölgelerinde yağlanma ve kuruluk gözlemliyorsanız, karma cilt tipine sahipsiniz demektir. Ne yağ bazlı ne de sebum üretimini azaltmaya yönelik ürünler kullanmalısınız.


Kuru ciltler için temizleyici önerileri

Leke ve akne gibi problemleri beraberinde getiren, çizgi ve kırışıklıkların cilde oturmasına yol açan nemsizlikle savaşmak için bu temizleyicileri kullanabilirsiniz…

Bonus: Yaşlanma Karşıtı Etkili Bakım

Çift Aşamalı Temizlemeyle Cildinizi Kırışıklıklardan Kurtarın

FOREO çatısı altındaki bir marka olan FAQ™ Swiss, yaşlanma karşıtı bakım için ultra hafif ve son derece hijyenik yeni LED maskelerle sizleri buluşturuyor. Akıllı silikon LED yüz maskeleriyle cilt sağlığınız ve görünümünüz için bir cilt yatırımı sunarken, klinik ziyaretlerinden de tasarruf etmenize yardımcı oluyor!

FAQ™ 200 Koleksiyonu, ultra hafif ve son derece hijyenik yeni LED maskelerle sizleri buluşturuyor. Bu maskeler; kablosuz, açık göz tasarımına ve maskeyi yerinde tutan kaymayan bir baş bandına sahip, böylece maskeyi kullanırken serbestçe hareket edebiliyorsunuz.

FAQ™ Swiss’in kahramanı olan FAQ™ 202; 600 ışık replikatörü ile süper hızlı bir şekilde binlerce LED darbesi göndererek LED dalga boylarının cildin tüm bölgelerine eşit şekilde nüfuz etmesini sağlıyor.

Çift Aşamalı Temizlemeyle Cildinizi Kırışıklıklardan Kurtarın

FAQTM 100 Range cihazları ise kişiselleştirilmiş tedavi ve bakım oluşturmanıza olanak tanıyor ve ihtiyaçlarınıza göre sonuçlar almanıza yardımcı oluyor. 101, 102 ve 103 modelleri yaşlanma karşıtı bakımı farklı teknoloji kombinasyonları ile birleştiriyor.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları