preloader

Takım Elbiseyle Sneaker Giymenin Kuralları

04.10.2022
Takım Elbiseyle Sneaker Giymenin Kuralları

Yazı Boyutu:

Birkaç sezondur revaçta olan takım elbise ve spor ayakkabı ikilisinin ilişki kurallarını OGGUSTO erkekleri için listeledik.

Takım elbise, bir erkeğin gardırobundaki en karizmatik, ağırbaşlı ve olmazsa olmaz parçalardan biridir. Erkek giyiminin ciddi parçalarından olan takım elbisenin bugün yeni trend olan spor ayakkabı ile olan birlikteliği ciddiyetini yumuşatıyor. Sneakerlar, günün temposundan gecenin ritmine, sportif tarzdan klasiğe hiç çekinmeden uyum sağlıyor. Böylesine güzel bir ikilinin bir araya gelmesinin de elbette ki kuralları var. Birkaç sezondur revaçta olan takım elbise ve spor ayakkabı ikilisinin ilişki kurallarına göz atın.

Ofis Ortamı

Takım Elbiseyle Sneaker Giymenin Kuralları

Takım elbisenin karakterine ithafen üzerine yapışan ciddilik, iş yaşamının görsel bütünlüğünü sağlıyor. Eğer resmi bir iş yerinde çalışıyorsanız gardırobunuzda koyu renkli takım elbiselere öncelik verin. Kravat takma gibi bir zorunluluğunuz yoksa gömleğinizi son düğmesine kadar ilikleyerek şık ve casual bir görüntü yakalayın. Kravat tercih ediyorsanız da iskoç stilinden aşina olduğumuz modern ve klasik tartan desenli kravat ve mendiller stilinizi güçlendirecek önemli detaylardan. Ofis ortamında koyu renkli takım elbiselerin altına saf, beyaz ve kibar bir spor ayakkabı tercih edin. Özellikle dikkat etmeniz gereken nokta ise ayakkabınız asla kirli olmaması… Evden çıkmadan önce son kez tekrar ayakkabılarınıza bir göz atın.

Seyahate Hazırlık

Takım Elbiseyle Sneaker Giymenin Kuralları

Takım elbise birçok erkek için bir kimlik, bir haz alma durumu veya kendini daha iyi hissetme hali. Seyahate çıkacağınız zaman havaalanında şık olma gibi bir zorunluluk elbette ki yok. Fakat “takım elbisesiz evden çıkmam” diyenler ya da aynı gün içinde işten çıkıp, tatil planına dahil olacak erkekler için çok işlerine yarayacak bir önerimiz var. Birçok marka artık kırışmaya dayanıklı takım elbiseler üretiyor, mutlaka onlardan edinin. Uzun uçak yolculuklarından sonra kırış kırış bir görüntü vermek eminiz ki sizin de isteyeceğiniz bir şey olmayacaktır. Seyahat sırasında pantolonunuzun üzerine gömlek yerine basic bir tişört de tercih edebilirsiniz, sizi çok daha konforlu hissettirir. Uzun yolcuklarda hem ayağınızı rahat ettirecek hem de stilinizi tamamlayacak en iyi spor ayakkabı tercihi, yumuşak dolgulu koşu ayakkabıları olacaktır.

Özel Bir Akşam

Takım Elbiseyle Sneaker Giymenin Kuralları

Yazının başından beri belki de en çok merak ettiğiniz konuya geldik. Herkesin gözü sizin üstünüzde olacağı, özel davetler… Böyle özel akşamlarda spor ayakkabı çok riskli bir parçadır. Gözden kaçırmamanız gereken iki unsur var ki o da seçeceğiniz renk ve desen. Siyah bir smokinin altına siyah spor ayakkabı seçmek size büyük bir avantaj sağlayacak elbette. Peki ya ekose desenli bir takım elbiseye ne dersiniz? Klasik renklerin yanında, kırmızı ve mavi tonlarındaki ekose desenleri ile İskoç erkeği stilini yansıtabileceğiniz gece sizi bekliyor olacak. Altına giyeceğiniz spor ayakkabı da desenlerin iddasının tam tersi siyah renkte denge sağlamalı! Karşıt fikirlilere kulak asmayın. Gecenin en trend görünümüne siz sahip olacaksınız.

Takım Elbiseyi Modern Gösterecek Tüyolar

Takım elbiseleri daha özgün ve modern şekilde kullanmak için birkaç küçük tüyoya ihtiyacınız var! Hangi aksesuarı seçmeniz gerektiğinden parçaları nasıl kullanmanız gerektiğine takım elbisenizi daha modern gösterecek ipuçları bu rehberde.

Takım Elbiseyle Sneaker Giymenin Kuralları
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları