preloader

Erkekler İçin Yılbaşı Stil Önerileri

07.12.2022
Erkekler İçin Yılbaşı Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Yılın en renkli ve ışıltılı zamanına sayılı günler kala, katılacağınız etkinliğin atmosferine uygun yılbaşı stil önerilerini bir araya getirdik.

Yılın en renkli ve ışıltılı zamanı geldi! Tüm sokaklar süslendi, organizasyonlar şekillendi ve ajandalara etkinliklerin notları alınmaya başlandı: Ailece yenecek bir akşam yemeği, eski arkadaşlarla arayı kapatma bahanesi, şirket yemeği veya en yakınlarla birlikte bir parti…

Peki saniyeleri geriye doğru sayarken zamanda ileri gittiğimiz düşüncesi kulağa sizce de ilgi çekici gelmiyor mu? Yılbaşı gecesi için hangi kombini yapmalıyım, parçaları en doğru şekilde nasıl birleştirmeliyim diye düşünürken bu anı, zamanın izlerini klasikleştiren ama aynı zamanda da geçmişi gelecekle harmanlayarak modernleştiren Jacques Philippe saat modelleri ile daha anlamlı hale getirmeye ne dersiniz?

Hem kalitesi hem işçiliği hem de zarafeti ile İsviçre saatçilik zanaatının en iyi örneklerinden biri olan Jacques Philippe’in titizlikle tasarlanan ve İsviçre kalitesini her dokunuşunuzda hissedeceğiniz saat modelleriyle yılbaşı kombinlerinize fark katmaya hazır olun!

Smokin Zorunluluğu Olan Etkinliklere

Ceket+Dik Yaka+Siyah Pantolon+Saat

Belli bir kıyafet zorunluluğu olan bir etkinliğe davet edildiyseniz ve gardırobunuzda hazır bekleyen bir smokininiz yoksa oldukça şık birkaç parçayı bir araya getirerek de benzer etkiyi yakalayabilirsiniz. Eğer stilinizle farklılaşmak ve o gece herkesi etkilemek istiyorsanız ceket ve pantolonunuzu dik yaka bir triko ve klasik bir saat ile kombinleyebilirsiniz.

Gala Gecelerine

Ceket+Gömlek+Ayakkabı+Saat

Yeni yılı karşılamak için özel bir plana dahilseniz; örneğin otellerde düzenlenen gala geceleri veya özel yılbaşı programları olabilir, yine tercihinizi klasik seçeneklerden yana yapabilirsiniz. Bunun için ise gala gecelerine en çok yakışacak gömlek, ceket ve pantolonla birlikte şık bir ayakkabıyı kombinleyebilirsiniz. Ayrıca aksesuar detaylarıyla fark yaratmak isterseniz şık bir saat ve bir çift kol düğmesiyle de bu görünümü öne çıkarabilirsiniz.

Tematik Partilere

Yılbaşı Kazağı+Şık Pantolon+Ayakkabı+Saat

Davet edildiğiniz partiye dair bildiğiniz tek şey yılbaşı temalı bir kazak giymek mi? Öyleyse giydiğinizde sizi utandırmayacak ve daha sonraki soğuk günlerde de kullanabileceğiniz bir kazağa yatırım yapabilirsiniz. Pantolon seçiminizde de yünlü veya yünlü-pamuklu modellere yönelmeniz; kendinden ince çizgililere göz kırpmanız yerinde bir seçim olacaktır. Stil sahibi bir tamamlayıcı olaraksa siyah renkte bir saat tercih edebilirsiniz.

Rahat Bar Buluşmasına

Palto+Kazak+Jean+Saat

Genelde bara giderken belli bir stil rotasını izlemeseniz de özellikle yılın son haftasında görünümüze ekstra özen göstermek sizin de hoşunuza gidecektir. Soğuk havalar sayesinde ustalaştığınız kat kat giyinme seçeneklerinin size yol göstermesine izin verin; kısaların üzerine uzunları, incelerin üzerine kalınları giyin ve tonlar arasında olabildiğince şık geçişler yapın. Son dokunuş olarak gösterişli desenli atkınızı boynunuza atmayı ihmal etmeyin.

Ofis Partisine

Blazer+Şık Pantolon+Non-Iron Desenli Gömlek+Saat

Ofis partisi için giyecekleriniz birçok faktöre bağlı olabilir; ofisteki genel görünümünüz, kıyafet zorunluluğu olup olmayacağı gibi… Eğer sizi bu anlamda bağlayan bir durum yoksa smart-casual bir stil benimseyebilirsiniz. Rahat kesim blazer ile farklı tonlarda iyi kesim pantolon ideal ikilidir. Gömlek seçiminizi ise buruşmayan (non-iron) desenli bir modelden yana yaparak şıklığınızı tüm gece boyunca devam ettirebilirsiniz.

Şirket Etkinliğine

Kruvaze Takım Elbise+Dik Yaka+Bot+Saat

Çalıştığınız şirket bir otelin konferans salonunda yılbaşı partisi veriyorsa bu etkinliğe gayet şık gitmeniz ve iyi bir temsil örneği sergilemeniz gerekebilir. Sıkıcılığa kaçmadan doğru görünümü elde etmenin yolu ise bazı klasikleşmiş parçaları daha ince düşünülmüş olanlarla değiştirmekten geçiyor. Kruvaze takım elbisenizin içine gömlek yerine dik yaka triko giymek gibi… Kolunuza takacağınız kahverengi kayışlı bir saatle de görünümünüze şıklık katabilirsiniz.

Sokak Partisine

Bomber Ceket+Non-Iron Gömlek+Jean+Saat

Günün sonunda kendinizi yakın arkadaşlarınızla bir sokak partisinde bulacağınız konusunda hemfikirsek o geceki görünümünüz konusunda birkaç ipucu vermek isteriz. Soğuk havalarda dışardaki bir etkinlik için giyinmek yanıltıcı olabilir; dışınız üşüse de içiniz terleyebilir. Bunun için kat kat giyinme yöntemine başvurmalı ve çok sıcak hissettiğinizde üzerinizdekileri çıkarmanıza rağmen üşümemelisiniz. Sportif parçaları bir araya getirebileceğiniz sokak partisi kombininize, kolunuza takacağınız cool bir saat ile denge katın.

Ertesi Sabaha…

Yeni yılın ilk sabahını evinizde, hafif bir müzik ve sıcak içecekler eşliğinde geçirirken üzerinizde, yorgunluğunuzu alacak rahat bir şeyler olmasını isteyebilirsiniz.

*Bu içerik Saat&Saat iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları