• Arama

New York Moda Haftası’nda Tanışmanız Gereken 7 Genç Tasarımcı

Moda endüstrisinde büyüyen yeni ve genç tasarımcılar New York Moda Haftası’nda karşımıza çıktı. Bazılarının ilk kez New York’a çıkmasına şahit olmuşken, bu genç tasarımcıları radarımıza aldık.

 • 1/7
  Batsheva

  Kısa elbiseleri ve vintage kumaşlarıyla bilinen Batsheva Hay, aslında bir avukat. Bir hukuk firmasındaki işini bıraktıktan sonra kendi vintage elbiselerini yeniden tasarlamaya başladı. Hobisini daha da geliştirerek büyüttü ve 2016 yılında markasını kurdu. Genç kızların ilgisini oldukça çeken kıyafetler tasarlamaya devam eden Hay, geçtiğimiz Sonbahar/Kış sezonuyla ilk kez New York Moda Haftası’nda koleksiyonunu sergiledi. Christopher Niquet ile iş birliği yaptığı, 80’lerden ilham alan tasarımları, oldukça beğeni topladı. 

 • 2/7
  LUAR

  Raul Lopez, Hood by Air’ın kurucu ortağı ve kendiyle aynı ismi taşıyan New York merkezli marka LUAR’ın tasarımcısı. New York Moda Haftası’nda sergilediği koleksiyon için ¨basitliğin kibarlığı¨ ifadesini kullanan Lopez, Rönesans döneminden ilham almış. Nerdeyse tamamının beyazlardan oluştuğu koleksiyon, saflığı simgeliyor.

 • 3/7
  Rebecca de Ravenel

  Yıllardır moda ve iç mimarlık alanlarında çalışan Rebecca de Ravenel, 2015’te aksesuar tasarlamaya başladı. İç mimarlık yaparken tasarladığı ¨Les Bonbons¨ küpeleri, 2017’de onun ilk koleksiyonunu tanıtmasına zemin hazırladı. Tropikal ve bohemliği çok güzel bir şekilde yorumlayan Rebecca, izleyicilerden tam not aldı. 

 • 4/7
  Jonathan Cohen

  7 yıldır moda sektöründe olan Jonathan Cohen, ilk kez New York Moda Haftası’nda koleksiyonunu sergiledi. Oldukça sakin ve feminen bir koleksiyon çıkaran Cohen’in botanik desenleri, salaş kolları ve botları oldukça ilgi çekti. 

 • 5/7
  Christian Cowan

  Lady Gaga, Miley Cyrus, Beyonce ve Cardi B gibi yıldızları giydiren İngiliz tasarımcı Christian Cowan, bu sene New York Moda Haftası’na ikinci kez çıktı. Tasarımlarında gösterişi seven tasarımcının koleksiyonunda payetler, kabarık tüller ve hacimler mevcuttu.

 • 6/7
  CDLM

  Creatures of the Wind’ın tasarım ekibinden olan Chris Peters, yıllardır editörler ve stylist’ler tarafından oldukça beğeniliyor. Aslında ilk defilesi olmasa da bu sezon onun için ilk solo girişimi. ¨Cueva de las Manos¨ adını verdiği koleksiyonla ilk kez New York Moda Haftası’na çıkan tasarımcı, oversize blazerlar, örgüler ve modern kesimleri oldukça fazla kullanmış.

 • 7/7
  Kim Shui

  Duke Üniversitesi’nde lisans ve Central St. Martins’de master yapan Kim Shui, dönemin popüler isimleri için parçalar tasarladı. New York Moda Haftası’nda ikinci kez koleksiyonunu sergileyen tasarımcının defilesinde; çiçek desenleri, oversize kollar ve canlı renkler, akıllara 80’leri getirdi.