preloader

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

28.04.2020
IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

Yazı Boyutu:

IWC Schaffhausen’in zamana meydan okuyan yeni Portugieser ailesini keşfedin.

Portugieser Perpetual Calendar 42

Portugieser Perpetual Calendar 42 ile IWC’nin ünlü takvim komplikasyonu ilk kez 82000 kalibre ailesinden IWC üretimi bir mekanizmaya entegre edildi. Çapı 42 milimetre olan saat, takvim bilgisini üç alt kadran vasıtasıyla gösteriyor. IWC ayrıca, ikonik 44 mm Portugieser Perpetual Calendar modelinin 18 karat 5N altın kasalı butik özel edisyonunu da koleksiyona ekliyor.

Üzerine titizlikle düşünülmüş ve odak noktasındaki maksimum otonomi ve kolay kullanım özellikleriyle kullanıcı ihtiyaçları gözetilerek geliştirilmiş bir komplikasyon: Başka hiçbir komplikasyon IWC değerlerini efsanevi saat yapımcısı Kurt Klaus’un 1980’lerde geliştirdiği daimi takvim kadar güçlü ve etkili biçimde ifade edemez.

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

IWC, Portugieser Perpetual Calendar 42 (Ref. 3442) modelinde bu ikonik komplikasyonu ilk kez şirket içinde üretilen 82000 kalibre ailesinden bir mekanizmaya yerleştirdi. Mekanizmanın kompakt boyutları kasa çapının sadece 42 milimetre olmasına olanak verdi. IWC üretimi 82650 kalibre geceleyin tek bir darbe ile takvim modülünün ilerlemesini sağlıyor. 60 saatlik güç rezervi biriktiren otomatik Pellaton kurma sistemi zirkonyum oksit seramik parçalar içeriyor. Mekanizma kasa arkasından şeffaf safir camdan görülebiliyor.

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

Daimi takvimin mekanik programı ayların farklı uzunluklarını bağımsız olarak algılıyor ve her dört yılda bir Şubat ayı sonuna ekstra bir gün ilave ediyor. Tüm göstergeler birbiriyle son derece senkronize bir şekilde çalısıyor ve her biri sadece taç düğmesiyle ayarlanıyor. Takvimin bu versiyonunda tarih, ay ve haftanın günü göstergeleri saat 3, saat 6 ve saat 9 konumlarındaki üç ayrı alt kadrana dağıtılmış durumda. Ay göstergesine entegre haldeki daimi ay evresi göstergesi ayın gerçek yörüngesinden ancak 577.5 yıl sonra sadece bir gün sapma gösteriyor. Haftanın günü göstergesindeki bir sayaç bir sonraki artık yıla kadar yılları sayıyor.

{772863}

Portugieser Yacht Club

Portugieser Yacht Club, üstün dayanıklılık ve su geçirmezlik özellikleriyle birlikte denizde yaşamı kolaylaştıran yenilikçi fonksiyonları ve zarif kasa orantıları, bu sportif denizci saatini hem sahilde hem de güvertede mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Portugieser Yacht Club Moon & Tide, IWC’nin yeni geliştirdiği gelgit göstergesini barındıran ilk model olma özelliğini de taşıyor. Portugieser Yacht Club Chronograph’ın ise dört yeni versiyonu var.

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

Portugieser Yacht Club, 2010 yılından beri IWC ailesine sportif bir ruh katıyor. Sportif bir denizci saati olarak, zamansız zarafeti dayanıklılık ve su geçirmezlik özellikleriyle birleştiriyor. Bu özellikler sayesinde Yacht Club hem karada hem denizde harikalar yaratan çok yönlü ve kullanışlı bir saat. Yeni modellerde göze çarpan iki önemli tasarım detayı, yani filigran desenli bezel ve düz kasa halkası, 44 milimetre çapındaki kasanın zarif orantılarında da söz sahibi.

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

Bu saatlerin kasaları IWC üretimi 89361 kalibreye ev sahipliği ediyor. Mekanizma durma sürelerini ve dakikalarını saat 12 konumundaki totalizörde gösteriyor. Flyback fonksiyonu sayesinde sadece bir düğmeye basarak kronometreyi sıfırlamak ve yeni zaman aralığı başlatmak mümkün. Otomatik kurma sistemi 68 saatlik güç rezervi biriktiriyor. Mekanizma şeffaf kasa arkasından görülebilir.

Portugieser Automatic 40

Bu otomatik modelde, saniye alt kadranının saat 6 konumunda yer aldığı ikonik Portugieser tasarımı 40 milimetre çapındaki kompakt kasayla koleksiyona geri dönüyor. Ayrıca IWC, kasa çapı 42 milimetre olan klasik Portugieser Automatic modelinin iki yeni versiyonunu çıkarıyor; versiyonlardan biri olan butik özel edisyonu, denizci temasını yansıtıyor.

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

Saat 6 konumunda saniye alt kadranına yer veren, kolay anlaşılır ve organize bir kadran: 1930’ların sonunda IWC’nin Reference 325 modelinde yüzünü gösteren tasarım kodları, Portugieser ailesinin tarihinde klasik bir tasarım özelliği olarak değişmeden varlığını sürdürdü. Portugieser yıldönümü edisyonu (Ref. 5441), Portugieser Minute Repeater (Ref. 5240), Portugieser F.A. Jones Limited Edition (Ref. 5442) ve Portugieser Hand-Wound Eight Days (Ref. 5102) modellerinde de aynı tasarım kodları tekrarlanıyor.

IWC Schaffhausen’in Yeni Saat Ailesi: Portugieser

Zamana meydan okuyan bu modern tasarım, şimdi de kasa çapı 40 milimetre olan yeni otomatik modelle koleksiyona dönüyor. Portugieser Automatic 40 (Ref. 3583) modelinin kasasının içinde IWC üretimi 82200 kalibre var. Sağlam otomatik mekanizma aşınmaya dayanıklı seramik parçalardan oluşan Pellaton kurma sistemi ile donatıldı. Mekanizmanın güç rezervi 60 saat. Safir cam kasa arkası mekanizmanın büyüleyici işleyişini gözler önüne seriyor. 18 karat 5N altın ya da paslanmaz çelik kasalı dört versiyon mevcut. Paslanmaz çelik modellerde kullanılan ve yeni geliştirilen kelebek katlanır toka, saatin bileğe oturmasını kolaylaştırıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları