preloader

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

05.07.2022
Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Yazı Boyutu:

aaa

Denizaltılar eskiden sadece ordulara ya da sualtı belgeseli çekmek isteyen ayrıcalıklı bir gruba aitti. Ama artık satın alabilecek imkânı olan herkes bir denizaltına sahip olabiliyor. Eğlence amaçlı denizaltılar ilk başlarda süperyatlara özel üretilirken artık öyle modeller var ki evinizin garajında saklayabiliyor, treylerle dilediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Son yılların kişiye özel üretilmiş en yeni 10 denizaltı modeline göz atın.

Bir denizaltına binmek eskiden çok az insanın yaşayabileceği bir deneyimdi. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte artık herkesin yaşayabileceği bir deneyime dönüştü. Eğlence amaçlı denizaltılar ilk başta süperyatlar için üretildi. Ancak günümüzde süperyat gerektirmeden sahip olabileceğiniz denizaltılar da var. Eğlence amaçlı denizaltı üreten firma sayısı henüz çok az. Ancak sayıları gittikçe artıyor. Bu da demek oluyor ki yakın gelecekte çok daha fazla insan bir denizaltına atlayıp da sualtının tadını çıkarabilecek. Kimisi süperyat büyüklüğünde kimisi evinizin garajında saklayabileceğiniz kadar küçük birbirinden farklı en yeni 10 denizaltıyı sizin için bir araya getirdik.

U-Boat Worx Nexus

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Hollandalı denizaltı üreticisi U-Boat Worx’un en yeni modeli olan Nexus, 200 metre derinliğe kadar inebiliyor. Dokuz kişi taşıma kapasitesine sahip Nexus’un kendi etrafında dönebilen koltukları sayesinde misafirler etraflarını kesintisiz bir şekilde seyredebiliyor. 18 saat denizin dibinde kalabilen Nexus, günde 10 kereye kadar dalış gerçekleştirebiliyor. Denizaltı kapağı yolcuların rahatlıkla giriş çıkış yapabilmesi için oldukça geniş tasarlanmış.

Triton 600/2

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Denizaltı endüstrisinin en büyük isimlerinden biri olan Triton’un ikinci jenerasyon olarak ürettiği Triton 600/2, firmanın bugüne kadar tasarladığı en küçük ve en hafif denizaltı. Modelin yüksekliği 1,45 metre, ağırlığı da 2,5 ton. Triton 600/2, sahibinin rahatlıkla kullanabileceği, ailesini güvenle sualtında gezdirebileceği şekilde üretildi. Bu denizaltının en güzel yanlarından biri de kişiye özel olarak tasarlanabilmesi. İki kişi taşıma kapasitesine sahip olan ve 200 metreye inebilenTriton 600/2, sualtında 4 knot hıza ulaşabiliyor.

Project Neptune

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Yine bir Triton tasarımı var sırada. Ancak bu model İngilizlerin ikonik otomobil markası Aston Martin’le birlikte ortaya çıkarılmış. Project Neptune, suda 500 metre derinliğe inebiliyor. Üç kişilik kapasiteye sahip modelin bataryası 8 saate kadar dayanabiliyor. Bu modelin 5 knot olan en yüksek hızı Aston Martin meraklıları için az gibi görünse de Triton’un amiral gemisi olan 3300/3’ün ivmelenmesinden üç kat daha hızlı olduğunu söylemek gerek.

Aurora-5

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

ABD’li denizaltı üretisi Seamagine’in ürünü olan Aurora-5’in dikkat çekici yanı devasa cam penceresi. Aurora denizaltı serisinin bir modeli olan Aurora-5 bu büyük penceresi sayesinde misafirlerine mükemmel bir görüş açısı sunuyor. Biri pilot olmak üzere beş kişi taşıma kapasitesine sahip Aurora 5, 1000 metre gibi inanılmaz bir derinliğe inebiliyor. Sekiz saat boyunca üç knot hızla hareket edebiliyor. Aurora-5, üzerinde bulunduğu süperyatın rengine uygun olarak boyanabiliyor.

