• Arama

19 Mayıs Tatilinde Gidebileceğiniz 5 Yakın Destinasyon

19 Mayıs’ta ufak bir kaçamak yapabilmek için gidilebilecek yakın destinasyonları OGGUSTO olarak seçtik…

 • 1/5
  Cannes

  17-28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cannes Film Festivali, 19 Mayıs’ta Cannes’ı ziyaret etmek için başlı başına bir sebep yaratıyor! Büyülü bir bahar kaçamağı için, Fransız Riviera’sının Provence-Alpes-Côte d'Azur bölgesindeki en ünlü şehirlerinden biri olan Cannes’da festival sırasında bulunmak paha biçilemez.

  Cannes’ın Akdeniz kıyısındaki benzersiz denizi ve zenginliği insanı adeta büyülüyor. La Croisette Bulvarı, kartpostal güzelliğindeki plajları, şık otelleri ve bir çok eğlence merkezleriyle Cannes, yazdan önce bir ön tatil yapmak isteyenler için gidilebilecek en uygun yerlerden bir tanesi.

 • 2/5
  Santorini

  Yunan Adaları arasındaki en romantik ada olan Santorini; bengonvillerle süslü mavi pencereleri, bembeyaz evleri, müthiş manzaralı restaurantları ve taş sokakları ile 19 Mayıs tatilini değerlendirmek için harika bir alternatif oluşturuyor

  Her yıl yüzlerce insanın evlenmek veya balayı yapmak için tercih ettikleri, 300 metre yüksekliğindeki dik uçurumun üzerine yapılmış santorini evleri ilginç bir görünüm oluşturuyor. Agiou Mina Kilisesi, Megaro Gyzi Müzesi, Thira Arkeoloji Müzesi gibi kültürel yerlerin de görülebileceği bölge, hem kültür hem de deniz turizmi yapabilmek için harika bir destinasyon.

 • 3/5
  Petra Vadisi, Ürdün

  Roma İmparatorluğu tarafından işgal edilene kadar Nebatiler’e başkentlik eden Petra kentinde yer alan Petra Vadisi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 4 yerden biri. Aynı zamanda Dünyanın Yeni 7 Harikası’ndan biri olan bölge, küçük bir tatili kültürel bir akvititeye çevirmek isteyenler için birebir. Petra Vadisi, buram buram tarih kokan havasıyla hafızalara kazınacak bir tatil vaad ediyor.

 • 4/5
  Marakeş

  Toprağın renginden dolayı neredeyse tamamı kızıl renkteki Marakeş, küçük bir tatilin anlamını büyütmek için harika bir fırsat. Kuzey Afrika’nın en egzotik şehirlerinden biri olan bu kenti yürüyerek gezmek mümkün.

  Marakeş; meydanları, pazarları, araçların girmediği ara sokakları ve tarihi binalarıyla görülmeye değer. Mayıs tatilinde buraya gitmeyi tercih edenlerin, özellikle, tarihi, kültürel miras, doğa ve yaşam turları yapması gereken aktivitelerdendir. “Kısa bir tatile ne kadar çok şey sığdırsam o kadar iyi” diye düşünenler, Saadian Mezarları, Manara Bahçeleri ve Dar si Said müzesini de unutmayın. 

 • 5/5
  Kaş

  Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Kaş, 19 Mayıs tatili için mükemmel bir fırsat. Mavinin her tonunu buluşturan Kaş, kültürel mirasıyla benzersiz bir tatil keyfi sunuyor.

  Mükemmel bir kumsalı bulunan Kaputaş Plajı’nın yanı sıra kayalıklardan çıkan tatlı su kaynağıyla meşhur olan Büyük Çakıl Plajı, Hidayet Koyu, Küçük Çakıl Plajı ve durgun suyuyla Akçagerme Plajı Kaş’ta mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Bir zamanlar foklara ev sahipliği yapan Mavi Mağara, Heredot’un dünyada yıldızlara en yakın yer olarak tanımladığı Kalkan, Kaş’ın en büyük antik kenti olan ve Kınık’ın Eşen Çayı kenarındaki bir tepede yer alan Xanthos Antik Kenti görülmeye değer.