• Arama

Tekneyle Gidebileceğiniz 9 Restoran

Yaz aylarında o güzelim kıyılarda mavi yolculuk yaparken koylarda, marinalarda bulunan restoranlarda güneşi batırmak gibisi yok. Bütün gün maviliklerin tadını çıkardıktan sonra deniz kıyısındaki o güzel manzaraya bir de lezzetli yemekler eklendiğinde geriye hayata şükretmek kalır. Bu yaz sizi, teknenizle koy koy dolaşırken en lezzetli yemeklerin tadına varabileceğiniz restoranlara davet ediyoruz.

 • 1/9
  Loryma Restaurant

  İsmini Bozukkale’deki Loryma Antik Kenti’nden alan Loryma Restaurant, bölgenin en sevilen restoranlarından. Senelerdir değişmeyen kaliteli servisi ve lezzetli yemekleri ile tekne sahiplerinin favori durak noktalarından biri haline gelen restoran, bol seçenekli bir menü sunuyor. Ev yapımı ekmekten mekanın meşhur mezelere ve  mevsimine göre seçilen taze balıklara…Enfes yemekleri ve keyifli atmosferi ile yıllar içerisinde kendine sıkı bir müdavim kitlesi yaratan Loryma Restaurant, dilerseniz teknenize de servis yapıyor!

 • 2/9
  Denizkızı Kaptan Restaurant/Okluk Koyu

  Denizcilerin piri, dünyayı yelkenli tekneyle dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro o kadar sevmiş ki Okluk Koyu'nu, adına bir de şiir yazmış. Maviyle yeşilin buluştuğu bu eşsiz cennette 1982 yılından beri hizmet veren Denizkızı Kaptan Restauran, yerli balıkçılardan elde ettiği tazecik deniz mahsullerini misafirlerine sunuyor. Meyve ve sebzeler restoranın kendi bahçesinden toplanıyor, fırında pişen mis gibi ekmek kahvaltılara eşlik ediyor. 20 tonozlu iskelesinde elektrik ve su hizmeti de veriliyor.

 • 3/9
  Bozburun Yat Kulübü/Bozburun

  Sabrinas Haus'u geçince hemen Bozburun Yat Kulübü'yle karşılaşacaksınız. Edhem Dirvana'nın babası Süleyman Dirvana'nın yazlık olarak aldığı bölgeyi butik bir otel ve restorana çevirmesiyle hayata geçen Bozburun Yat Kulübü son derece sofistike bir mekan. Mutfağı ise çok iddialı. Edhem Dirvana'nın annesi Zeynep Hanım'ın elinden çıkan dillere destan mis gibi yemekler gelenleri bağımlı hale getiriyor. Kulüp ziyaretçilerine kütüphane, internet, su, elektrik ve çamaşır yıkama gibi hizmetler de sunuyor. İskelesine 8-10 tekne bağlanabilen ve yaz aylarında oldukça kalabalık olan kulübe gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var. Bu arada yemek için teknenizle Bozburun Yacht Club'ın özel plajı Ship Ahoy'a da gidebilirsiniz.

 • 4/9
  Ahtapotçu Mehmet Usta

  Marmaris’in Söğüt Köyü’nde bulunan Ahtapotçu Mehmet Usta, bölgenin en eski restoranlarından. Oldukça salaş ve sıcak bir atmosfere sahip olan Ahtapotçu Mehmet Usta,isminden de tahmin edebileceğiniz gibi enfes ahtapotları ile tanınıyor. Lokum, güveç ve mangal olmak üzere 3 farklı çeşitte hazırladıkları ahtapot alamet-i farikaları olsa da mekanın leziz mezeleri de ayrı bir övgüyü hak ediyor. Ahtapot yemem diyenleri bile ahtapot tutkunu haline getirebilen Ahtapotçu Mehmet Usta’da yemek hiç bitmesin isteyeceksiniz.

 • 5/9
  Kocabahçe Glamping/Kocabahçe Koyu

  Hisarönü Körfezi'ndeki Kocabahçe Glamping, misafirlerini tamamen doğal yaşamın içinde kucaklıyor. Teknenizle gidebileceğiniz doğal yaşam konseptli kampta bölgede yetişen organik sebze ve meyvelerle yapılan enfes yemeklerden tadabilirsiniz. Yoga kamplarının da düzenlendiği Kocabahçe Glamping'in işletmecisi Sabahat Doğanyılmaz, “Trafiğin, teknolojinin, koşuşturmanın seri üretim/tüketimin bizleri esir aldığı bir dünyada kendi hayalimizdeki dünyayı yarattık” diyerek doğal hayatı özleyenleri mekanına davet ediyor.

  Telefon: 0 532 233 49 26

 • 6/9
  Nomad Restaurant/Bedri Rahmi Koyu

  Bu koyu keşfedendenlerden biri ülkemizin en değerli sanatçılarından ve ilk mavi yolculardan Bedri Rahmi Eyüboğlu. Büyük sanatçı koyda kendisinden bir iz bırakmak için bir kayaya kendi elleriyle balık figürü işlemiş. Koya da onun ismi verilmiş. Yörük (yani göçebe) kökenli  olan Ferhat Dönder ve eşi tarafından işletilen Nomad Restaurant'ta 30 teknenin bağlanabileceği ahşap bir iskele bulunuyor. Nomad'ın en meşhur yemeği çıtır çıtır patates kızartması. Bizden söylemesi...

  Telefon: 0 536 605 5883

 • 7/9
  Osman'ın Yeri/Fethiye

  Turunçpınarı olarak anılan koyda bulunan Osman'ın Yeri 1982 yılında kuruldu. Turunçpınarı ismini ise, denizden yaklık 400 metre yükseklikteki zirvede bulunan turunç ağaçlarıyla kaplı, tatlı su pınarından almış. Yemyeşil ormanın içinde bulunan Osman'ın Yeri, Akdeniz'in geleneksel lezzetlerini sunuyor misafirlerine. Sebzeler restoranın kendi bahçesinden geliyor. Mekanın iskelesinde ziyaretçilerin ücretsiz olarak kullanabileceği çeşmeler bulunuyor.

 • 8/9
  Sabrinas Haus/Bozburun

  Ege ile Akdeniz'in birleştiği nokta olan Bozburun'un en ünlü mekanlarından biri Sabrinas Haus. Sloganı “My name is love” ne kadar romantik bir mekan olduğunun da işareti. Mutfağıyla son derece iddialı olan Sabrinas Haus güne tamamen doğal ürünlerden oluşan sağlıklı bir kahvaltıyla başlıyor. Bozburunlu balıkçılardan alınan tazecik deniz mahsulleri yaratıcı şeflerin ellerinde şekil bularak masalara ulaşıyor.

 • 9/9
  Kumlubükü Yacht Club/Marmaris

  Hollandalı Ahmet'in Yeri olarak da bilinen Kumlubükü Yacht Club, nefis doğası ve lezzetli yemekleriyle yıllardır teknecilerin uğrak noktası. Yıllarca Hollanda'da yaşayan sahibi Ahmet Özkal 1974 yılında Marmaris'e tatil için geldiğinde kulübün arsasını keşfediyor ve yazlık ev yapmak amacıyla satın alıyor. 1981'de de restoranı açıyor. Kumlubükü Yacht Club'ın T şeklindeki iskelesine 35 tekne bağlanabiliyor. Bağlanan tekneler su, elektrik, duş gibi imkanlardan yararlanabiliyor. Restoranda Türk yemeklerinin yanı sıra Çin mutfağı da bulunuyor.