• Arama

2018 - 2019 Sonbahar Kış Ayakkabı Modası

Kuşkusuz yeni sezonda giyeceğimiz kaban üzerine kafa yormak için önümüzde hala aylar var ve tabii ki trendleri stile adapte etmek için onu öncelikle özümsemek ve çokça arzulamak gerekiyor. Yine de söz konusu ayakkabı olduğunda, 35 derece sıcaklıkta kumların üzerinde güneşlenirken bile, kışlık modelleri bir an önce giymek için -doğal olarak- sabırsızlanabiliyoruz. 2018-19 Sonbahar/Kış sezonunu etkisi altına alacak ayakkabı trendlerini ve trendlere karşılık gelen en güzel modelleri sizin için bir araya getirdik.

 • 1/6
  Fiyonklar

  2018-19 Sonbahar/Kış basın gösterimlerinin en çok Instagramlanan parçası hangisiydi, biliyor musunuz? Magda Butrym’in -aynı zamanda çıkarttığı ilk ayakkabı koleksiyonunda yer alan- fiyonklu topukluları. Sadece partiler veya gece davetleri için değil, gündüz şıklığını da ele geçirmeyi hedefleyen fiyonklu topuklular, arzu listemizin ilk sırasında.

 • 2/6
  Vahşi Şeyler

  Victoria Beckham’ın akıllara durgunluk veren paltosu ve birçok durumda ayakkabılarda leopar desenleri 2018-19 Sonbahar/Kış podyumlarında oldukça öne çıktı. Öyle ki hayvan desenleri kedigillerin sınırlarını da aştı; Tom Ford’da zebra ve Tory Burch’te timsah hakimiyeti vardı.

 • 3/6
  Vahşi Batı

  Raf Simons, Calvin Klein’da çıkardığı ilk defilesinde zaten Westen botların geri dönüşünün sinyallerini vermişti. O sinyaller birer melodiye dönüştü ve Tibi, Altuzarra, Isabel Marant ve daha birçokları için koleksiyonlarının kilit parçası oldu. Kısacası geleneksel stillerine kıyasla daha yumuşak formları ve daha küt burunları ile Western botlar önümüzdeki kış bizimle.

 • 4/6
  Yeni Siyah Kahverengi

  Ten rengi parçaların 2018 senesi itibariyle herkesin gönlünü yeniden çaldığı düşünülürse tonların koyulaştığı 2018-19 Sonbahar/Kış sezonunda favori renk ibresinin kahverengiyi göstermesi de şaşırtıcı olmaz. Neredeyse tüm koleksiyonunu kahverengi etkisi altında kurgulayan Fendi’nin yanı sıra Chloé’de de favori parçalar görmek mümkün.

 • 5/6
  Şişkin Sneaker

  Kalın tabanlı spor ayakkabılar bir süre daha bizimle, burası kesin. Uzay çağı silüetlerini andıran Balenciaga’nın Triple S ve Louis Vuitton’un Archlight modellerinin yanı sıra Stella McCartney’in daha sade beyaz modeli ile bu trendi bir şekilde hayatımıza dahil edeceğiz gibi görünüyor.

 • 6/6
  Küt Burunlu Silüetler

  Yuvarlak burunların tıpkı her sene olduğu gibi 1018-19 Sonbahar/Kış sezonunda inkar edilemez bir etkisi olsa da, asıl sözü başka bir grafik duruş söylüyor; küt burunlar. Yaz aylarıyla etkisini göstermeye başlayan trendin en çarpıcı modelleri Loewe, Alexander McQueen ve Victoria Beckham imzası taşıyor.