preloader

DS’in Göz Alıcı Detayları

DS’in Göz Alıcı Detayları

Yazı Boyutu:

DS Automobiles’in geleneği, Fransız otomotiv kültüründeki en yenilikçi teknolojileri ortaya çıkartan DS ve konfor ile sportifliği harmanlayan SM modellerinden geliyor. DS Automobiles, avant-garde kavramı çatısı altında, mükemmeliyetçilik, yenilikçilik ve teknolojiyi temel alan felsefesi ile otomobiller üretmeyi hedefleyerek yüksek müşteri beklentilerini karşılamayı amaçlıyor.

DS Automobiles, otomotiv sektörüne “Fransız Lüksü”nün damgasını vurmayı amaçlıyor.

Otomotiv sektöründeki premium marka ve modellerden ayrışmak DS Automobiles’in temel amaçlarından biri. Alışıldık premium kavramına karşı kendi kulvarında var olmak isteyen DS Automobiles, Paris doğumlu bir marka ve bu da belli amaçlarını işaret edebilmesini sağlıyor. Örneğin romantizm, moda, ruh, zamanının ötesinde olmak gibi kavramlar, bu muhteşem Fransız şehrinin yansımaları arasında yer alıyor. “Fransız Lüksü”nü bilenler biliyor ancak bu kavramı daha önce yaşamamış olanlar yeni bir Premium deneyimine sahip olacaklar.

DS’in Göz Alıcı Detayları

DS Automobiles’in sıfırdan geliştirilen ilk modeli olan DS7 CROSSBACK, SUV segmentindeki en farklı lüks donanımları, kişiye özel bir tasarımın içinde sunarak bu deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. İkinci nesil DS modellerinin ilki olan DS7 CROSSBACK, DS Kanatları adındaki krom ızgarası sayesinde karakterini ortaya koyuyor. Farların ve tamponun altına doğru uzanan bu krom detaylar eşi benzeri olmayan bir tasarım sunuyor. DS ACTIVE LED VISION adaptif LED farlar ise başlı başına bir tasarım dehası. Araç çalıştırıldığı anda kendi ekseninde dönen kristaller, sadece LED aydınlatmanın yönünü belirlemekle kalmıyor ayrıca görsel olarak kusursuz bir oyun sergiliyor. Diklemesine yerleşimli gündüz farları da bu şölene eşlik ediyor.

DS’in Göz Alıcı Detayları

DS7 CROSSBACK’in sadece önünde değil arkasında da görsel şölen devam ediyor. DS E-TENSE adındaki konsept araçtan aktarılan arkadaki aydınlatma ögelerinde de 3D Full LED teknolojisi kullanılıyor. Bagaj kapağı açılırken bu aydınlatma grubu da kapakla beraber yukarı kalkarak geniş yükleme alanına ulaşımda büyük bir kolaylık sağlıyor. Fonksiyonel tasarım yapılırken estetikten ödün verilmemesi DS7 CROSSBACK’in Fransız gustosunu yansıtıyor. Elmas kesimli aydınlatma grubu, krom detaylar ile çerçevelenerek yekpare tasarıma destek oluyor.

DS’in Göz Alıcı Detayları

İç mekanda benzersiz Fransız Lüksü kendini daha fazla belli ediyor. 12 inçlik dev bir dokunmatik ekran kokpiti domine ediyor. B.R.M. imzalı R 180 adındaki mekanik saat aracı çalıştırdığınız gibi havalandırma menfezleri arasında saklandığı yerden kendi ekseni etrafında dönerek çıkıyor. Bu saat DS7 CROSSBACK’e özel olarak üretiliyor.

DS’in Göz Alıcı Detayları

DS7 CROSSBACK’in kokpiti, elde özel olarak dikilen deri kaplama ile tamamlanıyor. Her bir aracın kokpiti; Fransız ustaların saatler süren emeğinin karşılığında ortaya çıkıyor. Kokpit dekorasyonunda, vites konsolu, iç kapı kolları ve torpido gözü açma kolunda Fransızların özel bir tekniği olan “Guilloche” motifli “Clous de Paris” aksamı yer alırken, kristal eklemeli kumandalar ise telematik ünitesinin ses ayar kumandasında gözlemleniyor. DS7 CROSSBACK’in iç mekanında Paris’ten esinlenmiş BASTILLE, RIVOLI, OPERA ve motor sporlarından esinlenilmiş PERFORMANCE LINE tasarım konseptlerinden birini tercih edebiliyorsunuz. Bu seçime göre koltuk kaplamalarından kokpitin süslemelerine kadar her şey kişiye özel hale geliyor. Fransız Haute Couture akımı, bir otomobilde ilk defa bu denli yoğun bir şekilde uygulanıyor.

DS’in Göz Alıcı Detayları

DS7 CROSSBACK’in teknolojileri, DS geleneğindeki avant-garde akımı günümüz otomotiv sektörüne yansıtıyor. DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, kameralı süspansiyon sistemi segmentinde bir ilk oluyor. Geçilecek yol yüzeyini tarayarak önünüzdeki engebeleri tespit eden sistem süspansiyonların sertliklerine müdahale ederek uçan halı konforunda yolculuk sağlıyor. Diğer bir deyişle; araç çukur ya da tümsekler ile karşılaşmadan darbelere hazır hale geliyor. Bu teknolojiler sayesinde araç içindeki akustik konfor üst düzeye ulaşıyor. Dış dünyadan olabildiğince izole edilen iç mekan, FOCAL Electra® imzalı, 14 hoparlörlü HiFi System ile desteklenerek adeta bir konser salonunda yolculuk yapmanızı sağlıyor.

DS’in Göz Alıcı Detayları

DS7 CROSSBACK’te geceleri gündüze çevirerek iç mekandaki ekrana yansıtan gece görüş kameralı DS NIGHT VISION, sürücünün yorgunluğunu tespit eden kameralı yorgunluk algılayıcısı DS DRIVER ATTENTION MONITORING, görmek ve görülmenin temel unsuru olan farlar DS ACTIVE LED VISION, adaptif LED farlar ve adeta kendi kendine yolculukları mümkün kılan yarı otonom sürüş sistemi DS CONNECTED PILOT gibi donanımlar sayesinde DS7 CROSSBACK, hayal ettiğiniz geleceğin bugünden yaşanmasını mümkün kılıyor.

{771178}

Sizler de Fransız Lüksü ile henüz tanışmadıysanız; en yakın DS Store İstanbul’u ziyaret edebilir veya test sürüşü için “Rendez-Vouz”unuzu bu adresten talep edebilirsiniz!

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları