Kaş, Kalkan, Kekova ve Olympos'un En İyi Otelleri

Elele Kaş, Kalkan, Kekova, Olympos Küçük Oteller

Likya bölgesinde kalabileceğiniz en güzel otelleri, baya iyi platformunun kurucuları Oylum Yüksel ve Onur Yüksel anlattı.

Türkiye’deki en güzel denizine sahip Likya bölgesi, her gün başka bir manzarada güneşi batırmak isteyenler için harika bir adres. Patara’nın uçsuz bucaksız kumsalında uzanabilir, turkuaz suyun içinde birden beliren caretta carettalar ile birlikte yüzebilirsiniz… Kaş ve çevresine ilk kez gidecekler için hazırladığımız, “Kaş Rehberi”ni de incelemeyi unutmayın!

Kuytu Terrace

Kaş'ın tam kalbinde yer alan, panoramik Kaş ve Meis manzaralı terasımızda kahvaltı servis ettiğimiz, 10 odalı pansiyonumuz Kuytu Terrace'a davetlisiniz! Birbirinden farklı konseptteki rengarenk 10 odamızı konaklamanızı daha eğlenceli ve konforlu hale getirmek için yeniledik. Uzun Çarşı’nın bitişiğindeki tarihi sokakta bulunan pansiyonumuzda, size Kaş ruhunu her gün doyasıya yaşamanızı, her an hayatın içinde olmanızı vadediyoruz.

Kaş seyahatinizle ilgili sormak istediklerinizi yüz yüze cevaplamak için kahvaltı saatleri süresince terasta bulunuyoruz. Terasımızda bizimle ve dostlarınızla sohbet edebilir, kahvenizi yudumlarken kütüphanemizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca günbatımını terasımızda izlemenizi tavsiye ediyoruz!

Andifli Mah. Süleyman Topçu Sokak 17/2 07580 Kaş, Antalya

0532 421 96 72

Lukka Exclusive Hotel / Kaş Çukurbağ

Çukurbağ Yarımada’sının ucunda, Bucak Denizi’nin Akdeniz ile buluşan kıyısında bulunan otel, 30-80 m2 arası değişen geniş oda seçenekleri sunuyor. Deniz suyu ile doldurulmuş olimpik havuzu, Kaş’ta görmeye pek alışık olmadığımız bir başka özelliği. Tarihte "Antiphellos" ismi ile anılan Kaş, binlerce yıldır çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Luwi kavimi burada önce "Lukka", sonra da Likya adıyla bilinen bir uygarlık kurmuştur. "Lukka" Hititçe'de "ışık, ışıldamak" anlamına geliyor. Otel ismini buradan alıyor.

Bülent Kalkavan Sokak, No:16, Çukurbağ Yarımadası, Kaş, Antalya

Tel: 0242 836 14 20

Prima Donna / Patara

Balayı konseptindeki otelin, 8 adet taş ve kütükten yapılmış, eklektik tarza dekore edilmiş evi bulunuyor. Romantik ve sessiz tatil arayanlar için ideal. Prima Donna’da beton yapı bulunmuyor, doğa ile iç içe. Her evin kendine özel bahçesi, terası, balkonu var. Özel havuzlu 3 evden birini kiralayabilir veya otelin ortak havuzundan faydalanabilirsiniz. Patara Plajı, Türkiye’nin kum krallığı gibidir ve günbatımı muhteşem izlenir. Prima Donna, Patara Plajı’na 7 km geriden ama 400 metre yükseklikten baktığı için tüm manzaraya hakim, hatta Likya’nın başkenti, sanatın, şiirin en önemli merkezi Patara Antik Kenti’ni manzaraya eklediği için fazlası var. Otel, Patara ve Xanthos antik kentlerine 25 dk, Letoon Antik Kenti’ne 30 dk mesafede.

Gelemiş Mahallesi, Tavas Caddesi, Yalı Sokak.  No;32 Patara, Kaş, Antalya

Tel: 0532 130 85 90

Aquarius / Kaş Çukurbağ

Çukurbağ Yarımada’sındaki en güzel koya sahip olan Aquarius Otel, havuzu olması sebebiyle çocuklu aileler için çok uygun. Otel plajının ve restoranlarının çevrelediği bu özel koy, zengin sualtı dünyası sebebiyle dalış tekneleri tarafından da sık sık ziyaret ediliyor. Aquarius’un 32 standart odası, 4 aile odası bulunuyor. Odaların tamamı deniz manzaralı balkona sahip. 

