preloader

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

19.07.2022
Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

Derinliklerin en güzel rengi laciverti, saat modellerinde inceledik.

Mavinin en güçlü tonu olan lacivert, bileğimizdeki zaman makineleri olarak da nitelendirilen saatlerin adeta sağlam yapısını kadran rengi olarak yansıtıyor. Bazen okyanusların derinliğini bazen ise gökyüzünün en uzak noktalarını ifade ediyor.

Lüks saatçilik firmaları, her zaman, kadranlarındaki rengin en güzel tarzının önemli saat ustalarının elinden çıkmasını sağlıyorlar. Bu kadar özenilen bir işlemin ardından söz konusu renk olarak lacivert ise en güzel göz alıcı tonları ile saatlerin merkezinde yer alıyor. Sizler için lacivertin uygulandığı kadrana sahip saatleri inceledik.

Omega, Speedmaster ’57 Co-Axıal Master Chronometer Chronograph

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Omega’nın en ikonik saat ailesi Speedmaster’a ait olan ’57 Co-Axial Master Chronometer; 40.5 mm ölçülerinde paslanmaz kasaya sahip. 1957 yılında üretilen çelik kasalı, siyah kadranlı modelinden esinlenilerek tasarlandı. SuperLumiNova kaplı indeks ve ibreleri kadranın üzerinde daha da ortaya çıkarıyor. Saat 6 konumunda tarih penceresi yerleştirilmiş. Muhteşem kasasında iki adet alt kadran bulunuyor. Küçük saniye alt kadranı ise saat 9 konumunda bulunuyor. 12 saat ve 60 dakika kronografı ise saat 3 konumundaki küçük kadranda yer alıyor. 60 saat güç rezervi özelliğinin yanı sıra METAS Master Chronometer sertifikasına sahip. Chronograph model, 50 metreye kadar su basıncına dayanıklı.

Zenith, Defy Skyline

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Zenith’in en önemli koleksiyonlarından Defy, özel tasarımları ile her zaman saat endüstrisine öncü olan markalardan biri. Her üretilen model markanın cesur ruhunu daha da ileri taşıyor. Kadranında sessiz sakin, dört köşeli sıralı yıldızları ile ışıltılı bir geceyi yaşatıyor Defy Skyline. Rakipsiz El Primero gibi bir mekanizmanın yaratıcısı Zenith’in Defy Skyline modeli caliber 3620 ile çalışıyor. Saat 12 konumunda logo ve beş köşe Zenith yıldızı yer alıyor. Renkli metalik kadranların benzersiz simyası ve oyularak oluşturulan motiften gelen ışık gösterisi, ince ama ayırt edici bir derinlik duygusunu veriyor. Defy Skyline, ilk Defy modellerinin benzersiz sekizgen geometrisinden ilham alınmış. Köşeli formuyla sağlamlık ve dayanıklılık DNA’sına vurgu da bulunuyor. 41 mm paslanmaz çelik kasalı modelin 10 ATM’ye (100 metre) kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Merkezi akrep ve yelkovan ile saat 3 konumundaki tarih penceresi bulunuyor. Saat 9 konumunda küçük saniye göstergesi yer alıyor. 60 saat güç rezervine sahip.

IWC, Portugieser Perpetual Calendar Boutique Edition

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

IWC Shaffhausen’in en tanınan ailesi Portugieser birbirinden güzel modellerinden lacivert kadranlı olan Perpetual Calendar Boutique Edition, özel üretim bir tasarım. Butik edisyon için üretilen model 44.2 mm çapında, markaya özel daha dayanıklı patentli 18 K altın alaşımdan kasaya sahip. 30 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Kadranında tarih, gün, ay yüzü ve 7 günlük güç rezervi göstergesi yer alıyor. Perpetual yani daimi takvim fonksiyonu ile 500 yılda bir takvimine küçük bir düzeltme ihtiyacı duyuyor.

Rado, Captain Cook High-Tech Ceramic Diver

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Yeni tasarımı içerisindeki Rado Captain Cook High-Tech Ceramic, markanın seramik üzerine uzmanlığını da ortaya koyuyor. High-Tech ve Plasma High-Tech seramik 43 mm çap ölçülerinde kasasın üzerinde safir kristal camı bulunuyor. 300 metre suya dayanıklı bir dalış saati ve kasa arkasında iki adet deniz atı gravürü bulunuyor. Daha kolay okunabilmesini sağlamak amacıyla Super LumiNova kaplı indeks ve ibrelere sahip. Kadranda saat 3 konumunda tarih göstergesi yer alıyor. Spor şıklığı hakkıyla taşıyan tasarımın 80 saat güç rezervi bulunuyor.

Panerai, Submersible Quarantaquattro

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Submersible Quarantaquattro Carbotechtm Blu Abisso,44 mm CarbotechTM kasa çapı ölçülerinde şekillendirildi. Oldukça hafif modelin mat çelik kasası beyaz renkli kadranını çevreliyor. Otomatik kalibresi 3 gün güç rezervi ile çalışıyor. Kadranı ile uyumlu kauçuk kayışı dikkat çekici görünümünü destekliyor. Saat 3 konumunda tarih göstergesi yer alıyor. Tüm yenilikçi malzemeleri ile mükemmel bir hafiflikte bilekte taşınma kolaylığını sağlıyor. 300 metre suya dayanıklı.

Montblanc, 1858 Iced Sea Automatic Date

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Dalış modelleri sevenlere 41 mm kasa çapı içerisinde okyanusların derinliklerini sunan bir model. Eşlik eden seramik bezeli ile büyük bir uyum içerisinde. 300 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date safir kristal cam ile tüm güzelliği koruma altına alıyor. Otomatik mekanizması modelin çalışmasını sağlıyor. Tam kurulum sonrasında 38 saat güç rezervi ile çalışabiliyor. Kolay değiştirilebilir kauçuk ve metal bileziği Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date’i daha da randımanlı kullanılır kılıyor.

Piaget, Polo Date Black

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Piaget’in tasarladığı spor modellerinde olduğu gibi Polo Date’de güçlü bir şıklığı yansıtıyor. Tüm ince çizgilerini 42 mm kasa çapı içerisinde ince detayları ile sunuyor. Saat 6 konumunda tarih göstergesine yer ayrılmış. 100 metre su basıncına dayanıklı üç farklı kadran rengine sahip ve biri lacivert olarak tasarlandı. Kadran üzerinde yer alan enine çizgileri modelin yeni tarz, süper LumiNova kaplı ibre ve indekslerine ev sahipliği yapıyor.

Tudor, Pelagos Fxd Marine Nationale

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Tudor Pelagos FXD Marine Nationale, özellikle Fransız donanma için üretilen Pelagos ailesinden bir model. Kasası titanyum alaşımdan üretilerek ultra hafif bir yapı elde edildi. 42 mm kasa çapı oldukça güçlü marin bir saat modeli. 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ve özel kilitli kurma tepesi ile de garanti altına alıyor. Kadran ve bezel tamamıyla aynı renk tonu ile eşleştirilmiş. Kadran üzerinde akrep ve yelkovanı karakteristik snowflake görünümü ile bulunuyor. Özel kronometre testlerinden geçilerek alınan COSC sertifikaya sahip otomatik mekanizması ile çalışıyor. 70 saat güç rezervi bulunuyor.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ
editörün tüm yazıları