• Arama

2018 2019 Sonbahar/Kış Çanta Trendleri

Sahneye yeni çıkan minyatür omuz çantaları ve oversize sırt çantaları ile proporsiyon, 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonu çanta trendlerinin ana temasını oluşturuyor; yanık turuncu, orman yeşili, gök mavisi ve bebek pembesi gibi sezon renkleri sofistike sonbahar görünümü ile harikulade bir kontrast yaratıyor.

Eğlenceli ve fonksiyonel geometrik formların podyumda yuvarlak clutch’lar, üçgen omuz çantaları ve piramit cüzdanlar olarak kendini gösterdiği 2018-2019 Sonbahar/Kış çanta trendlerini inceledik.

 • 1/15
  Belirgin Amblemler ve Logolar

  2018-2019 Sonbahar/Kış çanta koleksiyonlarının en ‘belirgin’ trendi, göz-kırpma-süresinde-ortadan kaybolacak kadar küçükten bağırır ölçüde büyüğe, amblemler. Özellikle son birkaç sene içinde amblem ve logo kullanımının ne denli yaygınlaştığını ve yeni-bir-trend-olamayacak-kadar trend olduğunu gözlemleyenler, sezonun çantalarının askılarındaki, köşelerindeki, önlerindeki ve ortalarındaki logoları yadırgamayacaktır. Yine de Balenciaga’nın beyaz spor çantası üzerindeki neon sarısı ile Givenchy’nin sofistike ve olgun tasarımı arasındaki karakter farkı, trendin ciddiyetine bir fikir verecektir.

 • 2/15
  Antika Mücevher Kutusundan Sliüetler

  Sezonun çanta trendlerinin temsil ettiği romantik lüks hissi, ahşap yüzey üzerine pırlantaların ve yakutların işlendiği ışıltılı ve antik mücevher kutusu tasarımlarda vücut buldu. Dolce&Gabbana’nın vazo şeklindeki tasarımı gerçek bir hazineyi andırırken Oscar de la Renta’nın antik çiçekli kutusu altın bir klipsle kapanıyor. Böyle bir çantanız varken, kombininizi olabildiğince sade tutarak bakışları üzerinizde ve tek bir noktada toplayabilirsiniz.

 • 3/15
  Sırt Çantaları

  Sırt çantaları genişledikleri ve büyüdükleri bir çağa giriyor ve bu onlara karşı konulmaz bir cazibe kazandırıyor. Günlük kullanım açısından büyük bir konfor sunan sırt çantalarının bu daha şık, beklenmedik ve karizmatik tavrı ile bir an önce tanışmanızı öneririz.

 • 4/15
  Yuvarlak Formlar

  60’ların nouvelle vague hissini en iyi yansıtan trend, yuvarlak formlar. Özellikle biraz da payetle zenginleştirildilerse… Takana uçucu ve esrarengiz bir aura kazandıran yuvarlak çantalar, feminenliğin zirvesinde kendine yer buluyor. Bu tanımlamayı en iyi karşılayan modelse, Balmain’in püsküllü mavi yorumu kuşkusuz. Gucci, tasarımına altından kaligrafi eklerken Moschino rüzgarı, Fabrika Kızı görünümü ile karşılıyor.

 • 5/15
  Minyatür Kolyeler

  2018-2019 Sonbahar/Kış podyumlarının en çarpıcı çanta trendi, minyatür cüzdanlar. Kimi posta pulu kimi de oversize bir zarf kadar olan modellerin gündüz ve gece görünümlerinize derinlik ve boyut kazandıracağından şüphemiz yok, özellikle kombininizde zıtlık yaratacak bir kazak veya şal varsa. 

 • 6/15
  Zincir Askılar

  Hemen her boyutta, kumaşta ve uzunlukta askı ile karşılaşsak da tasarımcıların üzerinde ortaklaştığı tek bir şey var; gümüş ve altın zincirler. Geleneksel hissi ve tarihi ile gece ihtişamının yansıması olan zincir askılar, şık akşamlarınızın mükemmel tamamlayıcısı olacak.

