preloader

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

08.04.2021
İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Yazı Boyutu:

aaa

Son yılların popüler trendi üçüncü nesil kahveyi en iyi şekilde sunan İzmir’in en iyi kahvecilerini öğrenin!

İzmir keyfine düşkünlüğü ile öne çıkan bir şehir. Mevsimsel avantajları da bu konuda bir zemin hazırlıyor. Kışın bazı günler beklenmedik soğuk günleri olmasına rağmen genellikle güneş sık kendini gösteriyor ve İzmirliler de özellikle kafe ve restauratların açık alanlarında, bahçelerinde oturmayı tercih ediyor. Son yıllarda 3.dalga kahve akımın hızla yayılması ile birçok kafe kendi kahve çekirdeklerini taze öğüterek nitelikli kahve sunmaya çalışıyor. İzmir’in en popüler merkezi, mekanların da çoğunluğunun yer aldığı Alsancak başta olmak üzere, Bostanlı, Karşıyaka, Bornova ve Buca’dan öne çıkan kafeleri keşfedin!

Two Cups Coffee Bar & Roastery

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Specialty Coffee akımı ile 3.dalga’nın İzmir’de ilk temsilcilerinden Two Cups, 2014 yılı sonunda açıldı. Kahve konusunda iddialı mekanlardan Two Cups’da özenle seçilmiş kahve çekirdekleri her hafta taze kavruluyor. Günlük hazırlanan taze tatlıları ile Alsancak’ın en kalabalık caddelerinden Kıbrıs Şehitler Caddesi’nin Alsancak Limanı’na yakın sakinleşen kısmında yer alıyor. Ayda 1- 2 sürpriz canlı müzik performansları ile mekan akşamları farklı bir keyfe dönüşüyor. (Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:179 D:Z1 Alsancak /İzmir; 02324644669)

Poka Coffee Roasters

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Güzel renkleri ve hoş dekorasyonu ile İzmir’in renkli kafelerinden biri Poka Coffee Roasters. Mekan tarafından taze kavrulan nitelikli kahve çekirdekleri, sağlıklı ve vegan ürünler de içeren lezzetlerle buluşuyor. Kahveleri ayrıca belli gramajlardaki paketlerde de satın alınabiliyor. Alsancak’tan sonra ikinci şubesini Bostanlı sahilde açan Poka’nın özel illüstrasyon take away kahve bardakları da görülmeye değer. Gelen taleplere göre demleme teknikleri ve tadım atölyeleri düzenleyen Poka, kahve severlere farklı deneyimler yaşatmayı ve kahve kültürünü yaymayı amaçlıyor. (Kıbrıs Şehitler Cad. No:171 Alsancak/ İzmir, Cemal Gürsel Cad. No:472 Bostanlı Karşıyaka/ İzmir; 05053173046)

No18 Coffee

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Alsancak’ın sakin ara sokaklarından birinde yer alan No18, lezzetli kahve çeşitleri yanında günlük taze tatlılarını denerken, sessizce kitabınızı okuyabileceğiniz şirin bir mekan. Bulunduğu eski İzmir sokağının kendi dokusu içinde nostaljik bir duygu veren iyi vakit geçirebileceğiniz bir kafe. (1484 Sokak No:18/A Alsancak / İzmir; 0532 217 41 07)

Brothers Coffee Roasters

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Brothers Coffee Roasters, İzmir’in en merkezi noktasında Cumhuriyet Bulvarı üzerinde yer alıyor. İzmir’in en güzel tarihi binalarından biri olan “Arkas Sanat Galerisi” sin yan komşusu mekanda kahvenizi hoş bir manzaraya karşı içebilirsiniz. 2016 yılından bu yana kahve sevenlerin buluşma noktası Brothers Coffee, kahve ve kahve ekipmanlarını hem perakende hem de online satış ile meraklıları ile buluşturuyor. (Cumhuriyet Blv No:151, 35260 Konak / İzmir; 02329661399)

