preloader

Omega’nın Üç Silahşörü

26.04.2017
Omega’nın Üç Silahşörü

OMEGA, yıllar içinde efsane olacak üç profesyonel saati olan Seamaster 300, Railmaster ve Speedmaster’ı ilk kez 1957’de görücüye çıkarmıştı. 2017’de ise OMEGA, her bir modelin 60. yıldönümü özel üretimini gerçekleştirerek, üç mekanik şaheseri gururla anıyor.

Her üç saat de fırçalanmış ve parlatılmış paslanmaz çelikten üretildi. Siyah ‘tropikal’ kadranları dikkat çekiyor. Her bir model, 3,557 parça ile sınırlı. 1957’deki orijinal kutusundan esinlenilen yeni sunum kutusu kırmızı kadifeden yapıldı. Üzerinde bir Denizatı ve retro OMEGA logosu bulunuyor. Sunum kutusunda deri ve NATO olarak iki yedek kayış ve kayışları değiştirmek için bir de aparat yer alıyor.

Seamaster 300 – 60th Anniversary Limited Edition Master Chronometer 39mm

İlk Seamaster 300, sadece mükemmel suya dayanıklılığı için değil; aynı zamanda siyah kadranı, büyük saat göstergesi, iki yönlü dalış bezeli ve girintili üçgen saat ibreleri için son derece rağbet gördü. Dalgıçlar ve su altı maceracıları için üretilmiş olan saat hızla yenilik ve stil simgesi haline geldi. CK2913’ten ilham alan 2017 modelinde, siyah alüminyum bir bezel yer alıyor. Kurma kolu üzerinde, 1957’de saatin olağanüstü suya dayanıklılığının bir göstergesi olan Naïad işaretini muhafaza ediyor. Kutusu üzerindeki Denizatı, 1957’de olduğu gibi çizildi. OMEGA Master Chronometer mekanizma 8806 ile çalışıyor.

Railmaster – 60th Anniversary Limited Edition Master Chronometer 38mm

Railmaster modeli kullanım amacının dışındaki ayrıntılara sahip değildi. İşte takılacak basit, pratik ancak zarif bir saat olarak tasarlandı. Çift kılıflı anti-manyetik saat, bilim adamları ve teknisyenler için veya elektrik alanlarına yakın çalışan herkese yönelik olarak tasarlandı. Orijinal modelin gösterişsiz tarzı 2017 modeline taşındı. Vintage görünümlü göstergeler, Super-LumiNova kaplama ile daha güçlü bir ışık elde etmek için biraz daha derinleştirildi. OMEGA Master Chronometer 8806 mekanizması ile çalışan yeni Railmaster, 15.000 gauss’a kadar manyetik alanlara karşı dayanıklılığa sahip. 4 yıllık bir garanti ile sunuluyor.

{77672}

Speedmaster – 60th Anniversary Limited Edition 38.6mm

Belirgin ibreleri sebebiyle “Broad Arrow” olarak adlandırılan orijinal Speedmaster, sadece ilk Speedmaster değil, aynı zamanda, kadran üzerine basılı olan modellerin tersine, bezeli üzerindeki takimetre ölçeği ile dünyadaki ilk kronograf kol saati özelliğini taşıyor. Aslen araba yarışçıları için tasarlandı. Yeni modelde, orijinal fontu ’57 takimetrenin ölçeğine uyacak şekilde yeniden çizildi. Bu özel saatin kalbi ise OMEGA 1861 calibre mekanizmadan oluşuyor.

{77473}

Trilogy Özel Sunum Kutusunda

Omega’nın Üç Silahşörü

OMEGA, 1957 yılı modellerinden sadece bir tanesi ile yetinmek istemeyen meraklıları için üç modeli de içeren çok özel bir Trilogy sunum kutusu hazırladı. İsviçre meşe ağacından yapılan dış kutusu, kapağında 1957 Denizatı baskısı ve “Trilogy 60th Anniversary, 001/557” damgalı bir levha içeriyor. Kapağın açılmasıyla, 1957 versiyonundan esinlenen daha küçük bir kutu ortaya çıkıyor. Kutuda stil ve teknolojileriyle aynı fakat her biri özel olarak numaralandırılmış üç ayrı saat yer alıyor. Her bir kadran, TRILOGY ve Limited Edition numarası ile üretildi. OMEGA, nadir bulunanın gerçekten tutkulu bir koleksiyoncu için ne kıymetli olduğunu çok iyi bildiği için, özel TRILOGY sunum kutusu sadece 557 parça ile sınırlandırıldı.