• Arama

Avrupa’nın En Yeni Michelin Yıldızlı Restaurantları

 • 1/10
  RIJKS®, Amsterdam

  Rijks Müzesi, Hollanda’nın tarihini, sanat aracılığı ile gösterirken, müzenin restoranı RIJKS®, aynı hikâyeyi yemek aracılığı ile anlatıyor. Tarihinde diğer ülkeler ile ticaret, savaş veya ittifaklardan oluşan alışverişler ile etkilenen mutfağı da restoranın menüsünde yer alıyor. Michelin yıldızlı şef Joris Bijdendijkin oluşturduğu “tadılabilen tarihlerden” oluşan menüden seçim yapmakta zorlananlar, degüstasyon menüsü deneyebilirler. “Büyük Elma” lakaplı New York, bu adı almadan önce New Amsterdam olduğu için, “ısırılmış” elma tatlısının muzipliği kadar güzelliği de görülmeğe değer.

 • 2/10
  Les Jardins de l’Espadan, Paris

  Ritz Oteli’nde bulunan iki yıldızlı La Table de L'Espadon’un ‘küçük kardeşi’ Les Jardins de L'Espadon, 2017’de ilk yıldızına kavuştu. Şef Nicolas Sale yönetimindeki restoran, en iyi malzemeler ile hazırlanan sanatsal tabakları ile tanınıyor. Ritz servisi, sade dekoru ile üç öğün açık olan restoranda, şefin spesiyalitesi ıstakozlu cannelloni veya dana yanağı ve Madagaskar çikolatalı meringue öneriliyor.

 • 3/10
  Assaje, Roma

  Hotel Aldrovandi Villa Borghese’de bulunan restoranın bahçesine şef bir yıldızlı Claudio Mengoni ve iki yıldızlı şef Andrea Migliaccio’nin klasik İtalyan yemeklerine getirdikleri yeni yorumları denemek mümkün. Geceleri masalsı bir bahçeye dönüşen atmosferi, canlı müziği ve yedi tabaklı tadım menüsü lezzetleri ile olduğu kadar sunumları ile de dikkat çekiyor.

 • 4/10
  Xerta, Barselona

  Şef Fran Lopez ve kardeşi Joaquim López’in yönetimindeki restoran Hotel Ohla Eixample içinde bulunuyor ve ispanyanın en verimli toprakları sayılan Ebre Deltasının mutfağından lezzetler sunuyor. Dört farklı tadım ve degüstasyon menüleri bulunan restoranın özellikle kabuklu deniz mahsulleri öne çıkıyor.

 • 5/10
  Lume, Milano

  Şef  Luigi Taglienti’nin oluşturduğu menü klasik ve modern lezzetlerden oluşuyor ve farklı tadım menüleri ile a la carte seçim yapmak mümkün. Eski Richard Ginori fabrika binasında bulunan restoran, yalın dekoru ile endüstriyel geçmişini unutmazken, beyaz dekoru kullanılan saf malzemeleri temsil ediyor.

 • 6/10
  La Villa Emily, Brüksel

  Restoranın iki katını aydınlatan 5 metrelik Venedik avizesi, 3 farklı tadım menüsü ile İtalyan mutfağından ilham alarak yaratılan lezzetler sunuyor. Şef Mathieu Jacri, mutfağın kralı olarak tanınan Alain Ducasse’ın yanında çalıştıktan sonra transfer olduğu restorana ilk Michelin yıldızını kazandırması ile öne çıkıyor.

 • 7/10
  La Leggenda dei Frati, Floransa

  Villa Bardini müzesinde bulunan restoranın, mutfak bahçesi dahi zeytin ağaçları, şelale ve çeşmeleri ile görülmeğe değer. Tarihi Toskana mutfağına getirdiği yorum, civar çiftliklerden gelen mevsim malzemelerini kullanan restoranın zarif sunumları da dikkat çekici.

 • 8/10
  Le Tsé Fung, Cenevre

  Şef Frank Xu, Çin mutfağının en nadide lezzetlerine getirdiği yorumu ile tanınıyor. Kanton mutfağına odaklanan restoranın dekoru, 1930’lu yılların Shang Hai’ından ilham alınarak tasarlanmış. Terasından Alp Dağları ve Léman manzarasının görülmesine ilave, Avrupa’nın en iyi Çin restoranları arasında sayılıyor.

 • 9/10
  Einsunternull, Berlin

  Şefin günlük menüsü, günlük taze malzemelere göre değişiyor. Misafirler, degüstasyon menülerini kaç farklı tabaktan oluşacağına karar verdikten sonra şefin “özü keşfetme” düşüncesi ile yarattığı yemekleri tadabilirler. Ormanların sunduğu lezzetlere özel yer verilirken, yemekler ile şarap dahil, şaşırtıcı eşlemeler denemek mümkün.

 • 10/10
  Ritz Restaurant, Londra

  Şef John Williams İskoçya ıstakozları, Cornwall danası başta, her zaman yerel İngiliz malzemeler seçmesi ile tanınıyor. Dünyanın en güzel yemek salonlarından sayılman restoranın zarif sunumlu yemekleri arasında, masa kenarında hazırlanan Crepes Suzette tatlısı ise, tüm seremonisi ve kocaman alevleri ile müdavimlerin tercihi sayılabilir.