preloader

Dökülen Saç ve Zayıflayan Sakallara Mezoterapi Çözümü

09.10.2019
Dökülen Saç ve Zayıflayan Sakallara Mezoterapi Çözümü

Yazı Boyutu:

Çevresel veya hormonel faktörlerin etkisiyle zayıflayan ve dökülen saçları güçlendirmek ve yeniden yapılandırmak için uygulanan yöntemler arasında, son dönemlerin en popüler ve etkili yöntemlerinden Saç Mezoterapisi’yle ilgili merak edilenleri öğrenin.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç dökülmesini önlemek ve saçın sağlığını yeniden kazanması için etkili yöntemlerden biri olan Saç Mezoterapisi, saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla belirli etken maddelerin enjekte edilmesi yöntemidir.

Dökülen Saç ve Zayıflayan Sakallara Mezoterapi Çözümü

Hangi etken maddeler kullanılır?

Arjinin, Glutamin, Glisin ve Ornitin hücre proliferasyonu için önemli. Bu besinler, saç uzamasını desteklemek için kökü güçlendirmeye yardımcı oluyor. Kılcal damar liflerini oluşturan keratinin iki ana bileşeni olan sistein ve çinko, saça sağlık ve güzellik kazandırmakta kullanılıyor. İçeriğindeki B grubu vitaminler, saç foliküllerinin yenilenmesini destekliyor ve saç uzamasına yardımcı oluyor. Hyaluronik Asidin nemlendirici özelliği saç foliküllerinin çevresindeki dokuları kurumaya ve kepeklenmeye karşı destekliyor.

{772136}

Saç mezoterapisini kimler yaptırabilir?

Dökülme, kopma, cansız ve hacimsiz saç sorunu olan erkek veya kadın herkes yaptırabilir. Sadece saç olarak da düşünmemek lazım, özellikle sakal bölgesindeki boşluklardan rahatsızlık duyan çok sayıda danışanımız mevcut.

Dökülen Saç ve Zayıflayan Sakallara Mezoterapi Çözümü

Hangi sıklıkla ve nasıl uygulanır?

2 hafta süreyle haftada 2 seans ve daha sonra 1 ay süreyle haftada 1 seans uygulanmalı. Saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve eser elementleri içeren özel serumlar direkt olarak saç kökünün yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte ediliyor. Saçı besleyerek dökülmeyi azaltıyor ve saçın canlılığını artırmaya yardımcı oluyor. Öncesinde anestezik bir krem uygulandığı için kişi o esnada ağrı veya acı hissetmiyor. Devamındaysa cilt için sadece güneş koruyucu, saç içinse özel bakım ürünleri kullanarak günlük yaşamına kolayca devam edebiliyor.