• Arama

Dalgıç Saatlerinin En Vazgeçilmez 5 Modeli

Derinlere yolculuğu sevenler veya dalgıç saat modellerinden hoşlananların günlük hayatta da kullanabilecekleri, bu yılın en çok konuşulan dalgıç saatlerini sizler için derledik.

 • 1/5
  Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller

  Bir efsane ile derinlere dalmak isteyenlerin, tüm komplikasyonları ile güveneceği, derin maviler için efsanevi bir macera arkadaşı Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller.

  Rolex dalış saati olan Oyster Perpetual Sea-Dweller 50 yıl önce yaratıldı ve tasarımıyla derin denizler için kendisinden sonra üretilecek saat modellerinin öncüsü oldu. Helyum tahliye vanası patentini yine aynı yıl 1967’de aldı. Sea-Dweller 43 mm çapı ile daha geniş kasa ile tasarlandı ve ilk kez Rolex Professional  kategorisinde üretilen  3235 kalibreye sahip model oldu. Yine ilk kez 3 ayrı konumda kullanılan CyClops lens ile kadranda yer alan tarihinin okunması daha da kolaylaştırılıyor. 60 dakika olarak derecelendirilmiş bezeli ile, dalış ve dekompresyon sürelerini tek yöne döndürülerek güven ile ayarlanabiliyor. Ayrıca  çizilmeye ve mor ötesi ışıklardan etkilenmeye dayanıklı. 1220 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Kendine özgü şekle sahip kasası ise 906 L çelikten üretilmiş.

 • 2/5
  Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe

  Dalgıç saati denilince ilk akla gelen Blancpain, özellikle Fifty Fathoms Bathyscaphe’in mavi kadranı ile denizin derinliklerine çağırıyor. 1960’ların modeli daha sonra  Fifty Fathoms ailesine devam ederek Bathyscape’i  güncelleştirdi.  Tamamıyla spor bir görünüm ile sunulan model 43 mm kasa çapına sahip. Seramik bezeli alışılagelmişin dışınla sert kliklerle dönüyor. Kadranı üzerinde sade bir tasarımla yerleşen göstergeler ise süperluminova kaplı olması sayesinde, karanlıkta da net bir şekilde okunabiliyor.  Antimanyetik özelliğindeki modelin kasanın arkası da safir kristal cam ile korunuyor. 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

 • 3/5
  IWC Aquatimer Chronograph Edition Expedition Charles Darwin

  IWC’nin Charles Darwin’e saygı niteliğinde yaratılan Aquatimer Chronograph Edition Expedition Charles Darwin modeli, dengeli bir tasarıma sahip. Charles Darwin’in Galapagos adalarına taşıyan HMS Beagle gemisine ithafen, ilk kez bronz kasalı bir model tasarlandı. Siyah kauçuk kayışı, mekanik kronografı, kendinden kurum mekanizma ve 68 saat güç rezervi özelliklerini SafeDive sistemi ile 30 bar suya dayanıklılık özelliği ile taçlandırmış. 44.0 mm çaplı kasasının arkasında ise dünyayı değiştiren teori sahibi Darwin’in portresi gravür olarak işlenmiş.

 • 4/5
  Maurice Lacroix Pontos S Diver

  Maurice Lacroix Pontos S Diver, 600 metre su basıncına dayanıklı, iddialı bir model. Paslanmaz çelikten üretilen kasası 43 mm çapında. Saat dokuz konumunda kasa yanında, dalıştan ötürü doğacak hava basıncını dengeleyen helyum tahliye vanası bulunuyor. Kronograf mekanizması 46 saat güç rezervine sahip. Çift yöne dönen çerçevesinin bir tepe ile çalışması, dalış sırasında meydana gelebilecek yanlış ölçümleri engelliyor.

 • 5/5
  Seiko Prospex Marinemaster Professional PADI Ref. SBBN039

  Japon devi Seiko, Prospex ailesinden tanıttığı dört yeni modelini sadece Japonya’da satışa çıkardı. PADI (Dalgıç Eğitmenliği Kurumu) ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda, mavi-kırmızı renklerle limitli olarak üretildi. Ref. SBBN039 Tuna, 47.7 mm paslanmaz çelik kasası bombeli cam ile korunuyor. Saat üç konumunda tarih ve gün göstergeleri yer alıyor. Antimanyetik modelin 5 yıl pil ömrü bulunuyor. 300 metre dalışlarına uygun olan model, 700 adet limitli olarak üretildi. Kasasının arkasında PADI logosu ve limit sayısı yer alıyor.