• Arama

Sonbaharda Görülmesi Gereken Sergiler

Eylül ve Ekim 2018’de kaçırılmayacak sergileri bir araya getirdik.

 • 1/12
  The Pill, İstanbul

  The Pill, 13 Eylül – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında küratörlüğünü Marianne Derrien'in yaptığı, Eva Nielsen ve Marion Verboom'un Cosmovisions isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.  Sergi, Nielsen ve Verboom'un antik Aztek, Maya ve Meksika mimarilerinin dünyanın yüzeyinde yeniden ortaya çıkardığı gizli dünyaları çağrıştırıyor. Modern mimarinin ve Meksika kültürünün karışımının bir sembolü olan Luis Barragán ve mimarisinden esinlenen sergi, kurucu efsanelerde sık rastlanmayan pek çok kültürün harmanlanmasıyla dünyanın bu görünümlerinin gücünü tasdik ediyor.

  *Görseller; sanatçılar Eva Nielsen, Marion Verboom ve The Pill’in izniyle yayınlanmıştır. 

 • 2/12
  Ekavart Galeri, İstanbul

  Ardan Özmenoğlu’nun Ekavart Gallery’deki “Bir Kedi Gördüm Sanki”adlı üçüncü kişisel sergisiyle 2 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında sanatseverleri buluşturuyor.

  Ardan Özmenoğlu ¨Bir Kedi Gördüm Sanki¨ adlı sergisinde hayatımızı paylaştığımız kedilerin, portrelerini, bıyıklarını, gözlerini, patilerini, yürüyüşlerini ve bize yaşattığı o eşsiz duyguları resimlerine yansıtıyor ve sanat eserlerine çeviriyor. Kedi portrelerini kendi özgün yorumuyla izleyicilerine sunuyor.

 • 4/12
  Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Bodrum

  Sanatçı Habip Aydoğdu imzası taşıyan eserlerden oluşan Kırmızı Yolculuk sergisi, 4 Ekim gününe kadar görülebilir. Ressamın kırmızıya olan tutkusu ile “Habip kırmızısı” tabiriyle tanınan rengin ağırlıkta olduğu çalışmalar soyut form, çizgi ve dokudaki somut çağrısı ile dikkat çekiyor.

 • 6/12
  Art On, İstanbul

  Üç sanatçının oluşturduğu sanatçı inisiyatifi Oddviz’in sergisi Envanter, 20 Ekim’e kadar görülebilir. Oddviz’in sürdürdüğü 3 boyutlu görüntüleme çalışmalarının devamı olan eserler, fotogrametri tekniği ile görüntülenen sokak mobilyaları, heykeller ve bina cepheleriyle kurguladıkları kompozisyonlardan oluşuyor. Şehirlerin karakteristik özelliklerinden yola çıkılarak yapılan çalışmalar Kadıköy, Kreuzberg, Manhattan ve Venedik'i mercek altına alıyor. 

 • 7/12
  Mixer, İstanbul

  Alican Leblebici’nin kişisel sergisi Last Call, 20 Ekim’e kadar görülebilir. Korkulardan ilham alan çalışmalarda sanatçı röntgen tekniği kullanarak sanat ve suç arasındaki bağı irdeliyor. Günlük objelere farklı bakış açıları kazandıran eserlerde çalar saat, asker kepi ve ilaç gibi nesnelerin uyandırdığı hisler deneyimlenebilir.

 • 8/12
  Mixer, İstanbul

  Üç fotoğrafçının eserlerinden oluşan Proximity karma sergisi, 20 Ekim gününe kadar görülebilir. Doğa ve akıl arasındaki bağa odaklanan çalışmalar, şekillerin algılanması üzerine kurgulanmış. Farklı toplumların ortak yönleri, aynı nesnelerin farklı zamanlardaki görüntüleri ve statik anları yakalayan sergi, fotoğraf sanatına farklı bir bakış açısı sunuyor.

 • 9/12
  Anna Laudel Contemporary, İstanbul

  İtalyan sanatçı Daniele Sigalot’un eserlerinden oluşan Empires Ago sergisi, 26 Ekim’e kadar görülebilir. Büyük ebatlı enstalasyonları ve sıra dışı mozaikleri ile tanınan sanatçının en son çalışmaları, seçkide bulunuyor. Karton, alüminyum gibi farklı malzemeden oluşan 30 eser günümüzün çarpışan hislerine odaklanıyor. 

 • 10/12
  Rezan Has Müzesi, İstanbul

  Toprağın Mirası sergisi, müzenin arkeoloji koleksiyonunda bulunan eserlerden oluşuyor. Neolitik ve Selçuklu dönemleri arasına odaklanan seçki, 31 Ekim’e kadar görülebilir. Anadolu’nun geçmişine ışık tutan sergide, 300 eser aracılığı ile bu topraklardan geçenlerin izleri kronolojik olarak görülebilir.

 • 11/12
  İstanbul Modern, İstanbul

  Müzenin geçici yerinde açılan sergi, heykel sanatının önemli isimlerinden Anthony Cragg’in eserlerinden oluşuyor. Sanatçının farklı dönemlerinde yapıtlaştırdığı çalışmalarından oluşan İnsan Doğası başlıklı sergisinde, içerik, kütle ve boşluk üzerine yorumları 11 Kasım’a kadar gezilebilir. 

 • 12/12
  İstanbul Modern, İstanbul

  Bakış Açıları sergisi, 1960’lardan günümüze fotoğraf alanındaki deneysel üretimleri içererek müze koleksiyonunda yer alan altı sanatçının çalışmalarından oluşuyor. 25 eserden oluşan seçkide, çağdaş fotoğraf sanatının dünü ve bugünü izlenebilir.