 • 7/15
  Işıltı ve İhtişam

  20’lerin gösterişli ve 80’lerin yarın-olmayacak-gibi-yaşa tavrını mükemmel bir dozda birleştiren ışıltılı çantalar, 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonunun parti davetiyesi gibi. Paco Rabanne, bu partiye ışığı yansıtan pullarla katılırken Miu Miu, daha ağır başlı bir tavır takınıyor. Tom Ford’un ise söyleyecek birkaç sözü var…

 • 8/15
  Kemer Çantalar

  Moda haftalarında bir fırtına gibi esen kemer çantalar, çok pratik olmaları ve görünümlere sofistike bir kendinden eminlik eklemelerinin yanı sıra dinamikler de. Jean ve bol kazağınızla kullanabileceğiniz gibi elbiselerinizin üzerine de takarak kat kat giyinme alışkanlığınızı pekiştirebilirsiniz. 

 • 9/15
  Tüylü Vurgular

  Kitch tavrı kadar lüks hissi ile kürk, 2018-19 Sonbahar/Kış sezonu çantalarının vazgeçilmez malzemelerinden biri. Özellikle deri, koton ve timsah derisi gibi dokularla iyi birer arkadaş olması, ve daha az aristokratik ve çok şık görünmesi onun tek başına bile kullanılması için geçerli nedenler. Tıpkı Dries van Noten’in hardal rengi tasarımı gibi… 

 • 10/15
  Ekose Görünümler

  Ekose bir desen, bir kumaş ve bir yaşam biçimi. Adeta sonbahar ve kış aylarının samimi ve sıcak hissi için yaratılmış olan ekose, 2018-2019 geçişini de aynı zengin ve geleneksel tavırla karşılıyor. Küre şeklindeki omuz çantalarından minyatür cüzdanlara hemen her forma adapte olan ekose, Loewe’de Sherlock Holmes karakterine bürünürken; Versace’de tüm bakışları üzerinde toplayacak kadar iddialı renklerle karşımıza çıkıyor.

 • 11/15
  Ne Kadar BÜYÜK O Kadar İyi

  Her ne kadar minyatür formlar tasarımcıların hayal güçlerini ele geçirmiş olsa da benzer şeyi oversize modeller için de söylemek mümkün. Sade ve nötr silüetlere eklendiğinde kendini belli eden bir kontrast yaratan büyük çantalar, Isabel Marant’ta püsküllerle, Marni’de tokalarla ekstra hacim kazanıyor. Victoria Beckham ise yerleri süpüren proporsiyonu ile moda haftaları podyumlarının en iddialı tasarımının altına imzasını atıyor.

 • 12/15
  Piramitler

  Piramit şeklinin kışkırtıcı bir yanı var; büyüleyici bir simetriye ve karşı konulmaz bir sadeliğe sahip. Üçgenin mistik doğasını çok iyi kullanan ve ona üçüncü bir boyut kazandıran piramit çantalar, keskin hatları ve zarafetleri ile birer arzu nesnesine dönüşecek gibi görünüyor.

 • 13/15
  Kutu Çantalar

  2018-2019 Sonbahar/Kış sezonunda tasarımcıların formla oyun oynamaktan büyük keyif aldığını görüyoruz. Zira artık geleneksel şekillerin ve son 10 yılın silüetlerinin yerini deneysel yapılar ve kibar görünümler almaya başladı. Bunun en kıymetli örneklerinden biri de, kutu çantalar. Oscar de la Renta, bu formu denizci mavisi aligatör deri ile kullanmayı tercih ederken Gucci, tasarımını logolu bir yemek çantası gibi kurguluyor.

 • 14/15
  Çoklu Çantalar

  Taşıdığınız çantaların sayısını artırarak görünümünüzün harikuladeliğini de ikiye katlayacağınız bir sezonda daha beraberiz. Tasarımcılar bu çoklu çanta fikrini sevmiş olacak ki onları yeni yorumları ile koleksiyonlarına dahil etmeye devam ediyor. Coach farklı desen ve stili tek bir görünümde buluştururken Loewe kontrast bir formül deniyor; Stella McCartney ise monokrom ve minimal formlar arasında kendine yer buluyor.

 • 15/15
  Kullanışlı Büzgülüler

  Büzgülü çantalar, tıpkı son birkaç sezondur olduğu gibi, 2018-19 Sonbahar/Kış sezonunda da öncü konumda. Geçen zaman içinde renkleri, malzemeleri ve dokuları ile çeşitlilik göstermelerinin yanı sıra artık formları ile de söyleyecek sözleri var. Çünkü onlar artık sadece klasik bir büzgülü çantanın olmanın ötesinde, tepeden kısa saplara ve silindirik yapıya sahipler.