• Arama

2019 İlkbahar Yaz Modası

Moda haftaları boyunca belirlenen, 2019 İlkbahar/Yaz modasına damga vuracak trendleri inceledik.

 • 1/8
  Güneşten Daha Canlı Sarı

  2019 İlkbahar/Yaz sezonunda her şeyde altın dokunuşları göreceğiz. Güneşli günlerin kendini göstermeye başlamasıyla sokaklarda güneş tonlarını hissetmeniz kaçınılmaz olacak. Taptaze ve adeta güneş sarısı kıvamındaki bu zengin ton, Oscar De La Renta’da ortaya çıktı. Güneşli günlerde şimdiden kurtarıcı bir tek renk elbiselerin önünü açan bu sarıyı, Pyer Moss tek omuzla yorumlarken Carolina Herrera straplez olarak tercih etti. Yaza oldukça uygun olan bu sarıyı dilediğiniz kombininize taşıyabilirsiniz.

 • 2/8
  Zarafet Timsali Pasteller

  Tek bir renkle şık olma şansınız varsa bu ancak pastel bir renkle olabilir. Londra Moda Haftası’nda da trend listesine adını yazdıran pasteller, Milano’da da hakimiyetini sürdürdü. Yeni sezonun en büyük trendlerinden biri olacağının sinyallerini, iki moda haftasındaki hakimiyetiyle veren bu rengi şimdiden benimsemenizde fayda var. 

 • 3/8
  File Zamanı

  Londra Moda Haftası’nda ilk kez karşımıza çıkan file trendi, Milano’da da etkisini gösterdi. İki moda haftasını da domine eden bu fileler, 2019 İlkbahar/Yaz modasına ismini şimdiden yazdırıyor. Upuzun elbiselerde, şapkalarda, bluzlerde ve çantalarda kendini gösteren fileler, artık sadece plaj kıyafeti olmaktan çok daha fazlası. Eğer şimdiye kadan file kullanmadıysanız, 2019 yazında buna fazlasıyla alışacaksınız.

 • 4/8
  Nokta Atışı

  Milano’da da görülen puantiyeler, 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda farklı halleriyle karşımıza çıkıyor. Renkli taşlarla puantiye havası yaratan Chloe, trende yeni bir boyut getirmeye çalışsa da Paris’teki tasarımcılar tercihini daha çok klasik siyah beyazlardan yana kullanmış.

 • 5/8
  Natural Tavır

  Bir süredir hayatımızın merkezinde olan nötr tonlar, her an her yerde olmaya aday. Gündüzden geceyi hatta plajı bile ayırt etmeksizin domine eden bu tonu, doğru kombinlediğinizde şık olmamanız elde değil. Fark yaratmak için Chanelve Dior’un ayak izlerini mutlaka takip edin.

 • 6/8
  Bisiklet Şortlar

  Geçen sezon uzun aradan sonra hayatımıza giren bisiklet şortlar, bu sezon birkaç moda haftasında yine etkisini gösterdi. Yeni sezonda trendi takip ederek Chanel’in ceketle yaptığı kombinden ilham alabilir ya da Jacqueumus gibi bir gömlekle farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Sadece nerede ve nasıl giyeceğinize odaklanmanız yeterli.

 • 7/8
  Denim Tutulması

  Yeni sezonda denimlerle yıkanmaya hazır mısınız? Çok uzun zamandır moda dünyasını kasıp kavuran ¨denim on denim¨modası, hız kesmeden yoluna devam ediyor. Öyle ki Isabel Marant, bu trendi o kadar önemsemiş ki botlarında bile denim kullanmış. Farklı stillerle kombinleyerek tarzınızı ortaya koyacağınız denimlerden, gelecek sezonda da vazgeçmeyin.

 • 8/8
  Capcanlı Zamanlar

  Spektrumun her türlü rengi moda haftalarında boy gösterirken Paris, yelpazenin diğer ucundaki canlı renklere odaklandı. Tasarımcıların bu seferki vermek istedikleri mesaj oldukça açıktı: Baştan ayağa canlı renkleri giyin ve fark yaratmanın tadını çıkarın.