• Arama

Yaz İçin En Renkli 8 Erkek Saati

Modanın önünde ilerleyen saat dünyası, erkekler için bileklerinde taşıyacakları renkli zaman makinalarını tanıttı. İster spor ister şık kıyafetlerle olsun hepsiyle mükemmel bir uyum içerisinde olabilecek modeller kesinlikle bu yazın başrolünde ve saat severlerin bileklerinde olacaklar. 

 • 1/8
  Hublot, Spirit of Big Bang Moonphase

  Renkli saat modelleri sevenler için Hublot Big Bang koleksiyonu ile elinden geleni fazlası ile yaparak en çarpıcı renkleri bileklere taşıdı. Ay fazlı model 4 ayrı tasarım ile sunuluyor: Mavi, mor, turuncu ve pembe. Uyumlu kayışı, quartz kadranı, kumlu ay fazı diski, ibreler, indeksler ve bezel etrafında 48 adet taşı ile monokrom bir koleksiyon. 42 mm.lik fıçı biçimi kasası safir kristalin netliği ile kadranında netliği sağlıyor. Özellikle izlenebilir açık iskelet kasası zamanın nasıl bir ritim ile geçtiğini izleme zevkini veriyor. Taşıdığı kişiyle etkileşim içerisinde olmayı gerektiren elle kurum sistemi ile çalışan model  50 saat güç rezervinde  ve 100 metre su basıncına dayanıklı.

 • 2/8
  Bulgari, Diagona Magnesium

  Eşsiz mekanik kronograflı göz alıcı Bulgari Diagona Magnesium, otomatik kurum ile can buluyor. 42 mm çapında ve 6.10 mm kalınlığında magnezyum kasaya sahip. Kadranı ise rengini pekiştiren Motorlac olarak adlandırılan yüksek teknik lake ile kaplı. Modelin güçlü görünümü ise kauçuk kayış ile artırılmış. Tam kurulduğunda 42 saat kesintisiz çalışıyor.

  Fiyatı: 4950 €

 • 3/8
  Greubel Forsey, Tourbillon 24 Seconds Vision

  Somon kadranın üzerinde mavi saat indeksleri ve çikolata renkli kayış ile sessiz ama iştah açıcı uyumu Greubel Forsey Tourbillon 24 Seconds Vision  modelinde hayat buluyor. Büyük ilgi gören somon kadranlı model ayrıca saat dünyasının Oscar ödülü sayılan GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Geneve)’de ödülü sahibi. 72 saat güç rezervine sahip. Saat 9 konumunda tourbillonun ritmik çalışması zevkle izlenebiliyor. Sade görünümüyle birlikte zarif bir el işçiliğinin örneği. Bükeyli safir kristal camın ardındaki kadranda üç boyutlu bir görünüme sahip. İnce işçiliğiyle eş değer olarak saatin bezeli elle parlatılmış.

  Fiyatı:  310.000 €

 • 4/8
  Roger Dubuis, Excalibur Spider Carbon

  Her yıl farklı ve canlı modellerle karşımıza çıkan Roger Dubuis, iskelet kasalı titanyum modeli saat severlerin aklını başından alırken bir de renkli olarak üretilmesi kendi beğeni çıtasını daha da yükseltti. İskelet kadranından bal peteği uygulaması rahatlıkla görülüyor. Mükemmel kalibresi, astral İskelet flying tourbillon mekanizması tamamıyla bileğin üzerine yerleşiyor. Saatle aranızda hiçbir şeyin girmesine izin vermek istemeyenler için mükemmel olan bu modelin 70 saat kurulmadan çalışma gücü var. Sadece şanslı 28 kişi için sınırlı sayıda üretildi.

  Fiyatı: 216.000 €

 • 5/8
  Carl F. Bucherer, Manero Powerreserve

  Carl F. Bucherer,  Manero Powerreserve modeli ile parlak yeşil rengi kadranına taşıyor. Limitli olarak üretilen zaman makinası, saat 3 konumunda yer alan güç rezerv göstergesi ile tasarımını güçlendiriliyor. Ayrıca paslanmaz çelik kasası içerisindeki takvimi saat 11’de iki haneli olarak yer alıyor. 9 bölümünü ise büyük tarih göstergesine ayrılmış ve küçük saniye ibresi ise alt kadran olarak yerleştirilmiş. 55 saat güç rezervi var ve sadece 188 adet üretildi.

  Fiyatı: 8.800 €

 • 6/8
  Zenith, Pilot Type 20 Extra Special 40mm

  Vintage saatlerin daha renkli görünümlerini tercih edenler için Zenith’in iddialı pilot koleksiyonundan Pilot Type 20 Extra Special 40mm modelini öneriyoruz. Bu yılın küçülen kasalarının  40 mm kasa çapını pilot versiyona uygulayan en güzel  unisex modellerden biri. Zenith’in kendi atölyelerinde ürettiği mekanizması ile can buluyor. Modelin kadranının üzerinde yer alan saati işaret eden indeksler ve numaralar da detaylı bir el işçiliğinin ürünü. 100 metreye kadar suya dayanma özelliği ile donanımlandırılmış. Bombeli safir kristal camı,  vintage görünümlü çelik kasası üzerinde yer alıyor. Bu da modelin efsanevi Zenith havacılık saatlerinden esinlendiğini daha da belirginleştiriyor. Gri renkli ve geceleyin saatin okunmasını kolaylaştıran Super-Luminova kaplı kathedral biçimli  akrep ve yelkovanını rahatlıkla gözler önüne seriyor. 50 saat güç rezervine sahip ve mekanizması 126 adet parçadan oluşuyor. 100 metre su basıncına dayanıklı.

  Fiyatı: 5900 CHF

 • 7/8
  Hamilton, Broadway Auro Chrono

  Renkli saatler denilince sadece spor modelleri hedeflemeyen ve çağdaş, şehir şıklığını bileklere taşımak isteyenler için, Hamilton Broadway Auto Chrono modelini öneriyoruz. Keskin bir çekicilik içerisinde olan model renkleri arasındaki kontrastlık dengesini dengeli kullanmış. Mavi ve kentsel gri olarak nitelendirilen renk tonları kadranda kullanılmış. Otomatik kronograf komplikasyonu da eklenerek maskulen tarzı ve saatle olan iletişim daha da arttırılmış. 43 mm paslanmaz çelik kasası, Super-LumiNova® kaplı, karanlıkta dahi rahatlıkla saatin okunmasını rahatlaştıran akrep ve yelkovanı barındırıyor.

  Fiyatı: 1850 €

 • 8/8
  Edox, Chronorally Sauber F1 Team Limited Edition

  İsviçreli saat ustası Edox, Chronorally Sauber F1 Team Limited Edition’ı, Sauber Formula motor yarışlarının DNA’sından oluşturuldu. Sağlam görünüşlü, cesur ve renkli modelleri sevenler için mavinin en güzel tonu ile sunuluyor. 100 metre suya dayanıklılık özelliği ile dünya genelinde sadece 555 adet özel kutusunda sınırlı sayıda üretildi. Sağlam siyah titanyum kasası karbon fiber kadranına ev sahipliği yapıyor. 48 mm kasası içerisinde kronograf ve hızı ölçmek için  takimetre  skala özellikleri bulunuyor.

  Fiyatı: 1590 €