Neyk Luxury L-1

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Kokpiti özel bir jet gibi tasarlanan Neyk Luxury L-1, bugüne kadar üretilen denizaltıların en iddialılarından biri olarak tanımlanıyor. İki elektrikli motoruyla neredeyse hiç ses çıkarmadan seyir yapabilen Neyk Luxury L-1 de 1000 metre derinliğe kadar inebiliyor. Sonarı, ileri görüş kamerası, gece görüş kabiliyeti ve hatta radarıyla eğlence amaçlı denizaltılardan çok daha fazlasını sunuyor. 12 kişi taşıma kapasitesine sahip Neyk Luxury L-1’in üç metrelik tavan yüksekliği de çok dikkat çekici.

U-Boat Worx C-Explorer

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

U-Boat Worx’un bir başka modeli C-Explorer’da misafirler 360 derece görüş açısına sahip. Firmanın tasarımcıları bu modeli ortaya çıkarırken dört önemli maddeyi göz önünde bulundurmuşlar: Güvenlik, performans, konfor ve görüş açısı. C-Explorer bunların hepsini bir araya getiriyor. 300 metreye kadar inebilen ve sekiz saat su altında kalabilen bu model seyir süresince içerideki ısı istenildiği gibi ayarlanabiliyor.

DeepFlight Necker Nymph

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Necker Nymph, dünyanın en zengin girişimcilerinden Charles Branson’ın “cennetten bir köşe” olarak adlandırılan Necker Adası için özel olarak üretilmiş. Bu özel denizaltının boyu 4,6, genişliği ise 3 metre. Tasarımı benzerlerinden çok farklı olan Necker Nymph, biri mürettebat olmak üzere dört kişi kapasiteli. 45 metre derinliğe inebilen bu denizaltı 6 knot hız yapabiliyor. Sualtında eğlenmek için çok pratik bir seçenek.

Phoenix 1000

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Bu denizaltı hepsinden çok farklı çünkü tam 65 metre uzunluğunda. Bugüne kadar kişiye özel üretilmiş denizaltıların en büyüğü. Bu çok özel denizaltının iç alanının genişliği tam 460 metrekare. Phoenix 1000 için aslında denizaltıların süperyatı demek hiç de yanlış olmaz. İçerisinde 10 adet kamara, tam ekipmana sahip mutfak, jakuzi ve sualtını izleme alanları bulunuyor. Phoenix 1000’in hızı da çok etkileyici. Bu sıra dışı denizaltı 16 knot hıza ulaşıyor.

U-Boat Worx Nemo

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Kişiye özel denizaltı dünyasının en büyük markalarından biri olan U-Boat Worx’un bir başka modeli olan Nemo’yu benzerlerinden ayıran en önemli özelliği otomobilin arkasına takılacak bir treylerle taşınabilmesi. Dolayısıyla Nemo’ya sahip olmak için mutlaka bir süperyata sahip olmanız gerekmiyor. 1.000 metreye kadar inebilen bu iki kişilik denizaltıyı isterseniz garajınızda saklayıp otomobilinizle istediğiniz yere taşıyarak dalış yapabilirsiniz. 2,8 metre boyundaki Nemo’nun ağırlığı 2.500 kilogram.

Super Falcon 3S

Kişiye Özel En Yeni 10 Denizaltı

Deep Flight’ın üretimi Super Falcon 3S tamamen elektrikli bir denizaltı. Hem çok sessiz hem de yavaş hareket eden Super Falcon 3S, bu özellikleri sayesinde sualtındaki doğal yaşam alanlarına kesinlikle zarar vermiyor ve canlıları rahatsız etmiyor. Sekiz metre uzunluğunda ve 3.400 kilogram ağırlığındaki Super Falcon 3S’i de treylerle çekmek mümkün. Sekiz saat suyun altında kalabilen bu denizaltının bataryaları sadece dört saatte şarj edilebiliyor.