• Arama

Farklı Özellikteki Erkekler İçin 8 Saat Önerisi

Farklı özelliklere sahip erkekler için kendi alanlarında en çok ilgi çeken saat modellerini seçtik.

 • 1/8
  Şıklığına Önem Verenlere Özel: Piaget Art of Colour

  Piaget’nin Altiplano serisinin 60. yılına özel olarak çıkardığı modelleri, DNA’sında modern bir seçkinliği taşıyor. Art of colour koleksiyonu,  40 mm çapındaki kasasının üzerinde yer alan renkli kadranı gri, mavi ve yeşil, el boyaması yapılmış, mükemmel bir trio . İki farklı referans ile tanıtılan 60. sene özel özel modelleri arasındaki temel farklılık ise kadran boyutları oluyor. Piaget tarafından açıklanan ikinci model ise 38 mm kasa çapındaki elle kurmalı 430P mekanizmalı (2.1 mm inceliğinde) daha küçük diğer model. Saflık ve zarafeti temsil eden bu model de 460 adetle limitli

  Fiyatı: 17.900 $

 • 2/8
  Farklılıkların Peşinden Gidenlere Özel: Jaeger LeCoultre Reverso Classic Medium Dua Small Second

  İsviçreli lüks saat ustası Jaeger LeCoultre’nin Atelier Reverso ailesinden Reverso Classic Medium Duo Small Second, hem eşsizliği hem de farklılığı iki kadranlı tasarımında taşıyor. Seyahati sevenlerin de  özellikle tercih edeceği İkonik model çevrilerek kasanın her iki yüzünün kullanılması dışında değişebilen kayışları da ayrı bir seçenek oluşturuyor. Elle kurum mekanik mekanizması var ve 42 saat güç rezervi özelliğine sahip. Dikdörtgen kasası iki farklı ölçüde orta (42.9×25.5mm) ve büyük (47.28.3mm) sunuluyor.

  Fiyatı: 8,350 CHF (Orta) – 8,450 CHF (Büyük)

 • 3/8
  Hareketli ve Sportif Babalar İçin: Baume & Mercier Clifton Club

  İş hayatını tüm rekabetleri ile zevkle yaşayan ama mesai sonrası her şeyi ofis kapıları ardında bırakıp, sosyal, hareketli yaşamı seven sportif babalar özel, maskülenliğinden taviz vermeyen Baume & Mercier’in Clifton Club modelini öneriyoruz.  Gentlesportmen olarak tanımlayabileceğimiz modelin yüksek kaliteli 316 L paslanmaz çelik kasası 42 mm çapında. 100 metre su basıncına dayanma özelliği var.

  Fiyatı: Özelliklerine göre  1740 CHF’den başlıyor

 • 4/8
  Hız Tutkunlarına: Montbanc Chronograph UTC

  Montblanc’ın motor sporları konusunda eşsiz ürünler çıkaran Time Walker  koleksiyonuna Chronograph UTC’i ekledi. Hareketi ve hızı seven erkeklerin bileklerine yakışacak olan bu model 43 mm çapında, daha dayanıklı olmasını sağlayan DLC kaplı şık siyah seramik kasası ile sunuluyor. Siyah kadranı antika arabaların panelinden esinlenerek hazırlanan kronograf bir tasarım. Üç ayrı zaman dilimi gösterebiliyor.

  Fiyatı : 4.990$

 • 5/8
  En Derinleri Hedefleyen Babalara: Blancpain Fifty Fathoms Mil-Spec

  Her fırsatta derinlere kaçmayı, denizlerin altında zaman geçirmeyi seven sevgili babalarımız için tabi ki dalış saati denilince en iddialı bir modellerden Blancpain’in koleksiyonlarına bir göz atmak gerekiyor. Derin mavileri seven dalgıçlar için tasarlanan model Fifty Fathoms MIL-SPEC, 1957 yılında markanın CEO’su  Jean-Jaques Fiecher tarafından yaratıldı ve bu yıl daha yenilikçi yüzüyle yeniden sunuldu. 300 metre gibi çok iddialı derinliklerin saati de olsa, en özel dalış maceralarının sohbetlerinin ana kahramanı olacak bir model. 500 adet limitli üretildi.

  Fiyatı: 14.100 $

 • 6/8
  Titiz Babalara: Sinn EZM 12

  Babanızın mesleğinde hijyen önemliyse veya işi gereği tozlu ortamlarda bulunması gerekiyorsa, Alman saat ustası Sinn’in EZM 12 tam aradığınız model. Tamamıyla demonte hale gelip temizlenmesini sağlayan çok işlevli bir çakı ile birlikte sunuluyor. Bilekliği ise elle çok rahatlıkla kasadan ayrılabiliyor. Ayrıca doktorların rahatlıkla kullanabileceği tansiyon ölçme, ilkyardım, altın ve platin saat göstergeleri kadranında yer alıyor.

  Fiyatı: 3340 $

 • 7/8
  Spor Giyinmeyi Sevenlere: Tudor Heritage Black Bay Oroloji & Passion Limited Edition

  Tudor’un klasik Black Bay ailesinin bir üyesi olarak çıkan Oroloji & Passioni modeli aslında İtalya’nın en önemli saat formlarından biri olan Oroloji & Passioni ile işbirliği sonucunda yaratıldı. İtalyan tutkusunun ve şıklığının bir örneği olarak tasarlanan spor bir model. Bu ortak çalışma ile ilgili olan tüm gerekli işaretler ise kasa arkasına özenle işlenmiş. Sadece 50 adet üretildi ve C.O.S.C  kronometre sertifikası sahibi. 200 metre su basıncına dayanıklı ve tam kurumdan sonra 70 saat çalışıyor.

  Fiyatı: 3500 €

 • 8/8
  Havacılık Tutkunlarına: Hamilton Khaki Aviation Air Race

  Havacılıkla ilgilenen erkeklerin mutlaka bildiği bir saat markası olan Hamilton bu yıl adrenalini bol RedBull AirForce’un resmi zaman tutucusu oldu ve güzel iş birlikteliğini yeni bir model ile taçlandırdı: Khaki Aviation Air Race. 42 mm kasasının ön ve arkasını koruyan safir kristal camı kadranın daha da net görünmesini sağlıyor. Mavi saat indekslerine kırmızı saniye ibresi eşlik ediyor. Saat 12, 3, 6 ve 9 da saatler numaralarla belirtilmiş. 80 saat güç rezervi olan modelin kasa arkasında RedBull AirRace’in zaman tutucusu olduğunu belirten bir yazı bulunuyor.

  Fiyatı: 845.00 $