• Arama

İstanbul Autoshow 2017’de Otomobil ve Teknoloji Şovu

 

 • 1/16
  Aston Martin Vulcan

  İngiliz Aston Martin’in milyon dolarlık otomobil serisinin son halkası olan Vulcan, İstanbul Autoshow 2017 şerefine Türkiye’de. Yollara çıkma izni olmayan ve sadece pistlerde kullanımına izin verilen bu 800 HP’lik (Belki de daha fazla) muhteşem otomobil için istenen rakam 2.4 milyon dolar. Elbette bu fiyata vergileri de eklemeniz gerekiyor. Bu noktada, belki de İstanbul Autoshow 2017’de satın almanızın mümkün olduğu en pahalı otomobil Aston Martin Vulcan oluyor. Elbette her isteyene bu otomobili satmıyorlar. Vulcan’a sahip olabilmek için çok iyi referanslarınız olmalı. Vulcan, 160 km/s hızla giderken 324 kg yere basma kuvveti uygularken, gaza tam anlamıyla bastığınızdaysa 1362 kg yere basma kuvveti uygulayabilen muhteşem bir aerodinamiye sahip. Eğer şanslıysanız sesini de duyarak bu dünyadan biraz da olsa uzaklaşabilirsiniz!

 • 2/16
  Nissan BladeGlider

  İstanbul Autoshow 2017’nin en “acayip” görünümlü kavram otomobillerinden biri Nissan standında olacak. BladeGlider adındaki bu araç, Nissan’ın GT yarışlarında sürekli denediği Deltawing konseptinin seri üretime taşınmasında bir aşama. Önü arkasından çok daha dar olan BladeGlider, sadece 3 kişilik bir iç mekana sahipken, tavan niyetine bir detaya sahip değil. Her iki arka tekerleğinde yaklaşık 130 kW’lik birer elektrikli motor bulunan BladeGlider, 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 5 saniyede tamamlıyor. “Drift modu” da bulunan BladeGlider’ın yollara çıkması hayal gibi gelse de, Nissan’ın bu “çılgın proje”yi hayata geçirme azmini merakla izliyoruz. Siz de fuara gelerek bu serüvene tanıklık edebilirsiniz.

 • 3/16
  Renault Trezor Concept

  Cenevre Otomobil Fuarı’nda kazandığı “En Güzel Konsept” ödülünün hakkını sonuna kadar verebilen bir güzellikte olan Trezor Concept, fuarın en muhteşem haberlerinden bir tanesi. Motor kaputunu da kapsayarak öne doğru açılan kapı tasarımı gerçek olamayacak kadar gelecekçi bir görünüm sunan Trezor Concept, Renault’nun yakın dönemde tanıtacağı spor modellerin nasıl olacağını yansıtıyor. Tamamen elektrikli olan ve hareket edebilen bir konsept olan Trezor, çevreyi hiç kirletmeyen bir spor otomobilin nasıl olabileceğine dair fikirleri İstanbul Autoshow 2017’ye getiriyor.

 • 4/16
  Lexus SkyJet

  Premium lükste mükemmeliyetçiliğiyle bilinen Lexus markası, İstanbul Autoshow 2017’de RC F, GS F, RX450h, RX200t, NX300h, GS300h ve CT200h modellerini sergileyecek. Lexus standında 4 farklı hibrit model sergilenerek çevrecilik vurgusu yapılacak. Lexus standının yıldızı ise SKY JET olacak. Lexus’un, 28’nci yüzyılı temsil eden uzay aracı olan SKY JET, 27 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen Luc Besson filmi Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’nda rol aldı. Lexus, 12’nci holdeki standında “Omotenashi” misafirperverliğini ve “Takumi” işçiliğini yansıtacak. 

 • 5/16
  Mercedes-Maybach 6 Vision

  İstanbul Autoshow 2017’nin en büyük yıldız adayı bir kez daha Almanya’dan geliyor. Markanın tasarım direktörü Gorden Wagener’in, boyut kavramını adeta yeniden sorgulamamızı sağlayacak kadar özgür bir şekilde yarattığı Mercedes-Maybach 6 Vision, yaklaşık 6 metre uzunluğunda (5700 mm) olması bir yana kanat şeklinde açılan kapıları, kendine has bavul seti ve tamamen elektrikli güç ünitesiyle başlı başına bir rüya makinesi. Yaklaşık 750 HP’lik bir çıkış gücü bulunan Mercedes-Maybach 6 Vision, 4 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayabiliyor ve 330 km’lik elektrikli bir menzil sunuyor. 