CoffeeMamma

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

İzmir’in alternatif bir bölgesinde yer alan CoffeeMamma, aslında bir kahve kavurma atölyesi. Kendi içinde yarattığı markaların yanı sıra İzmir’de birçok mekana kahve tedariği yapan marka, eski bir tütün deposundan dönüştürülmüş yüksek tavalı taş bir binada yer alıyor. İçeri girdiğiniz anda kahve kavrulma kokuları ile büyüleyen mekanda aynı zamanda bir barista shop bulunuyor. (Umurbey Mahallesi 1501 Sokak No:2/C Alsancak/İzmir; 02324226468)

Kırkmerdiven

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

İzmir’in sembollerinden Asansör’ün bulunduğu Dario Moreno sokağına girince ilk sol sokakta yer alıyor Kırk Merdiven. Son yıllarda birçok yeni mekana ev sahipliği yapan bölge tarihi dokusu ile İzmir’in en özel yerlerinden. Açıldığı günden bu yana kahve keyfi için ayrıcalıklı bir yer olan Kırkmerdiven’de özel atölyeler, söyleşiler ve müzik dinletileri de gerçekleşiyor. Mekanı sahipleri farklı bir girişim ile 2.şubelerini yakında zamanda Belgrad’da açtılar. (305 Sokak, No: 59 / A Konak/ İzmir; 02324820073)

Philia Lifestyle & Coffee Co.

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Karşıyaka sahilde yumuşak renkleri ile içeri çeken Phillia Lifestyle & Coffee Co. da arkaya doğru ilerleyen bir iç salon sonrası beklenmedik keyifli bir bahçe ile karşılaşıyorsunuz. 3.dalga kahve çeşitleri yanı sıra menüsünde bulunan sağlıklı ve vegan seçeneklerle de Karşıyaka’da iyi bir alternatif. Ayrıca mekanda belli aralıklarla felsefe ve mitoloji oturumları, seramik atölyeleri ve açık hava sineması etkinlikleri gerçekleşiyor. Bu etkinliklerin zamanları ise mekanın instagram hesabı üzerinden duyuruluyor. (Cemal Gürsel Caddesi No:278/ A Karşıyaka / İzmir; 02323644535)

Be Water Coffee & Book Store

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

İzmir’in en yenilerinden özlenen bir konsept “Kitap Kafe” olarak açılan Be Water, her gün raflara eklenen yeni kitapları, kitaplara göz atarken lezzetli kahvelerini yudumlayacağınız ve atıştırmalıklarından tadabileceğiniz bir yer. Söyleşiler için ayrı bir alanı da olan Be Water Book Cafe’de sanat tarihi, arkeoloji, psikoloji ve edebiyat üzerine özel etkinlikler düzenleniyor. Ayrıca belli aralıklarla bir araya gelen bir “Kitap Kulübü” de yer alıyor mekanda. (1389 sok. Kösemen apt. No:2-A Alsancak/İzmir; 05331574310)

Uggla Coffee

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Uggla Coffeee, Bostanlı sahiline bir süre önce açılmaya başlayan yeni nesil kahve mekanlarının öncülerinden. Dekorasyonu ve duvar resimleri ilgi çekici. Taze kahveleri yanında sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları da bulunuyor menülerinde. Yeşil bir park alana bakan kafe kahve keyfi için ideal. (Cemal Gürsel caddesi no 470 /1C Bostanlı Karşıyaka İzmir; 05303547034)

Early Coffee

İzmir'in En İyi 3. Dalga Kahvecileri

Bornova’da özellikle gençlerin ve öğrencilerin vakit geçirdiği güzel mekanlar bulunuyor. Küçükpark bölgesinde yer alan Early Coffee tatlı bir kahve dükkanı olarak bu mekanlardan biri. Sıcak ve soğuk kahveleri yanında pek lezzetli tatlıları da denemeye değer. (Kazimdirik Mah. 153 Sokak 67A Küçükpark -Bornova / İzmir; 023299912 14)

Ceren Oluz Taddonio

Ceren Oluz Taddonio