• Arama

New York Moda Haftası 2019 İlkbahar/Yaz Trendleri

Her moda haftasından sonra ortaya çıkan trendler, o dönemin modasının temellerini oluşturur. Biz de 2019 İlkbahar/Yaz sezonuna ilk adımı New York Moda Haftası’yla yaptık ve öne çıkan trendleri sıraladık.

 • 1/10
  Güneşten Daha Canlı Sarı

  2019 İlkbahar/Yaz sezonunda her şeyde altın dokunuşları göreceğiz. Taptaze ve adeta güneş sarısı kıvamındaki bu zengin ton, Oscar De La Renta’da ortaya çıktı. Güneşli günlerde şimdiden kurtarıcı bir tek renk elbiselerin önünü açan bu sarıyı, Pyer Moss tek omuzla yorumlarken Carolina Herrera straplez olarak tercih etti.

 • 2/10
  Kargo Pantolonların Geri Dönüşü

  Chunky sneaker’ların geri dönüşünü takip ederken, gelecek sezon için bir güzel haberimiz daha var: Kargo pantolonlar da geri döndü! 90’ların orta yaşlı erkekleriyle bütünleştikten sonra, modaya taze bir yorum getiren kargo pantolonlar, cool görünmenin yeni yolu. Prabal Gurung’un renkli yorumundan Jonathan Simkhai’nin beyaz stiline, yeni sezonda bu pantolonlardan mutlaka edinin.

 • 3/10
  Gündüzden Geceye Kroşe

  Uzun zamandır trend listesinde olmayan kroşeler, New York Moda Haftası’nda ortaya çıktı. Defilelerin slow fashion’a yanıtı olarak görülen kroşe örgüler, el yapımı olmasıyla oldukça cool bir hava katıyor. Özellikle plajlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu parçaların en güzel örneklerini, Oscar De La Renta, Maryam Nassir Zadeh ve Michael Kor Collection’da bulabilirsiniz.

 • 4/10
  Kemer Zamanı

  Aksesuarlarla fark yaratmanın zamanı geldi. 2019 İlkbahar/Yaz Sezonu, bele takılan kemerlerin geri dönüşünü yolunu yapıyor. Mara Hoffman ve Marc Jacobs, kemelerini eteğin ve pantolonun üzerinden takarken Maryam Nassir Zadeh, bu trende yerini bir yorum getiriyor. Kemeri direk bele takarak oldukça cool bir görünüm yakalayan Zadeh, yaratıcı imajların temelini oluşturuyor.

 • 5/10
  Şişkin Kollar

  Victoria Dönermi ve 80’lerin ortak noktası olan şişkin kollar, 2019 İlkbahar/Yaz döneminin stil kodlarını oluşturuyor. Güneşli günlerin en iddialı parçalarından biri olmaya hazır desek, yanılmış olmayız. New York Moda Haftası boyunca hem bluzlarına hem de elbiselerine bu kolları takan tasarımcılar, feminen görünümün altını çiziyor.

 • 6/10
  Takımların 50 Tonu

  Geçen sezonda takımları farklı farklı yorumlayan tasarımcılar, bu sezon da kaldığı yerden devam etti. Renkleri, tarzları ve siluetleriyle çok farklı boyutlara ulaşan takımlar, hayal gücümüzün çok daha ötesinde. Dion Lee, 2000’ler ilhamlı yanlardan kesik tasarımıyla karşımıza çıkarken Tibi, ceketin üzerinden şal bağlanmış hissi yarattı. Sies Marjanise, etek ve pantolon takımı birbirine karıştırdığı güçlü görüntüsüyle podyuma damga vurdu.

 • 7/10
  Renkli Hayaller

  1960’ların barış ve özgürlük sembolü olarak düşünülen rengarenk kıyafetler, 2019 İlkbahar/Yaz sezonuna da bir umut olarak geliyor. Prabel Gurung ve Eckhaus Latta, renkleri daha yumuşak geçişlerle birbirine bağlamayı tercih ederken R13’ün ise tasarımları adeta renk cümbüşüydü.

 • 8/10
  Bisiklet Şortlar

  Sonbahar/Kış sezonunda da trend olan bisiklet şortlar, hız kesmeden yoluna devam ediyor. Yeni sezonda çok farklı tarzlara da uyarlanabilen tasarımlarla, Lady Diana’nın kusursuz stillerinden birini uygulayabilirsiniz.

 • 9/10
  Beyaz Düşler

  İlkbahar/Yazın en çok kullanılan rengi beyazı yeniden ele alan tasarımcılar, oldukça cool görünümlere imza attılar. Tome, uzun bembeyaz bir gömleğin üzerine kemer takarken Adam Lippes, beyaz diz üstü gömleği yine beyaz topuklu bir çizmeyle kombinledi. İlkbahar/Yaz sezonunda beyaz, en basit halleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

 • 10/10
  Her Renk PVC

  Birkaç sezondur trend listelerinde başı çeken PVC’ler, yeni sezonda da yerini koruyor. Trençkota alternatif olarak kusursuz bir görünüme imza atan PVC tasarımlar, üstelik yeni sezonda renk renk!