• Arama

Burçlara Göre Gelinlik Modelleri

Hangi burç hangi gelinliği giymeli sorusuna cevap veren, burçlara göre gelinlik modellerini keşfedin.

Hayatınızın en mutlu gününde hangi gelinliği giyeceğinizi seçmek çok da kolay bir karar değil. Eğer günlerdir süren aramalarınız, henüz bir sonuç vermediyse burcunuzun size rehberlik etmesine izin verebilirsiniz. Bakın yıldızlar karakteriniz, dolayısıyla gelinlik modeliniz konusunda neler söylüyor…

 • 1/12
  Oğlak (22 Aralık-20 Ocak)

  Oğlak kadınları zamansız ve pratik olmaları ile ünlüdür. Toprak grubundan olmaları sebebiyle de pragmatik ve doğayla barışıktırlar. Eğer Oğlak burcundansanız biraz ölçülü ve herhangi bir sezona bağlı olmayan minimal bir model tercih edebilir, Lela Rose 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yer alan bu modelden ilham alabilirsiniz.

 • 2/12
  Kova (21 Ocak-18 Şubat)

  Keskin kenarları olan, hayal gücü geniş ve meraklı Kova kadınları sıra dışı parçaları ustalıkla bir araya getirmeleri ile tanınır. Gelinlik geleneklerinden kaçınırlar. Siz de Kova burcundansanız Naeem Khan’ın 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yer verdiği modellerideki gibi farklı parçaları veya tasarımları birlikte kullanabilir; belinizi açabilir veya uzun kolluları tercih edebilirsiniz.

 • 3/12
  Balık (19 Şubat-20 Mart)

  Sezgi ve artistik dozu yüksek Balık burcu, Su grubuna mensuptur. Bu da demek oluyor ki akışkan ve hareketli modeller kumsalda yapacakları düğün için idealdir. Sert hatları olmayan ve dalgalı gelinliklere yönelebilecek Balık kadınları Carolina Herrera 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonundan ilham alabilirler.

 • 4/12
  Koç (21 Mart-19 Nisan)

  Cesur, cüretkar ve yeni şeyler denemekten korkmayan Koç burcu kadınları, hiçbir zaman geleneksel modelleri benimsemeyeceklerdir. Onlar için usta teknikle tasarlanmış, gösterişli ve Naeem Khan 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonunda olduğu gibi püsküllü bir model idealdir.

 • 5/12
  Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

  Güvenilir, pratik ve duygusal Boğa burcu kadınları, mükemmel çabasız gelinliğin peşindedir. Sade formlu, vücutla barışık eteği, dar büstiyeri ile harikulade bir silüet yaratmak isterler. Tıpkı Marchesa 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yer alan modeller gibi…

 • 6/12
  İkizler (21 Mayıs-21 Haziran)

  İkizler burcu iki farklı karaktere sahip olmaları ile tanınır; eğlenceli ve ciddi gibi. Bu nedenle tek bir gelinlik içinde rahat etmeleri pek de kolay değildir. Öyle ki İkizler kadınını mutlu edecek şey, resepsiyon ve kutlama için iki ayrı kıyafet veya üzerlerine ceket gibi farklılaştırıcı parçalar giymektir. Monique Lhuillier 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonundan ilham almanızı öneririz.

 • 7/12
  Yengeç (22 Haziran-22 Temmuz)

  Tabiatı gereği duygusal, duyarlı ve romantik olan Yengeç kadınları, masal gelinlerinin de tam karşılığıdır. Geleneksel silüetlere sahip romantik gelinliklere aşık olması garanti Yengeç kadınları için önerimiz Elie Saab 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonuna göz atmaları yönünde.

 • 8/12
  Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

  Aslan kadınları ilginin merkezinde olmayı severler ve bakışların üzerlerinde olmasından asla kaçınmazlar. Gösterişli bir etki için, sevgili Aslan kadınları, Viktor & Rolf 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yer alan bu modelden ilham almanızı öneririz.

 • 9/12
  Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

  Alçakgönüllü, duyarlı ve çoğunlukla utangaç olan Başak burcu gelinleri için az, çoktur. Detaylara ise son derece takıntılı olan Başaklar için Temperley 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonundaki gibi belli belirsiz işlemeli ustalıkla tasarlanmış modeller idealdir.

 • 10/12
  Terazi (23 Eylül-23 Ekim)

  Terazi burcunda doğan kadınlar sevgi dolu ve çevreleri ile barışık, uyum içindedirler. Hayallerindeki gelinlik de karakterleri ile uyumlu, biraz romantik, gerçekten güzel ve en önemlisi detaylarda dengeli olmalıdır. Tıpkı Tadashi Shoji 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonundaki bu model gibi.

 • 11/12
  Akrep (24 Ekim-22 Kasım)

  Akrepler zeki, gizemli ve çekim gücü yüksek karakterlerdir. Su grubundan olmaları sebebiyle bu elementin niteliğine uygun bir model içinde büyüleyici görünürler; vücuda oturan formda, boynu ve göğüs göğüs bölgesini açıkta bırakacak kesimde. Siz de Akrep burcu geliniyseniz Zuhair Murad 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonundan ilham alabilirsiniz.

 • 12/12
  Yay (23 Kasım-21 Aralık)

  Enerji dolu ve coşkulu Yay burcu kadınları macera dolu arayışları içinde başkalarında olmayana arzu duyarlar, tıpkı pantolonlu gelinlikler gibi. Ayrıca İkizler gibi tören ve resepsiyon için farklı modeller giymeyi tercih edebilirler. Monique Lhuillier 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonu size bu anlamda ilham verebilir.