preloader

Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

01.08.2022
Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

Yazı Boyutu:

Şehirde sneaker giymek için uygulayabileceğiniz 5 alternatif yolu inceleyin.

Erkekler çok uzun zamandır sneaker konusuna hakim olmakla birlikte, karşı cinslerinin aksine renk ve model seçimlerinde de her zaman biraz daha cesaretli olmuşlardır. Kadınların topuklu ayakkabılara olan tutkusu gibi sneaker da erkekler için büyük önem taşıyor. Hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanabildikleri belki de yegane ayakkabı olan sneaker bu yüzden erkek modasında süregelen popülerliğini bir kat daha artırdı. “Dad sneaker” dediğimiz 80’lerin incelikten uzak spor ayakkabıları yeniden ortaya çıkarken, beyaz sneakerlar da cool statüsünü korumaya devam ediyor. Desen ve renk skalasının da iyice genişlediğini hesaba katarsanız her sezon için oldukça fazla alternatifiniz mevcut.

Kaba Formlar

Daha önce bahsi geçen “dad sneaker” özellikle günlük kombinler için hem kullanışlı hem de rahat bir alternatif yaratırken, kaba formlar uzun zamandır geri planda kalışını muhteşem bir geri dönüşle kutluyor. Tişörtler ve bol kesim pantolonlarla birlikte kullanıldığında sizi asla yarı yolda bırakmayacak bu yeni klasikler, yaz sezonunda da elinizin altında olsun.

Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

Formal Kombinlerin Vazgeçilmezi

Blazer ceketler ve formal pantolonlarla ise biraz daha zarif sneaker modelleri tercih edebilirsiniz. Bu bir iş yemeği ya da bir yaz düğünü olabilir; ancak işin içine şık kodlar girdiği zaman beyaz sneaker daima en uygun seçimdir. Özellikle desenler konusunda biraz cesur davranarak aynı anda sade ve hareketli bir kombin yaratmanız mümkün.

Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

{772147}

Retro Görünümlerden Destek Alın

Eğer fazla iddialı stillerden hoşlanmıyorsanız, daha soğuk renkleri tercih edebilirsiniz. 50’lerin retro yansımaları size bu konuda gereken desteği verecektir. En az beyaz sneaker kadar revaçta olan ve biraz da kirli bir görüntü yaratan soğuk renkler size gündüzden geceye rahatlıkla eşlik edecektir.

Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

Farklı Renk ve Modellere Yatırım Yapın

Geçmişin yansımalarını sıklıkla gördüğümüz yeni sezonda, sneaker’ların kalıcılık konusundaki başarısını düşünürsek 2-3 çift farklı renklere ve modellere sahip sneaker’ları listenize eklemek sezonun en doğru yatırımlarından biri olacaktır.

Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

Stil İpuçları

Elbette bu yatırımın uzun süre devam etmesini istiyorsanız aklınızda tutmanız gereken birkaç ipucu var…

Sneakerlarınızı Çorapsız Kullanmayın

Sneaker’larınızı asla çorapsız kullanmayın. Her ne kadar renkli çoraplar ve sneaker oldukça uyumlu gözükse de eğer çorabınızın görünmesinden hoşlanmıyorsanız babet çoraplar en büyük kurtarıcınız olacaktır. Eğer hijyen konusunda ekstra önlem almak isterseniz de kullanmadan önce ayakkabınızın içine biraz bebek pudrası dökebilirsiniz. Bu ayakkabınızın içini çok daha uzun süre nemden uzak tutacaktır.

Şehirde Sneaker Giymek İçin 5 Alternatif

Sneaker Bakımına Özen Gösterin

Günlük bakıma mutlaka özen gösterin. Bu madde daha çok beyaz sneaker’ları kapsayabilir; ancak yine de bu dikkati tüm renklere göstermenizde fayda var. Sneakar’larınız kirlendiğinde ne kadar uzun süre beklerseniz çıkartması da o kadar zor olacaktır. (Elbette “kirli sneaker” modasını seviyorsanız bu maddeyi rahatlıkla görmezden gelebilirsiniz.)

Emin olmadığınız hiçbir kimyasal maddeyi sneaker’larınızı temizlemek için kullanmayın. Bazı yerlerde yüzey temizleyicilerinin işe yaradığını okumuş olabilirsiniz; ancak farkında olmadan özellikle deri ayakkabılarınıza zarar verme ihtimaliniz yüksek. Onun yerine sneaker’lar için özel üretilen jel temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Spor ayakkabılar genellikle normal ayak numaranızdan ya yarım numara ya da 1 numara büyük olmalıdır. Eğer parmak ucunuz ayakkabının burnuna dayanıyorsa ilk başta rahat gelse bile zamanla canınızı acıtacaktır. Sneaker’ların çorapla kullanıldığını da hesaba katarsanız her zamanki ayak numaranızın üstünde bir numara seçmenizde fayda var.

Miray Petrini
Miray Petrini Tüm Yazıları