• Arama

Tat Dedektifi’nin Hayallerini Süsleyen Yaz Rotaları

Tat Dedektifi ya da diğer adı ile Sinan Hamamsarılar bu yaz için seyahat hayallerini OGGUSTO ile paylaştı.

 • 1/4
  Sinop

  Yaz denildi mi çoğu insanın aklına sıcak iklimi ve plajlarıyla Ege ve Akdeniz sahilleri gelse de, 2014 yazında gittiğim ve hayranlıkla döndüğüm Karadeniz’in en sıcak şehri Sinop da bence listeye eklenmeli. Çangal ormanına çıkıp binlerce renge bürünen ağaçları ve uçsuz bucaksız denizi seyretmek, Cuma günleri kurulan Ayancık pazarında köylülerden sebzeler ve otlar satın almak, Sarıkum gölü ve çevresinde kuş gözlemciliği yapmak, Sinop’ta yapmayı sevdiğim şeyler arasında.

 • 2/4
  Kumlubük

  Girişine Amos antik kentini almış Kumlubük için “her ne kadar göz önünde olsa da hala saklayacak güzelliklerle dolu” demek yanlış olmaz. Tarifsiz güzellikteki denizi içerisinde hem kumluk hem de taşlık alanlar ile deniz canlılarını rahatlıkla gözlemleyebileceğiniz kayalıklar mevcut. Ayrıca konaklama seçeneği olarak da bir aile işletmesi olan Villa Florya’yı ve koy manzaralı odaları en sevdiklerimden.

 • 3/4
  Bozcaada

  2017’de çok özel bir seyahat olmadıkça yurtdışına çıkmama kararı alınca, elimdeki yaz alternatifleri arasından en çok Gökçeada ve Bozcaada’nın beni heyecanlandırdığını fark ettim. Bozcaada’nın berrak suları, keyifli plajları, yerel üzümlerinden yapılan çeşit çeşit şarabı ve Rum mahallesindeki restoranları çok keyifli vakit geçirmeme sebep oluyor.

 • 4/4
  Gökçeada

  Gökçeada ise bambaşka bir hikaye! Hala o kadar dokunulmamış, o kadar bakir ki… Adanın sanayi bölgelerinden uzak olması ve ekili-dikili alanında zirai ilaçlar kullanılmaması sebebiyle organik ürün çiftliklerini sıkça görebiliyorum. Kahvaltı sonrası denize girmek için adanın ve Türkiye’nin en batı ucu olan Saklı liman ve hemen öncesindeki Uğurlu plajı en sevdiklerim arasında.