• Arama

2018 2019 Sonbahar Kış Gelinlik Trendleri

Modern ve sade çizgilerden ışıltılı işlemelere, pelerinlerden pantolonlara bir önceki sezondan referans alarak çok daha kışkırtıcı ve ‘siz’ olan 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonu gelinlik trendlerine yakından bakıyoruz.

 • 1/12
  Doruğa Çıkan İşlemeler

  Gösterişli kristallerden rafine incilere ve podyumların en çok sevdiği payetlere, 2018-19 Sonbahar/Kış sezonu gelinlikleri işlemeler konusunda son zamanların en incelikli dönemini yaşıyor. Dilerseniz tercihinizi püsküllerden veya tüylerden yana da kullanabilirsiniz.

 • 2/12
  Katkısız Minimalizm

  Diğer yandan işlemesiz veya abartısız, fakat çizgisi ile gösterişli modelleri tercih edenleri kucaklayan bir trend de mevcut; ipeksi dökümlerden, vücudu saran deniz kızı kesimlerden ve hacimli eteklerden bir tutam sunan minimalizm.

 • 3/12
  Volanlı Fırfırlar

  Omuzlardaki heykelimsi, 80’leri andıran detay olarak fırfırlar 2018-19 Sonbahar/Kış gelinliklerinde daha da hacimli. Nikah masasına yürürken veya ilk dansını ederken hareketlerinize ekstra canlılık kazandıracak bu detay, özellikle sade çizgileri heyecanlandırma konusunda da oldukça başarılı.

 • 4/12
  Kurdeleler ve Fiyonklar

  Gelinlik tasarımcıları bu sezon, geleneksel bir süslemeyi alıp onu dramatik bir seviyeye çıkartarak fiyonkları hayatımıza sokuyor. Özellikle Naeem Khan’ın millenial pembesi, omuzları ve Viktor&Rolf’un heykelimsi serisi bu trendi en iyi karşılayan örnekler.

 • 5/12
  Havalı Kız Kemerleri

  Tasarımcılar 2018-19 Sonbahar/Kış sezonu gelinliklerinde beli ortaya çıkarmanın yeni ve enteresan bir yolunu buldu; kemerler. Öyle ki tasarımı tamamlayan kemere entegre edilen küçük çantalar, şıklığın yanında fonksiyonelliği de destekler nitelikte.

 • 6/12
  70’lerin Anvelop Kesimi

  Bohem 70’ler esintisi hazır giyim podyumları kadar gelinlik moda haftasını da etkisi altına aldı ve o dönemin kadın vücudunu en iyi gösteren modeli, trendler arasında kendine yer buldu. Zarif, kışkırtıcı ve rahat görünümleri ile anvelop kesim gelinlikler, 2018-19 Sonbahar/Kış döneminde evlenecek kadınlar için iyi bir alternatif.

 • 7/12
  Doğadan İlham Alan İşlemeler

  Bu sezon büyülü yaprak motiflerinin, rüya gibi çiçeklere dönüştürülmüş canlı renkte boncukların ve taşların hayat verdiği işlemelerin sezonu olacak. Her ne kadar kış düğünleri iç mekanda gerçekleştirilecek şekilde organize edilse de, belki de kışın ortasında baharı yaşatmanın zamanıdır.

 • 8/12
  Gösterişli Pelerinler

  Pelerinler bir süredir gelinliklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olarak önce podyumda yürüyor, ardından askılara giriyor. Tasarımcılar bu parçayla oynamayı çok sevmiş olacak ki çizgileri biraz daha dramatikleştirmekten kendilerini alamamışlar. Özellikle Elie Saab’ın işlemeli yorumu her gelin için bir arzu nesnesine dönüşmeye aday.

 • 9/12
  Parçalar ve Katlar

  Parçalı gelinlikler 2018-19 Sonbahar/Kış sezonunda etkileyici bir geri dönüş yapıyor. Gelinlik seçerken farklı parçaları bir arada kullanmak isteyenler için son derece özgürleştirici bu trend, uzun etek ile streç üst ve bol kısa üst veya bütünleşik bir ceket giymenize olanak sağlıyor. 

 • 10/12
  İkinci Bir Elbise (veya Parti Elbisesi)

  Daha az resmi ve geleneksel gelinlikleri bu sezon daha da rahatlatan trend, kuşkusuz, parti elbiseleri. Nikahın öncesinde ve sonrasında kendini daha rahat hissetmek isteyen kadınları bu sezon daha çok düşünen tasarımcılar, mini elbiseleri ile gelinleri dans pistinde daha uzun süre tutacak gibi görünüyor.

 • 11/12
  Güçlü Pantolonlar

  Modanın güçlü kadın imajını destekler nitelikte podyumlardan inmeyen pantolon takımlar, gelinlik trendleri arasında da kendine yer buldu. Terzi ustalığı referansları kuvvetleri modellerin en iyi örneklerini Monique Lhuillier’in iyi kesim smokininde, EF2 by Elizabeth Fiilmore’nin kabarık-omuzlu-ceket-yüksek-belli-matador-pantolon takımında ve tabii ki Viktor&Rolf’un tulumunda görmek mümkün.

 • 12/12
  Ayrıksı Kollar

  Bu trende ‘düşük omuzların gelinlikle yaşadığı evrim’ de diyebilirsiniz. Zira tasarımcılar halen gelinlerin omuzlarını ortaya çıkarmaktan büyük keyif alıyor, yine de tasarımlarına kol parçaları eklemekten kendilerini alamıyorlar.