 • 6/16
  Delorean

  Madem İstanbul Autoshow 2017’nin teması “Geleceği Yakından Bakın”, o zaman geçmiş ve gelecek temasını en iyi yansıtacak otomobil de kuşkusuz DeLorean’dır. Generali Sigorta’nın standında sergilenecek olan “Geleceğe Dönüş” filmlerinin efsanevi zaman makinesi olan Delorean, İstanbul Autoshow 2017’de sergilenecek. Eğer siz de Marty McFly veya Dr. Emmett Brown’ın yerinde olmayı hep hayal edenlerdenseniz o zaman fuarda bu şansı yakalayabileceksiniz!

 • 7/16
  Ford GT Race Car

  İstanbul Autoshow 2017’de kalp atışlarını hızlandırmayı hedefleyen Ford, çok satılan modeli Fiesta’nın tamamen yeni neslini ilk olarak fuarda tanıtacak. Türkiye lansmanı gerçekleşecek olan Fiesta haricinde, yeni Kuga, Ranger, Focus RS, Focus ST ve Fiesta R2T ralli otomobili de Ford standında arz-ı endam edecek. Performans vurgusu yapılan Ford standının yıldızı kuşkusuz Ford GT Race Car olacak. Yeni nesil EcoBoost motoruyla ezberleri bozan bir süperspor otomobile daha imza atan Ford, bu özel versiyon ile şimdiden Le Mans gibi hatırı sayılır yarışlarda başarılar elde etmeye başladı bile... 

 • 8/16
  Honda NSX

  Honda’nın yeniden performans ve tutku konularına eğildiğini, Türkiye’de kısa zamanda tükenen Civic Type R modelleri ile görmüştük. Honda, tamamen yeni nesil Civic HB üzerinden geliştirilen yeni Type R modelini İstanbul Autoshow 2017’ye getirirken, bir efsanenin seri üretim versiyonu da fuardaki yerini alıyor: NSX. İlk NSX, doksanlı yıllarda fırtınalar estiren ve sorunsuz süperspor otomobil  kavramını gerçek kılan bir modeldi. Yeni NSX ise, sadece 3.5 litrelik bir V6 ile değil aynı zamanda 3 farklı elektrik motorunun desteğiyle hareket edebiliyor. Diğer bir deyişle, hibrit bir güç aktarması olan bu Japon süperspor otomobili toplam 581 HP’lik sistem gücü ve 4 tekerlekten çekiş becerisiyle 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede tamamlıyor ve 307 km/s maksimum hıza ulaşarak marka için yeni bir rekoru egale ediyor. Porsche 911 Turbo, Audi R8 ya da Nissan GT-R’a alternatif olan yeni NSX, sipariş üzerine ithal edilecek ve talepler İstanbul Autoshow 2017’de alınacak. 

 • 9/16
  Fiat 124 Spider

  124 denilince aklınıza “Hacı Murat” geliyor olabilir. Ancak bu Fiat 124’ün uzantısında Spider bulunuyor ve bir efsanenin yeniden doğuşunu müjdeliyor. 2 kişilik üstü açık bir otomobil olan Fiat 124 Spider’ın Türkiye lansmanı fuarda gerçekleşecek ve fiyatı da ilk olarak orada açıklanacak. 1.4 litrelik turbo beslemeli motor 140 HP güç üreten bu safkan roadster, arkadan itişli aktarmasıyla gerçek bir sürüş keyfi sunacak.  

 • 10/16
  Mercedes E Coupe

  İstanbul Autoshow 2017’de Mercedes adeta gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. E All-Terrain, AMG C 63 S Coupe, S 500 4MATIC Coupe, makyajlı GLA 200 ve AMG GT R gibi çok geniş yelpazede yeniliklerini sergileyecek olan yıldızlı marka, E Coupe’nin Türkiye prömiyeri için de İstanbul Autoshow 2017’de karar kıldı. Markanın tek kapılı coupe modellerinin omurgası konumundaki E Coupe, küçük kardeş C Coupe ve büyük kardeş S Coupe’nin hemen her anlamda arasında yer alıyor. Modelin, selefindeki karakteristik yan camlarını koruyan bu yeni E Coupe, muhteşem siluetiyle bakanların bir kez daha ona bakmalarını sağlayacak güzellikte. Modelde ayrıca 4MATIC adındaki 4 tekerlekten çekiş opsiyonu da sunulurken, yarı-otonom yani aracın kendi kendine gidebilmesini sağlayan teknoloji de mevcut.  

