• Arama

Monako Yat Fuarı 2018

Avrupa'da Cannes Yat Festivali ile başlayan fuar sezonu 26-29 Eylül'de yapılacak Monako Yat Fuarı’yla devam ediyor. Tekne sahipleri, geleceğin tekne sahipleri, yat dünyasının üst düzey isimleri ve lüks yaşam endüstrisi bir kez daha bir araya gelecek olan en yeni modelleri yakından inceleme fırsatı bulacak. Fuar süresince 40'ı ilk kez olmak üzere aralarında Türk markalarının da bulunduğu 120 model sergilenecek.

 • 1/10
  Ferretti Navetta 42

  Ferretti'nin 300 grostonu aşan ilk modeli olan Navetta'nin boyu 41,84 metre. Serinin yeni amiral gemisi olan model, Studio Zuccon International Project ve Ferretti'nin ortak çalışmasının ürünü. İç mekanlardan güverteye kadar teknenin her yeri müşterinin talebine göre şekillendirilebiliyor. Geçtiğimiz ay suya inen ilk modelde tekne sahibi kamarası ana güvertede konumlandırılmış. Navetta 42,10 knot olan seyir hızıyla 3.000 deniz mili yol yapıyor.

 • 2/10
  Sanlorenzo 500 XP

  Sanlorenzo'nun 460'la başlayan explorer serisi EXP, 500'le daha büyük, daha güçlü, daha geniş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Üzerinde helikopter pisti de bulunan model ilk olarak Monaco Yacht Show'da sergilenecek. 47 metre boyunda ve 9,60 metre genişliğindeki Sanlorenzo EXP 500'de deniz uçağı ve denizaltı bile bulunuyor. Ice Class olması sebebiyle Kutuplar'a bile gidebilen model 16 knot en yüksek hıza ulaşıyor. 11 knot hızda 4.500 deniz mili yol katedebiliyor.

 • 3/10
  Cyclone

  Rıza Tansu'nun, Nisan ayında Boat International Design and Innovation Awards'ta 45 metre altı motoryat kategorisinde En İyi Dış Tasarım ödülüne layık görülen son modeli de Monaco'da boy gösterecek. Rıza Tansu'nun meslekteki 20'inci yılında suya indirdiği 43,70 metrelik Cyclone, aynı zamanda tersanenin bugüne kadar ürettiği en büyük tekne. Model, dört kamarasında sekiz kişiyi ağırlayabiliyor. Ayrıca beş adet mürettebat görev alabiliyor. Mutfak ve üç adet kamara alt güvertede, geniş misafir kamarası ise üst güvertede konumlandırılmış. Cyclone'nin en şaşırtıcı özelliklerinden biri kütüphanesi. Tavan yüksekliği üç metreye ulaşan kütüphane okuma masasıyla birlikte son derece sıcak bir ortam sunuyor.

 • 4/10
  Wider 165

  Açılan kanatlarıyla genişleyebilen sıra dışı tekne modelleriyle tanıdığımız Wider bu kez 49 metrelik 165'le karşımızda. Elektrikli motoruyla çevre dostu bir duruş sergileyen model yüzme platformu, balkonu ve deniz suyuyla doldurulan havuzu sayesinde misafirlerine denizle iç içe bir dünya sunuyor. Beş kamarasında 12 misafir ve 12 mürettebatın konaklayabildiği Wider 165, tasarımcı Fulvio Di Simoni'nin imzasını taşıyor.

 • 5/10
  Arcadia A105

  İlk kez Monaco Yacht Show'da dünyanın karşısına çıkacak olan Arcadia A105'in boyu 31,57 metre. İç tasarımı Hot Lab Design Studio'ya ait modelin dört kamarasında 12 kişi konaklayabiliyor. Üst güvertede yer alan skylounge, 65 metrekare genişliğe sahip. Siyah renkli gövdesi ve keskin hatlarıyla maskülen bir görünüşe sahip Arcadia A105, iki adet 100 HP MAN V8 motorlarla 12 knot hıza ulaşabiliyor.

 • 6/10
  Azimut Grande 27 Metri

  Geniş gövde yapısıyla dikkat çeken Azimut Grande 27 Metri'nin genişliği 6,59, boyu ise 26,78 metre. Geniş kapsamlı karbon fiber kullanımı sayesinde teknenin hacmi genişlerken ağırlığının artmaması sağlanmış. Tercihe göre dört ya da beş misafir kamarasının yanı sıra iki adet mürettebat kamarası var. Salon yerden tavana kadar açılan camları sayesinde açık hava mekanına dönüştürülebiliyor. En yüksek 27 knot hıza ulaşıyor.

 • 7/10
  Dominator Cadet V

  Dominator Yachts'ın haziran ayında suya inen 26 metre boyundaki yeni modeli Cadet V'in dış tasarımı Alberto Mancini, iç tasarımı ise Luca Catino'ya ait. Dominator Ilumen serisine ait modelin en dikkat çekici kısmı pruvadaki teras. 270 derece görüş açısına sahip teras küçük bir balkon havasında. Dört ya da beş kamaralı olarak tercih edilebilen modelin menzili 700 deniz mili.

 • 8/10
  Anvera 48

  Farklı tasarımıyla dikkatimizi çeken Anvera 48, İtalyan LG-Yacht'ın markası. Aslında 14,50 metre boyunda bir RIB Anvera 48. Ancak bir teknede aradığınız her şey bu botta mevcut. En ilginç yanı tüplerin kıçta kalan bölümlerinin sağlı sollu yana doğru açılması. Bu sayede bot o kadar genişliyor ki bir adaya dönüşüyor. Yakıt tüketimindeki verimlilik de dikkat çekici: 40 knot hızda giderken mil başına 3,5 litre yakıt harcıyor. İçeride iki kişilik konforlu yatağı, şık banyosu bulunan modelin havuzluğunda da minik bir mutfak yer alıyor.

 • 9/10
  MCY 105

  Monte Carlo Yachts’ın beşinci yaşı şerefine geçen yıl tanıtımını yaptığı MCY 105, serinin en büyük modeli. Model, sahneye çıkar çıkmaz The International Yachts and Aviation Awards 2016’da en iyi iç tasarım ödülünü almıştı. 32 metrelik 105’in iç mekanlardaki genişliği modelin farkılılığını ortaya koyuyor. Baş tarafta sadece mega yatlarda görülen Portekiz tipi güverte, sınıfında benzeri olmayan bir yaşam alanı sunan flybridge. MCY 205 27 knot en yüksek hıza ulaşabiliyor.

 • 10/10
  Aresteas

  50,75 metre boyundaki Aresteas isimli motorsailer, Aresteas Yachting'in Marmaris'teki tersanesinde üretildi. Bir ana, iki VIP ve üç misafir kamarasına sahip 12 yolcu kapasiteli Aresteas, ayrıca 11 mürettebatı ağırlayabiliyor. İçerisinde üç adet salon bulunan teknede 75 inçlik ekrana sahip sinema salonu, fitness alanı, masaj odası ve kızılötesi ısıtmalı saunası keyif unsurları olarak yer alıyor. Tüm kamaralar içerisinde bin adet filmin bulunduğu 'Audio Visual' sisteme sahip.