• Arama

Londra Moda Haftası 2019 İlkbahar/Yaz Trendleri

Londra Moda Haftası, tüm ihtişamıyla sona erdi. Bazı defileler akıllara fazlasıyla kazınırken moda haftaları boyunca ortaya çıkan koleksiyonlardaki ortak noktalar da yeni trendlerin sinyallerini verdi. Biz de sergilenen defilelerden yola çıkarak Londra’da öne çıkan 2019 İlkbahar/Yaz modasına damga vuracak trendleri inceledik.

 • 1/7
  Zarif Pasteller

  Moda dünyası 80’lerin aksine daha dingin renkleri kullandığı bir zamana girdi. Londra Moda Haftası boyunca görünen pastel renkler de bunu kanıtlar nitelikteydi. Birkaç sezondur trend listesinde hükmünü sürdüren pastel renkler sanılanın aksine meydan okuyarak yeni sezonda da hiçbir yere gitmediğini gösterdi. Her zaman şıklığı garantileyeceğiniz bu renkten gardırobunuzda mutlaka bulundurun.

 • 2/7
  Tül ve Tafta İkilisi

  Oldukça geniş tül ve tafta kullanımıyla ortaya çıkan tasarımlar, giyilmesi pek rahat görünmese de yeni sezonun iddialı trendlerinden. Bora Aksu’nun kollarında yarattığı kat kat tasarımından Christopher Kane’in transparan modeline kadar bu trendi güneşli günlerde fazlaca görmeye hazır olun.

 • 3/7
  Göz Alıcı Işıltılar

  Londra Moda Haftasları’nda ikonik hale gelen ışıltılar, bu sezon da domine etkisi yarattı. Genelde gece kıyafetlerinde görmeye alışık olduğumuz bu trend, yeni sezonda sokaklara hatta plaja bile iniyor. Mayokinisinde ışıltıları kullanan Julien Macdonald bunun en güzel örneği olduğu gibi günlük bir elbiseyi parlatan Temperley Londan da bu akımın bir parçası.

 • 4/7
  Oversize Zamanı

  Londra’daki tasarımcılar, 80’lerin en kuvvetli stillerinden olan oversize modellerden asla vazgeçmiyor. Sezonlardır moda dünyasını kasıp kavuran bu stil, yeni sezonda da bizimle. Doğru kombinlerle çok cool bir sahip olabileceğiniz bu parçaları denemediyseniz bu yaz tam sırası.

 • 5/7
  Ağ Örgüsü

  New York Moda Haftası’ndan sonra Londra’da da karşımıza çıkan fileler/ağları Milano ve Paris’te de görmek için hazır olun. Moda haftaları boyunca bu denli ortaya çıkan file tasarımları, 2019 İlkbahar/Yaz sezon trendlerinden olacağının sinyallerini verirken siz de fileli modellerden mutlaka bir tane edinin.

 • 6/7
  İddialı Yaz

  Renk spektrumun canlı tonları da Londra Moda Haftası’nda kendini gösterdi. David Koma ve House of Holland’ın floresan renklerinden Halpern’in 70’leri hatırlatan tasarımlarına kadar cesur renkler, iddialı bir yazın habercisi.

 • 7/7
  Punk Stili

  Yeni sezonda vahşi stiller ön plana çıkıyor. Riccado Tisci’nin Burberry defilesinde yeni bir yorum kazandırdığı bu trend, Gareth Pugh koleksiyonunda oldukça ağır bir görünüm kazanmış. Genellikle genç kitleye daha fazla hitap eden punk stilini yazın sokaklarda bol bol göreceğiz.