• Arama

İş Kadınları İçin 7 Saat Önerisi

Çalışan kadınların en yakın dostu olan zaman makineleri yani saatler, yaşamın her anında bileklerde yer alan adeta zarif birer yoldaşlardır. Koşuşturmalı iş hayatı içerisinde her kıyafete uyabilecek hem de beğenilere hitap edecek modeli seçmek zor. Sizler için araştırdık ve iş kadını şıklığına değer katacak bazı modelleri sayfamıza taşıdık.

 • 1/7
  A.Lange & Söhne, Saxonia Thin Blue Copper

  Lüks saat firması A.Lange & Söhne, Saxonia Thin modeli ile aslında unisex ve sadeliğin içerisinde kompleks  bir beğeniye hitap ediyor. Kadranı ince masif gümüşten üretildi ve derin mavi görüntüsünün içerisinde küçük demir–oksit kristalleri yıldızlar gibi parıldamasını sağlayarak samanyolunu bileklere taşıyor. 39 mm çapında beyaz altın kasasının içerisinde Alman saatevinin kendi yapımı mekanizması yer alıyor. A.Lange &Söhne, Saxonia Thin modeli, 72 saat güç rezervine sahip ve sadece 6.2 mm kalınlığında. Özellikle lacivert krokodil el dikişi kayışı ile tasarım bütünlüğü sağlanmış.

  Fiyatı: 22.000 $

 • 2/7
  Piaget, Possession

  Piaget, zarif kadın bilekleri için elegan şıklığı tasarlamaya devam ediyor. Possession modeli de 29 mm kasa çapı içerisinde yaşamın her anına ve tarzına hitap ediyor. 18 K pembe altın üzerinde 42 adet parlak kesim pırlantalar hareketli olarak eğlenceli bir şekilde yerleştirilmiş. Toprak renginin sıcaklığını yansıtan akik kadranı üzerinde pembe altın ibreleri bulunuyor. Piaget’nin kendi yapımı quartz mekanizma ile can buluyor. 

 • 3/7
  Richard Mille, RM 07-01 IN Gem-Set Black Ceramic

  Richard Mille’nin kadınlara hitaben ürettiği güçlü koleksiyonlar, değişik materyallerin ustaca kullanılması ile yenilenerek devam ediyor. 45,66 x 31,4 x 11,85 mm ölçüleri ile en son sunduğu model pırlantalar ile süslü TZP seramik fıçı kasaya sahip. Safir kristal cam ile kadran üzerine özenle dizilmiş pırlantalar ve saat rahatlıkla izlenebiliyor. Modelin son dokunuşları mat ipek bir görünüm kazandırıldı ve tüm mekanizması kendi atölyelerinde üretildi.

 • 4/7
  Blancpain, Villeret Date Moon Phases

  Blancpain Villeret Date Moon Phases, markanın kadınlar için ürettiği muhteşem bir model. Her ortamda takılabilecek şekilde tasarlandı. Özellikle bezelinde çevrili olan pırlantalarının ay fazı takvimi ile aynı kasada buluşması modeli daha da kullanışlı hale getiriyor. Opal kadranı pembe altın kasanın içerisinde yer alıyor. Yaprak şekilli akrep ve yelkovanı, nokta ile ifade edilen zamanı gösteriyor. Safirden yapılan ay fazı veya ay yüzü olarak da tanımlanan Ay’ın hareketlerini gülümser bir çizgi ile sunuyor. 

  Fiyatı: 19.000$

 • 5/7
  Cartier, Ballon Blanc de Cartier

  Cartier’in Ballon Blue koleksiyon ailesinden Ballon Blanc de Cartier en yeni yorumunu şıklığı ve seçkinliği sevenler için sunuyor. Güneş ışığını desenli kadranı üzerinde akrep ve yelkovanı kılıç şekli tasarımı ile yer alıyor. Klasik Ballon Blue modellerinde yer alan kabaşon kurma kolu yerine saat 4 konumunda, bezeline yerleştirilen göz alıcı pırlanta yer alıyor. Bu yeniliğe kadran tasarımı da ayak uydurarak zamanı gösteren Romen rakamları muzip bir şekilde sıralanıyor.

 • 6/7
  Maurice Lacroix, Fiabe Date

  Maurice Lacroix Fiabe Date’nin sade ve zarifliğini dengeli bir şekilde kuran tasarımının kodlarında feminenlik taşıyor. Fiaba Date her seçkin tarza ve zevke eşlik edecek şekilde çekici bir model. Quartz mekanizması ile kusursuzca işliyor. Saati gösteren ibreleri mavi ve kadranı ile bir kontrastlığın göz alıcılığını yakalıyor. 32 mm kasa çapı içerisinde sedef kadranı yer alıyor. Saat 3 konumunda ise tarih göstergesi bulunuyor ve ayar tepesine ise mavi taş yerleştirilmiş. 

 • 7/7
  Romain Gauthier, Insight Micro–Rotor

  Romain Gauthier tarafından tanıtılan Insight Micro–Rotor, markanın ilk otomatik olarak ürettiği kadın saati özelliğini taşıyor. Mükemmel bir mikro mühendislik harikası olarak 39,5 mm çapında ve 12,9 mm kalınlığında kırmızı altın kasa içerisinde tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Özellikle ilk olması nedeniyle özellikle zor kadın beğenisine hitap edecek kadar ayrıntılı tasarlanmış. 45 adet parlak pırlanta seti saatin kol hareketi ile zembereğinin dolmasını sağlayan yarım daire şeklindeki rotorunun üzerinde bulunuyor. Sadece 10 adet sınırlı sayıda üretildi. 

  Fiyatı: 83.000 CHF