Doğan Kasaroğlu Sokak No:6 Çukurbağ Yarımadası, Kaş, Antalya

Tel: 0242 836 18 96

Villa Mahal / Kalkan

Kalkan koyuna bakan yamaçta, birbirinin deniz manzarasını kesmeyecek şekilde konumlandırılmış 13 oda ve 2 villa hizmet veren Villa Mahal, sofistike ve ödüllü bir butik otel. Otele ait özel plajda, kayaların üzerindeki platformlar sayesinde masmavi sularla buluşabiliyorsunuz. Kalkan koyunun bu bölgesinde yeraltından çıkan tatlı su sebebiyle, deniz hem çok berrak, hem de çok tuzlu değil. 13 odadan 2’sinin ve villaların sonsuzluk havuzu bulunuyor. Bir de ortak kullanıma açık sonsuzluk havuzu var. Optik yanılmasa yaratacak şekilde tasarlanan bu sonsuzluk havuzları, insana denizde yüzüyor hissi veriyor. Villa Mahal’ın bulunduğu yamacın bir avantajı da batıya bakması, yani Kalkan koyunun efsanevi günbatımının izlenebilmesi.

Kalkan Mahallesi, PK 07960 Kalkan, Kaş, Antalya

Tel: 0242 844 32 68

Nuri’s Beach Bungalow / Kaş Limanağzı

Kaş merkeze denizden 15 dakika (1,5 mil) uzaklıktaki Limanağzı Koyu, pırıl pırıl, dalgasız denizi ve küçük de olsa sahip olduğu kumsallar ile farklı bir cennet. 1982’den beri bu koyda hizmet veren Nuri’s Beach, standart bungalovlar dışında 5 kişilik aile, manzaralı, localı, balkonlu bungalov seçenekleri de sunuyor. Nuri’s Beach’te kanolar ücretsiz olarak plaj misafirlerinin kullanımına açık. Bu kanolarla denizden giderek Likya Kaya Mezarlarını görmelisiniz.

Limanağzı Mevkii Kaş, Antalya

Tel: 0538 899 32 72

Hotel No 37 / Kaş Merkez

Küçük Çakıl Plajı’nın bitişiğinde, Kaş’ın tam içinde olup, kalabalık ve gürültüsünden uzak konumdaki Hotel No 37, 2018’de açılmış bir aile işletmesi. Balkonlu odalarında gün boyu Meis Adası ve Limanağzı manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. Manzarasız, ekonomik odalarını tercih edenler için de panoramik manzaralı teras 24 saat kullanıma açık. Kahvaltı servisi de bu manzaralı terasta servis ediliyor. İsmini, Hükümet Caddesi’ndeki 37 no'lu bina olmasından alıyor.   

Andifli Mahallesi, Hükümet Caddesi, No:37, Kaş, Antalya

Tel: 0242 836 12 70

Villa Lukka / Çıralı (Olimpos)

Çıralı Plajı’na 200 metre mesafedeki Villa Lukka’da, Olimpos Dağı manzaralı yemyeşil bir doğanın içine saklamış 13 lüks bungalov bulunuyor. Bungalovların her biri 35 m2 büyüklüğünde ve 6 metre tavan yüksekliğine sahip. Çıralı Plajı’ndaki Karakuş Restoran da Villa Lukka'ya ait. Villa Lukka, Yanartaş’a 3,1 km mesafede. Olimpos Antik Kenti’ne ise kuş uçuşu çok yakın ama sahilden yol olmadığı için gidiş 30 dakika sürüyor. Phaselis Antik Kenti yaklaşık 25 dakika uzaklıkta.

Ulupınar Mahallesi, Çıralı sokak, No: 48/9 Kemer/Antalya

Tel: 0242 825 73 76

Ankh Pansiyon / Kaleköy (Kekova)

