preloader

Chopard Ve Mille Miglia 30. Yıldönümlerini Kutluyor

22.05.2018
Chopard Ve Mille Miglia 30. Yıldönümlerini Kutluyor

Yazı Boyutu:

aaa

İtalya’nın eşsiz güzelliğe sahip Alplerin eteklerinde yer alan Brescia’dan Roma’ya olan geleneksel Mille Miglia otomobil yarışları 16-19 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Bu heyecanlı yarış için parkurlar yeniden düzenlendi yoğunluğa göre günler programlandı.

Yarışın en önemli yönü biz saat tutkunları için, Chopard’ın zaman tutucusu ve resmi sponsorluk konusunda yarışla olan ortaklıklarında 30. yıllarını tamamlamış olmaları. Lüks saat ve mücevher markası Chopard her yıl unutulmaz Mille Miglia yarışları için modeller üretiyorlar. Markanın eş başkanı Karl-Fredrich Scheufele, ünlü yarışçı Jacky Ickx ile ikili olarak Porsche 550 Spyder RS ile ayrıca yarışlara katılıyorlar.

2018 Mille Miglia için üretilen özel model Chopard Mille Miglia Race Edition kendinden kurum paslanmaz çelik, çelik ve 18 k pembe altın kasalı 42 mm çapında modeller olarak tasarlandı. Üstün kronograf sertifikası olan COSC belgesine sahip ve kasa kalınlığı ise 12 mm. Otomobil gösterge panellerinden esinlenilen kadranı üzerinde, 3-6-9 konumlarında konfigürasyonlarının yer aldığı 3 gümüş rengi alt kadranı bulunuyor. Kırmızı Mille Miglia logosu saat 12 yönünde konumlandırılmış. Kauçuk ve siyah deri delikli buzağı derisi kayışı kırmızı çizgileri ile karakteristik yarış tasarım genlerini taşıyor. Ayrıca 100 adet limitli edisyonla (Ref.168589-6001) çelik ve pembe altını birleştiren versiyonu üretildi. 1000 adeti (Ref.1685889-3006) ise Chopard atölyelerinde çelik olarak tasarlandı.

{88345}

Chopard Ve Mille Miglia 30. Yıldönümlerini Kutluyor

Chopard Ve Mille Miglia 30. Yıldönümlerini Kutluyor

Renkli kadranlı modelleri İtalya’nın ünlü yarışına katılan ülkeleri sembolize ediyor ve her birinden 300’er adet üretildi. Kadranlarındaki mavi Fransa, yeşil İngiltere, gümüş rengi Almanya, sarı Belçika ve kırmızı renkli kadran İtalya takımını sembolize ediyor. Saat safir kristal camın ardından rahatlıkla okunup kullanılabiliyor. Kasa arkasındaki safir de ise “Chopard & Mille Miglia 30 anni di passione” yazısı ile birlikte oluşturulan 30 yıllık çalışma ölümsüzleştiriliyor. 50 metreye kadar su basıncına dayanıklı ve 42 mm güç rezervine sahip.

{88227}

Chopard Ve Mille Miglia 30. Yıldönümlerini Kutluyor

Ayrıca hemen yarış öncesi tanıtılan Mille Miglia 2018 Chopard koleksiyonun ait Mille Miglia GTS Power Grigo Speciale 1000 adet limitli olarak sunuluyor. 43 mm kasaya sahip titanyum ve antrasit gri rengi ile rutenyum kadrana sahip. Fiyatı: 7.560 €

*Uluslararası önerilen fiyatlardır. Türkiye fiyatları değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için ilgili markalara başvurabilirsiniz.