• Arama

2018 Paris Couture Mücevherleri

Temmuz ayında Paris’te gerçekleştirilen 2018 Couture Haftası kapsamında yüksek mücevher markaları tarafından tanıtılan koleksiyonları bir araya getirdik.

 • 1/12
  Harry Winston, Legacy Koleksiyonu

  Harry Winston mücevherevi 2013 senesinde 101.73 karatlık damla kesim elması ile son derece seçkin ve nadide bir parçaya imza atarak buna Winston Legacy adını verdi. Christie’s müzayedeevi tarafından ‘açık artırmalarda satılan en mükemmel elmas’ olarak tanımlanan parça, Elmasların Kralı’nın da mirasını onore edecek nitelikteydi. O tarihten itibarense belli bir karatın üzerindeki damla kesim elmas tasarımlar bir koleksiyonun çatısı altında toplandı: Legacy Koleksiyonu.

  DEVAMINI OKU

 • 2/12
  de Grisogono, 25. Yıl Özel Koleksiyonu

  de Grisogono’nunki dünya üzerindeki en etkileyici ve çarpıcı mücevherleri tasarlamak için tutkusunun ve yaratıcılığın iplerini bırakan nadide bir mücevhercinin hikayesi. 25 sene içinde her biri eşsiz ve sürprizlerle dolu parçalar ortaya çıkaran de Grisogono hacimleri, renkleri, zıtlıkları ve formları ile geçen bu zamanı karakterize edecek 25 göz alıcı yüksek mücevher parçasına dönüştürdü.

  DEVAMINI OKU

 • 3/12
  Chanel, Coromandel Koleksiyonu

  Gabrielle Chanel’in hayatının en büyük aşkı Boy Capel ile 1910’da toplamaya başladığı ve hayatı onu nereye götürürse -kendi tabiri ile ‘bir salyangoz gibi’- yanında taşıdığı Coromandel panelleri, Chanel’in son yüksek mücevher koleksiyonunun ilham kaynağı oldu.

  DEVAMINI OKU

 • 4/12
  Van Cleef & Arpels, Grimm Koleksiyonu

  Van Cleef & Arpels her zaman harikaların şiirsel ve rüya gibi anlatımına yer veren koleksiyonlara imza attı. Mücevherevinin bu seferki yüksek mücevher koleksiyonununun baştan çıkaran atmosferi Grimm Kardeşler’in dört ayrı masalında vücut buldu; 12 Dans Eden Prenses, Altın Kuş, Üç Tüy ve Bremen Mızıkacıları.

  DEVAMINI OKU

 • 5/12
  Chopard, Kırmızı Halı Koleksiyonu

  Chopard, uzun süredir işbirliği yaptığı Cannes Film Festivali’nin son edisyonunda görücüye çıkardığı 71 parçalık setini 2018 Kırmızı Halı Koleksiyonu çatısı altında topladı. Geleneksel mücevher ustalığını yeni ve yaratıcı bir vizyonla buluşturan koleksiyon, mücevherevinin kreatif direktörü ve eş başkanı Caroline Scheufele tarafından oluşturuldu.

  DEVAMINI OKU

 • 6/12
  Chaumet, Afrika Hazineleri Koleksiyonu

  Uzak diyarlardaki harikaları Paris’in kalbine taşıyarak onları yüksek mücevher koleksiyonlarına dönüştüren Chaumet, Rusya (Promenades Impériales) ve Japonya’nın (Chant du Printemps) ardından Afrika’yı dahil ettiği yaratıcı macerasının yeni koleksiyonunu tanıttı: Trésors d’Afrique.

  DEVAMINI OKU

 • 7/12
  Harry Winston, The Incredibles Koleksiyonu

  Harry Winston mücevherevinin ilk kez 2008 senesinde tanıttığı türünün tek örneği olan koleksiyon, bugün yüz bini aşkın eşsiz tasarıma sahip. Bu zamansız estetik anlayışı ile oluşturulan The Incredibles koleksiyonu her yıl yeni parçalarla büyüyor.

  DEVAMINI OKU

 • 8/12
  Piaget, Sunlight Escape Koleksiyonu

  140 yılı aşkın zengin tarihini prestijli bir saatçilik ve mücevhercilik ustalığı ile markalaştıran Piaget, 2018 Paris Couture haftasında son koleksiyonunu tanıttı: Sunlight Escape. Yaz güneşinin hiç batmadığı ve gecelerin gündüz kadar aydınlık olduğu gizemli topraklardan ilham alan Sunlight Escape Koleksiyonu, sınırları olmayan bir özgürlüğün ve zarafetin sembolü. Güneşin değdiği taşların, renklerin ve sıra dışı derinliklerin bir arada kullanıldığı parçalar üç ışıltılı fasete ayrıldı; Warming Lights, Exalting Sights ve Dancing Nights.

  DEVAMINI OKU

 • 9/12
  Dior; Dior, Dior, Dior Koleksiyonu

  Dior, modaevinin haute couture mirasından esinlenilerek tasarlanan yeni yüksek mücevher koleksiyonunu Paris Modern Sanat Müzesi’nde tanıttı: Dior, Dior, Dior. Koleksiyonun arkasındaki orijinal fikir, dantellerden parçalar keserek onları renkli mücevherlere dönüştürme tutkusundan çıktı. Dantelin kendine has dokumasından ve dönüşlerinden devşirilen kolyeler, yüzükler, bilezikler ve küpeler vücut kıvrımlarını en iyi şekilde kavrayacak formda tasarlandı.
  DEVAMINI OKU

 • 10/12
  Reza, 2018 Paris Couture Koleksiyonu

  1950’lerden beri dünya üzerindeki en nadide taşları toplayıp onları harikulade mücevherlere dönüştüren Reza, 2018 Paris Couture Mücevher Koleksiyonu’nu tanıttı. Mücevherci bir ailenin oğlu olarak doğan Alexandre Reza tarafından kurulan ve şu an oğlu Olivier tarafından sürdürülen adanmışlık geleneği ile Reza, yine mükemmeli yaratmış.

  DEVAMINI OKU

 • 11/12
  Buccellati, Tulle Koleksiyonu

  İmzası haline getirdiği petek tekniği ile Buccellati, nefes kesici türünün tek örneği kreasyonunu Paris Haute Couture kapsamında 1Rue de la Paix’teki butiğinde tanıttı. Geçmişi 1750’lere uzanan mücevherci ailesinin izinden giden ve yoluna yüzyıllar öncesine ait mücevher teknikleri ve el işçiliği ile devam eden markanın üretiminin, yüzde ellisini ‘one of a kind’ denilen, sadece bir adet üretilen parçalar oluşturuyor. Tulle Koleksiyonu da onlardan biri.

  DEVAMINI OKU
   

 • 12/12
  Messika, Once Upon A Time Koleksiyonu

  Once Upon A Time yüksek mücevher koleksiyonunun ikinci dalgasını Paris Haute Couture Haftası’nda tanıtan Messika, elmaslarla ve modayla olan ilişkisini de yeni bir boyuta taşıyor. Mücevherevinin kurucusu Valérie Messika’nın çocukluğundaki masalları yeniden keşfetmesi ile hayat bulan seri, ‘couture’ hissini de bir tutkuya dönüştürüyor.

  DEVAMINI OKU