Kıyıda Üçağız kasabası, denize kıvrılan yarımadanın en ucunda 54 haneli, 250 nüfuslu Kaleköy, antik ismi ile Simena. Ve Sinema’nın tam karşısında boylu boyunca uzanan Dolkisthe Antik Kenti’nin kalıntılarını bulunduğu Kekova Adası. Tarihi ve doğa zenginliklerle dolu bu kıyılarda tekne ile dolaşmak eşsiz bir deneyimdir. Gün boyu Kaş’tan ve Demre’den gelen ziyaretçiler Kaleköy’de hareketliliğe sebep olur. Ama Kaleköy’de kalmanın keyfi, tur teknelerinin gittiği akşam saatlerinde başlar ve ertesi gün öğlene kadar sürer. İşte o vakitler kendinizi Kaleköylü gibi hissedersiniz. Ankh Pansiyon’da kaldığınızda sizi kendi botlarıyla Üçağzı’dan alıyorlar. İmkanınız varsa Kekova Adası’na bakan balkonlu odalardan birinde kalmanızı tavsiye ederiz. 06:00’da uyanıp, çarşaf gibi denizin ardında, kuş sesleri eşliğinde Kekova Adası’nı izlediğimiz anı unutamıyoruz.

Üçağız Kale Köyü Demre, Antalya

Tel: 0533 453 57 65

Hoyran Wedre Köy Evleri / Demre

Hoyran Wedre Köy Evleri, Toros Dağları’nda, 500 metre yükseklikte bulunan sakin Hoyran Köyü’nde, Kekova’dan Gelidonya Burnu’na kadar geniş bir deniz manzarası eşliğinde Likya topraklarını izleyen bir konumda. Ağaçlar, sebze ve meyve ekili bahçeler, çeşmeler  ve sarnıçlar arasındaki konuk evi, doğa içinde bir yaşam sunuyor. Üçağız ve Myra Antik Kenti, sadece 25 dakika mesafede. Hoyran Wedre’de, bir Sanat Evi, bir Balayı Evi, dört suit, bir Konak, bir Mutfaklı Standart ve  on adet deniz veya bahçe manzaralı çift kişilik oda seçeneği bulunuyor. Doğa taşlar kullanarak yaptıkları 125 m2 büyüklüğündeki gölete benzeyen havuz, mimari ilhamını bölgede hayvanların su içmesi için yapılan ve “aşırı” ismi verilen göletlerden almış.

Kapaklı Köyü, Hoyran Mahallesi, No: 25 P.K. No: 2 07570 Demre, Antalya

Tel: 0 242 875 11 25

 Hotel Lycia Ulupınar / Kemer

Bey Dağları’nın eteklerinde, bir yanda Olimpos Dağı’nı (Tahtalı Dağı) bir yanda Musa Dağı’nı görebileceğiniz konumu ile, doğa yürüyüşü ve trekking sevenler için gerçek bir dağ oteli. Taş Bina ve bungalov odalarda 1-4 kişi arası konaklama seçeneği sunuluyor. 4,5 km’lik parkuru ile doğa güzellikleriyle dolu bir trekking imkanı sunan Göynük Kanyonu, otele 30 km uzaklıkta. Phaselis Antik Kenti 16 dakika, Olimpos Antik Kenti ise 24 dakika mesafede.

Ulupınar Köyü, Merkez Mevki No: 75, Ulupınar Beldesi, Kemer / Antalya

Tel: 0242 825 01 27

Hotel Fidanka

Otel Fidanka, ağaçları, çiçekleri, güzel bahçeleri, antika eşyaları, ruhu olan mekanları, doğayı, sanatı, güzel yemekleri çok seven, İstanbullu bir ailenin Akdeniz masalı! Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından toplanılan yüzlerce obje ve çiçeği dekorasyonunda kullanılan, kendilerine ait deniz manzaralı kocaman terasları olan, birbirinden güzel altı farklı oda tipi mevcut. 

Hotel Fidanka Evleri, Kışla Mevkii, Zeytinlik Caddesi

Tel: 0242 844 12 45

Suna Sun Boutique Hotel

Doğanın tüm güzelliklerini içinde barındıran ve Türkiye’nin en berrak denizlerinden birine ev sahipliği yapan Kaş’ın Çukurbağ bölgesinde, unutulmaz anlar vaat eden özel bir butik otel; Suna Sun. Hem insana hem de doğaya katkıda bulunma hedefiyle yola çıkarak Kaş’ın değerine değer katacak, çevreye ve tüm canlılara saygılı bir otel. hotel, lezzetli ve sağlıklı yemekler sunan Taşra Restaurant ve günlük hayatın stresinden uzaklaştıran Sun Spa ile Kaş otel deneyiminizi en üst seviyeye taşımak istiyor.

Andifli mah. Bülent Kalkavan Sokak no: 10 Çukurbağ Yarımadası Kaş / Antalya

Tel: 0242 836 16 36

 

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.