 • 11/16
  Jeep Compass

  Küçük Renegade modeliyle büyük bir atılım yapan Jeep, şimdi de bu modelin bir boy büyüğü olan Compass’ı Türkiye’ye getiriyor. 1.4 litrelik turbo benzinli gibi, Türkiye’ye son derece uygun bir vergilendirmeyi karşılayan motor seçeneği haricinde, Compass’te ayrıca 1.6 litrelik yine benzer avantajları barındıran 1.6 litre turbo dizel seçeneği de söz konusu olacak. Compass’in 2.0 litrelik turbo dizel bir motor seçeneği daha olacak. Jeep markasının karakteristik tasarım öğelerinden 7 delikli radyatör ızgarası bu Compass’te de mevcut. İstanbul Autoshow 2017’deki Türkiye lansmanından sonra araçların teslimatları ancak sonbahara doğru gerçekleşecek.  

 • 12/16
  SsangYong XAVL Concept

  Güney Kore’nin en eski ve deneyimli arazi aracı üreticisi olan SsangYong, İstanbul Autoshow 2017’ye, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediği XAVL adındaki kavram otomobilini getiriyor. SsangYong, bu aracı heyecan verici, otantik, uzun araç olarak tanımlıyor ve markanın yakın bir gelecekte nasıl otomobiller üreteceğine dikkat çekiyor. İç mekanda birbirinden bağımsız 7 koltuk bulunurken, kabin ergonomisinde kullanıcı dostu bir anlayış benimsendiği iddia ediliyor. 

 • 13/16
  Renault Espace

  Avrupa’nın en ünlü MPV, yani minivanı Espace, yeni neslinde Crossover bir tarza bürünerek hayatına devam ediyor. Türkiye’de çok fazla satılamamış olsa da, özellikle Avrupa ve Amerika’da ailelerin vazgeçemedikleri otomobil tipi MPV’lerin öncüsü sayılan Espace, İstanbul Autoshow 2017’de ülkemiz için nabız yoklayacak. 2015 yılında yollara çıkan Espace, Renault Tasarım Başkanı Laurens van den Acker’in tasarladığı en büyük otomobillerden biri. Renault’nun fuarda ayrıca bir F1 şov aracı, yeni Koleos ve makyajlı Captur modelleri de ilk defa İstanbul Autoshow 2017’de sergilenecek.  

 • 14/16
  Alfa Romeo Stelvio

  İtalyan markanın ilk SUV modeli Stelvio’nun Türkiye prömiyeri İstanbul Autoshow 2017’de gerçekleşiyor. Güçlü motor seçeneklerinde üretilenler, 4x4 sistemleri üzerinden yola aktarılan bu muhteşem tasarımlı SUV, fuarın yıldızlarından biri olmaya aday. İstanbul Autoshow 2017’de ayrıca markanın yıllar sonra yeniden arkadan itişli sportif sedan modeli Giulia’yı da ilk defa görebileceksiniz.  

 • 15/16
  Hyundai Ionic

  Türkiye’de üretim tesis bulunan Güney Koreli marka Hyundai, yeni i30 modelinin fiyatını ilk kez İstanbul Autoshow 2017’de açıklayacak. Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan i20 WRC de fuarda sergilenecek. Ancak esas dikkat çekici Hyundai modeli ionic Hybrid olacak. Hyundai’nin 12 yıllık Ar-Ge çalışmasından sonra seri üretime aldığı ilk hibrit model olan ionic Hybrid, 1.6 litrelik benzinli bir motor ile lityum-ion pilleri de kapsayan elektrikli bir sisteme sahip. 0.24 cd gibi muhteşem bir aerodinamik katsayıya indirgenmiş olan tasarımıyla ionic Hybrid, aynı zamanda otonom sürüş için de bugünden gerekli altyapıyı barındırıyor.   

 • 16/16
  Opel Insignia Grand Sport

  PSA Grubu’nun satın almasıyla yeni bir döneme adım atan Opel, markanın Amiral Gemisi Insignia’yı yeniledi. Artık Insignia Grand Sport adıyla satılacak olan aracın Türkiye lansmanı İstanbul Autoshow 2017’de gerçekleşecek. Yarı-otonom sürüş özellikleri gibi modern teknolojileri barındıracak olan Insignia Grand Sport ayrıca bir de Sports Tourer adındaki station karoser seçeneğine sahip olacak. Opel, fuarda ayrıca yeni Crossover modeli Crossland X’i de ilk defa sergileyerek çok yoğun bir izleyiciyi standında ağırlayacağa benziyor.