• Arama

Paris Moda Haftası 2019 İlkbahar/Yaz Trendleri

New York, Londra ve Milano’dan sonra en son gerçekleşen Paris Moda Haftası, moda maratonunun son durağıydı. Her zamanki gibi moda haftalarında birbiriyle çakışan trendler olsa da 2019 İlkbahar/Yaz trendleri için birçoğu yine ¨Işıklar Şehri¨ Paris’e özgüydü. 

Hedi Slimane’nin yeni Celine koleksiyonu, takım elbiseleri yeniden yorumlayan maskülen tasarımlarla karışımıza çıktı. Chanel, plaj konsepti uyguladığı şovuyla daha çok sahil kıyafetlerini ön plana çıkarırken en çok dikkati çeken çift takılmış çantalar oldu. Louis Vuitton ise adeta ¨Back To The Future¨ filmini hatırlatan tasarımlarıyla trendlere ışık tuttu.

 • 1/11
  Siyah Blazer’ların Dönüşü

  İyi dikilmiş bir blazer, tek başına şıklık için doğru adres. Paris’teki tasarımcılar da bunun gayet farkında. Her kadının dolabında mutlaka olması gereken zamansız blazer’lar en siyah halleriyle gelecek sezon bizi bekliyor. Bol kesimlerden dar kesimlere şıklığın anahtarını bazen tek bir parçayla elinizde tutabilirsiniz. Özellikle bu trend için Givenchy’nin sesine kulak verin…

 • 2/11
  Mevsim Çiçekleri

  Mevsim normalleri gereği bahçeler çiçek açarken, buna trendler de ekleniyor. Her tarza ve her kumaşa mükemmel bir şekilde uyum sağlayan bu deseni gördüğünüze hiç şaşırmadığınıza eminiz. Dior, çiçeklerle romantizm rüzgarları estirirken Elie Saab, kendinden hiç beklenmedik bir tarzla trendi yorumladı.

 • 3/11
  Naturel Tavır

  Bir süredir hayatımızın merkezinde olan nötr tonlar, her an her yerde olmaya aday. Gündüzden geceyi hatta plajı bile ayırt etmeksizin domine eden bu tonu, doğru kombinlediğinizde şık olmamanız elde değil. Fark yaratmak için Chanel ve Dior’un ayak izlerini mutlaka takip edin.

 • 4/11
  Denim Tutulması

  Yeni sezonda denimlerle yıkanmaya hazır mısınız? Çok uzun zamandır moda dünyasını kasıp kavuran ¨denim on denim¨modası, hız kesmeden yoluna devam ediyor. Öyle ki Isabel Marant, bu trendi o kadar önemsemiş ki botlarında bile denim kullanmış. Farklı stillerle kombinleyerek tarzınızı ortaya koyacağınız denimlerden, gelecek sezonda da vazgeçmeyin.

 • 5/11
  Capcanlı Zamanlar

  Spektrumun her türlü rengi moda haftalarında boy gösterirken Paris, yelpazenin diğer ucundaki canlı renklere odaklandı. Tasarımcıların bu seferki vermek istedikleri mesaj oldukça açıktı: Baştan ayağa canlı renkleri giyin ve fark yaratmanın tadını çıkarın.

 • 6/11
  File Zamanı

  New York, Londra ve Milano Moda Haftaları’nın ayak izlerini takip eden Parisli tasarımcılar, podyumlarda file rüzgarları estirdi. Maria Grazia Chiuri’nin son Dior koleksiyonunda yer bulan narin filelerden Altuzarra’nın hırçın filelerine kadar yeni sezonda alacağınız ilk parça şimdiden belli oldu.

 • 7/11
  Omuz Farkı

  Omuzları vurgulama dönemi 80’lerde kalmadı, 2019’a da geldi. İddialı görünmenin en iyi yollarından biri olan dik omuzlar, gündüzden geceye tüm kombinlerinizde yanınızda olmak için hazır. 

 • 8/11
  Nokta Atışı

  Milano’da da görülen puantiyeler, 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda farklı halleriyle karşımıza çıkıyor. Renkli taşlarla puantiye havası yaratan Chloe, trende yeni bir boyut getirmeye çalışsa da Paris’teki tasarımcılar tercihini daha çok klasik siyah beyazlardan yana kullanmış.

 • 9/11
  Yükselen Baskılar

  Çiçek ve puantiyelerden yola çıkarsak, baskılar, yeni sezonun en büyük trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çiçek, hayvan ve sanat desenleri, tasarımlarda kendini  göstermeye kararlı. Daha önce de pek çok kez karşımıza çıkan bu baskılara dolabınızda mutlaka yer açın.

 • 10/11
  Yaz Hayalleri

  Yazın İbiza’da bir tatil hayali mi kuruyorsunuz? Loewe size İbiza’yı getiriyor. Hayallerinizi Mısır mı süslüyor? Olivier Rousting’in hiyerogliflerle tamamlanan son Balmain koleksiyonu size Mısır’ı getiriyor… Yaz aşklarını size bir Altuzarra tasarımı hatırlatabilir. Yeni sezonda yaz mevsiminin, kıyafetlerinize işlenmesine izin verin…

 • 11/11
  Bisiklet Şortlar

  Geçen sezon uzun aradan sonra hayatımıza giren bisiklet şortlar, bu sezon birkaç moda haftasında yine etkisini gösterdi. Yeni sezonda trendi takip ederek Chanel’in ceketle yaptığı kombinden ilham alabilir ya da Jacqueumus gibi bir gömlekle farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Sadece nerede ve nasıl giyeceğinize odaklanmanız yeterli.