preloader

Mükemmel Tıraş ve Taşınabilirlik Bir Arada: Braun Series 9 Pro

04.11.2021
Mükemmel Tıraş ve Taşınabilirlik Bir Arada: Braun Series 9 Pro

Yazı Boyutu:

Tıraş makinelerinin amiral gemisiyle tanışmaya hazır mısınız? Tasarım, performans ve teknoloji konusunda yeni bir seviye belirleyen Braun Series 9 Pro, kaliteli şarj kutusu da gönülleri fethetmeye aday.

Piyasadaki üst seviye tıraş bakinelerinin çoğu normal büyüyen kısa kirli sakallarda iyi performans gösterebiliyorken, Braun Series 9 Pro’nun ayırım yapmaksızın tüm sakal durumlarıyla baş edebiliyor olması en başta söylenmesi gerekenlerden biri. Aslına bakarsanız, heyecanla Series 10’u beklerken, Braun’un Series 9 Pro modelini duyurması beni biraz şaşırtmıştı fakat cihazı gördükten sonra ismin o kadar da önemli olmadığını düşündüm çünkü elimde bir canavar tutuyordum!

İsimlendirme şemasını 94xx olarak değiştirmek, bu cihazda ulaşılan üst seviyeyi anlatmak için yeterli olmayacağından sanırım, Braun yöneticileri Pro kelimesini de model adına eklemiş görünüyor.

PowerCase şarj kutusuyla ultra taşınabilirlik

Mükemmel Tıraş ve Taşınabilirlik Bir Arada: Braun Series 9 Pro

Bu yazıda sizlere Braun Series 9 Pro’da gördüğüm yenilikleri, sağladığı avantajları aktarmaya çalışacağım. Fakat girişte değindiğim PowerCase şarj kutusundan başlamadan edemeyeceğim. Çünkü çok kullanışlı, görüntü olarak etkileyici ve tuhaf biçimde tutma istediği veriyor. Bunda sanırım hoş tasarımının yanı sıra, çevresini kaplayan suni deri benzeri malzemenin de payı var.

PowerCase’in kablosuz kulaklık kutularıyla benzer bir amaca hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Hem cihazınızı taşıma ve görevi üstleniyor, hem de bir yandan şarj ederek onu size hazırlıyor. Bir sonraki adım sanırım bizi kendiliğinden tıraş etmesi olabilirdi!

Kutudan çıkan bu şarj kutusu, dünyada bir ilk olma özelliğine sahip. Güçlü dahili Li-İon pili, Braun’a göre ekstra %50 çalışma süresi sağlıyor ancak pratik kullanımda anlıyoruz ki bundan bile fazlasını sunuyor. Sağladığı şarj kapasitesi sayesinde, yanınızda bu kutu varken 1,5 aylık bir seyahate bile şarj kablosu götürmeyebilirsiniz.

Test etmek amacıyla tıraş makinesinin pilini sıfırladım ve PowerCase’te tekrar tam şarj ettim. Kutudaki LED göstergesindeki üç noktadan sadece bir tanesi sönmüştü. Farklı testlerimi sürdüreceğim fakat söyleyebilirim ki, bu şarj kutusu tıraş özgürlüğünü artırıyor.

Tek olumsuz görüşüm, PowerCase ve makinenin şarj girişinde USB Type-C gibi bir standart yerine iki pinli kablo girişi kullanmasıyla ilgili olabilir. Bunu isteyecek kadar şımarıklığımız olabilir diye düşünüyorum.

Braun Series 9 Pro’nun rakibi diğer Braun Series modelleri

Mükemmel Tıraş ve Taşınabilirlik Bir Arada: Braun Series 9 Pro

Marka ve seri konusunda Braun kullananlarının oldukça sadık olduğunu söyleyebiliriz. Denemeyenler için ise 9 Serisi makineler harika bir başlangıç olacaktır. Bazı cihazların neden iyi olduğunu anlatmanın en iyi yolu, başka iyilerle kıyaslamak oluyor.

Braun Series 9 Pro modelinin ilk incelemesinden sonra dönüp tekrar Braun’un 90, 92 ve 93 modelleriyle karşılaştırdım. Performans kriterinde önemli farklılıklar dikkat çekiyor. Özellikle tıraş başlığında gerçek iyileştirmelerle geliyor. Şirketin ProLift düzeltici adını verdiği, daha uzun tüyleri alma ve kesmede daha verimli olan yeniden tasarlanmış altın düzeltici kendini hemen fark ettiriyor.

Her ne kadar motoru önceki modelle aynı olsa da, S9 Pro’nun biraz daha hızlı hissettirdiğini söylemeliyim. AutoSense tıraş sensörü başarılı biçimde sakalı okuyor ve gücü kıl kalınlığına göre ayarlıyor. Bu sayede yoğun sakalda bile sinekkaydı tıraş sunabiliyor. Serinin önceki modellerinde yer alan 4+1 tıraş elemanı, Braun Series 9 Pro’da da yerlerini korumuş.

Haftada bir veya iki kez tıraş olan ya da çok sert sakal kılları olan kullanıcıların Braun Series 9 Pro’daki iyileştirmelerden çok memnun kalacağı aşikar.

{772415}

Üstün Alman teknolojiyle üretildi

Mükemmel Tıraş ve Taşınabilirlik Bir Arada: Braun Series 9 Pro

Eşsiz prolift düzeltici ile zorlu kılları bile kaldırıp ve kesen Braun Series 9 Pro’daki 5 tıraş elemanı dakikada 4 bin kesim yapabiliyor. Yüz hatlarına 40 derece esnek başlığıyla uyum sağlayan makine, yeniden tasarlanan hassas kilidi sayesinde zorlu tüyleri de hassas bir yakalamak için tıraş başlığını kilitliyor.

Braun’un açıklamasına göre 7 yıla kadar dayanacak şekilde tasarlanan Braun Series 9 Pro’nun üretiminde kullanılan her malzeme en iyi kalitede tercih edilmiş.

Traş makinesinin özellikleri

Mükemmel Tıraş ve Taşınabilirlik Bir Arada: Braun Series 9 Pro

Tamamen su geçirmez olan bu tıraş makinesini köpük, jel veya duş altında bile kullanmak mümkün oluyor. Braun’un benzersiz SmartCare istasyonu, tam da bu kullanımla ilgili önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

SmartCare bakım ve şarj istasyonuna yerleştirdikten sonra makineniz 45 dakika içinde tamamen kurumuş oluyor. SmartCare ayrıca hijyenik temizleme, bıçak yağlama, otomatik şarj etmek özellikleriyle gösterişli bir hayranlığı hak ediyor.

Sık ve uzun seyahatlere çıkanlar için tıraş konusunu konfora dönüştürmesi, bu makinenin sevdiğim yanlarından biri oldu.

Tıraş makinesinin durumunu gösteren ekranı ve %50 daha fazla çalışma süresi sunan güçlü dahili Li-İon pili ile Braun Series 9 Pro gerçekten de profesyonellere göre. Ayrıca temizlenmesi de oldukça kolay.

*Bu içerik Braun sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren
editörün tüm yazıları