• Arama

Londra Moda Haftası 2019 İlkbahar/Yaz Defilelerinden Öne Çıkanlar

13 -18 Eylül tarihlerinde Londra Moda Haftası 2019 İlkbahar/Yaz defilelerinde öne çıkan şovları inceledik.

 • 1/13
  Roksanda

  Sanat ve mimariden ilhamını alarak 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu yaratan Roksanda defilesine, canlı renkler ve upuzun çizgiler hakimdi. Birkaç sezondur trend olan hacimli kolları önümüzdeki yaza da taşıyan tasarımcı, özellikle trençkotları ve önlük elbiseleriyle beğeni topladı.

 • 2/13
  Erdem

  Erdem Moralıoğlu’nun koleksiyonundaki her tasarımın adeta kendi kişiliği var. İlhamını Viktorya döneminim farklı karakterlerinden alan Moralıoğlu, sanki tüm kıyafetlerini Meghan Markle giyecekmiş gibi tasarlamış. Büyük şapkalar ve uzun elbiseleriyle kraliyet ailesi kıyafetlerinden farkı olmayan koleksiyonda, siyah renk ön plandaydı. Dar elbiseler ve kadife kurdeleler ise defilenin göze çarpanlarıydı.

 • 3/13
  Christopher Kane

  Kadınların gücünü gösteren mesajlar, defilelerde hala ana tema olmaya devam ediyor. Christopher Kane de bunu en güzel örneğiyle kanıtladı. Çıkık omuzların, dar silüetlerin, kocaman tişörtler ve dantellerin öne çıktığı koleksiyonda feminenlik hakimdi.

 • 4/13
  Burberry

  Riccardo Tisci’nin ilk Burberry defilesi, Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşti. Kapkara bir atmosferle karşılanan davetliler, ilk manken podyuma çıktığında gün ışığını gördüler. İngiltere’nin en önemli markalarından biri olarak, uzun bir geçmişe sahip olan Burberry, 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için yine çizgisinden çıkmadı. Yeni değişen logosu ve monogramıyla markaya yeni bir soluk getiren Tisci’nin defilesine, soft renkler hakimdi. Burberry’nin artık ikonik hale gelmiş trençkotları yine kendini gösterirken, bomber ceket görünümlü gömlekler de koleksiyonun vazgeçilmezleri arasındaydı.

 • 5/13
  Bora Aksu

  Bora Aksu, şair Romani’den ilham alan süslü ve feminen bir koleksiyonla karşımıza çıktı. Baskılı elbiseler, fırfırlar ve süslemelerin öne çıktığı defileye, soft pembe ve mavi renkleri hakimdi. Aksu, kıyafetlerin arkasındaki tüller ve zigzaglarla, tasarımlarına dramatik detaylar ekledi. Çiçek desenleri ve organze elbiseler ise, koleksiyonun vurucu parçalarıydı.

 • 6/13
  Victoria Beckham

  Bir markanın 10 yılı doldurması, sektörel açıdan oldukça önemli bir adımdır. Victoria Beckham da bu sene markasının 10. yılını kutlayanlar arasında. Kendisi ve ekibi adına çok gururlu olduğunu söyleyen Beckham, bunun markası için yeni bir dönem olduğunun altını çiziyor. New York Moda Haftası’nda koleksiyonunu sergiledikten sonra Londra’ya geri dönen Beckham, geri döndüğünü için mutlu olduğunu da belirtiyor. Bu sezondaki çoğu tasarımcı gibi Beckham da koleksiyonunda daha basit tasarımlara gitmeyi tercih etmiş. Beyaz takımlar, sigara pantolonlar, blazer ceketler ve örgüler koleksiyonunu domine etmeyi başarmış. Beckham’ın feminenlik ve maskülenliği kusursuz bir şekilde tasarımlarına işlemesi ise takdire şayan…

 • 7/13
  Osman

  ¨Formal görünümlerin en basit versiyonunu yaratmaya çalıştım¨ diyen Osman Yousefzada, koleksiyonunu Covent Garden’ın yemyeşil ortamında sergiledi. Zengin renk ve dokularla oluşturulmuş koleksiyonda modeller; zebra desenler, tüllü ceketler ve romantik çiçekli elbiselerle tasarımları sergiledi.

 • 8/13
  JW Anderson

  Jonathan Anderson, en azından ilkbahar yaz sezonu için unisex tasarımlarına ara vererek geleneksel feminenliğe geri dönüyor. Koleksiyonda görünen danteller ve işlemeli tasarımlar bunun en büyük örneği. 

 • 9/13
  Chalayan

  Chalayan, 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kontrast yaratan desenleriyle sürekli kötüye giden dünya düzenini provoke etti. Her zaman koleksiyonlarının içinde derin düşünceler barındıran Chalayan, bu sefer mutluluğun altını çizmek istedi. Farklı kültürlerden esinlendiği tasarımları, ağırlıklı olarak gri, siyah ve beyazlarda hayat buldu.

 • 10/13
  Temperley London

  Alice Temperley, 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu Center Poin’in en üst katında sergiledi. Tunikleri, kolay giyilebilen elbiseleri, baskılı tulumları ve bol pantolonlarla bir büyü yaratan koleksiyon, davetliler tarafından oldukça beğenildi.

 • 11/13
  Mary Katrantzou

  Mary Katrantzou, bu sezon Londra Moda Haftası’nda 10. yılını kutluyor. Yunan tasarımcı 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için daha önceden kullanıp oldukça sevdiği baskıları ve silüetleri, bu sezon yeniden kullanıyor. 2009 Sonbahar/Kış koleksiyonunda bir tuniğin üzerine kullandığı parfüm şişesi baskısı, bu sezon yine karşımıza çıkıyor. Pulları, böcekleri ve kartlarla oluşturulan tasarımlar, Katrantzou’dan başkasının olamazdı.

 • 12/13
  Roland Mouret

  Çiçekler ve dantellerin domine ettiği defilesiyle Roland Mouret, evrim geçirdiğini gözler önüne seriyor. Saten elbiseler ve kaftan tarzı elbiseleriyle genelde bütün tasarımlar tercih eden Mouret, ipek kumaş kullanmayı sevenlerden. İpek elbiseleriyle podyumda boy gösteren mankenler, koleksiyonun güzelliğini ihtişamla gözler önüne serdi.

 • 13/13
  Peter Pilotto

  1970’lerin yardımıyla podyumda nostaljik bir ışıltı yaratan Peter Pilotto, izleyicileri keyifli anlar yaşattı. Retro tasarımlar, birkaç sezondur modanın başrolünü paylaşan pijama takımlar ve püsküllü kemerler koleksiyonun en dikkat çekenleri oldu. Çiçekli uzun elbiseler ve tulumlar da koleksiyonun yıldızlarıydı.