• Arama

2019 İlkbahar/Yaz Erkek Modası Trendleri

Henüz içinde bulunduğumuz yaz mevsiminin stil kodlarına adapte olmaya çalışırken, modanın hızlı adımları bizi 2019 İlkbahar/Yaz trendlerine şimdiden ulaştırdı. Elbette belirli değişmezler yerini korumaya devam etti; ancak özellikle son zamanların yükselen yıldızı “sokak modası” gelecek sezonda biraz geri planda kalacak gibi görünüyor. Takım elbiseler keskin çizgilerine geri dönmese de işçiliğine ayrılan özen bir anti-streetwear hareketi olarak “couture” dikimi adeta yeniden hatırlatıyor. Print desenler yeni sezon ilkbahar mevsimini kuvvetli etkisi altına alırken, yaz mevsimi tamamen kısa şortların yükselişine hazırlanıyor. Renkler ise iki farklı ucu birbirine yakınlaştıracak kadar cömert ve cool. Bir tarafta güçlü neon renkler, bir tarafta ise daimi pasteller yeni sezonun zıtlıklar ve anti-hareketlerle geçeceğini kanıtlar nitelikte. Özetle önümüzdeki İlkbahar/Yaz dönemi trendleri kuralsızlık hareketine devam ederken bir yandan da geçmişin değişmez kurallarını bize hatırlatıyor olacak. 

 • 1/10
  Neon Yansımalar

  Göz alıcı cesur neonlar daima yaz mevsiminin vazgeçilmezi olsa da özellikle erkek modası için zorlu bir alanı temsil ediyor. Önümüzdeki 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonları her ne kadar -takım elbiseler dahil- neon renklere geçiş izni verse de bu konuda biraz çekimser olmanız mümkün. Bu yüzden büyük hamleler yerine tek parça ya da aksesuar tercihlerinizde neon rengi kullanabilirsiniz.

 • 2/10
  Beyaz Yaz

  Sıcak havaların daimi kurtarıcısı beyaz, neon renklerin aksine “full look” olarak kullanabileceğiniz en rahat renklerden biridir. Yaz güneşinin bronzlaştırdığı tenlerde etkisini daha da artıran beyaz önümüzdeki sezonda da güvenli alanınızın bir parçası olmaya devam edecek.

 • 3/10
  Couture Dokunuşu

  Son zamanlarda ön plana çıkan streetwear yükselişinin abartılı dönemi geride kalıyor. Tasarımcılar özellikle takım elbise konusunda dikim detaylarına ekstra özenli bir yaklaşımla adeta couture hassaslığına geri dönmüş durumda. Erkek modası ve couture çok yan yana kullanılmasa da sartorial dediğimiz terzi işçiliğinin ön planda olduğu yeni tasarımları önümüzdeki sezonda kuralsız kalıplarla görmeye devam edeceğiz.

 • 4/10
  El Çantaları

  Hemen hemen her koleksiyonda güçlü bir hakimiyet sergileyen el çantaları aksesuar trendleri alanında sezonun adeta yıldız parçası oldu. Portföy ya da spor çanta olarak karşımıza çıkan el çantaları geçmiş dönemin sırt çantasının yerini oldukça sağlam tasarımlarla sarsarak sürpriz bir giriş yaptı. Bunun bir diğer anlamı ise, önümüzdeki sezon çanta alışverişlerinizde oldukça geniş ve keyifli bir seçki alanına sahip olacaksınız.

 • 5/10
  Daddy Jeans

  Geçmişin ikonik dönemleri yeni sezonlara ilham olmaya devam ederken ‘daddy jeans’ dediğimiz bol kesim jean pantolonlar yeniden gündemde. Babaların favori rahat kesimi, yeni parçalarla birleşerek ortaya cool bir siluet çıkartıyor. Özellikle beyaz sneaker’larla tamamlayabileceğiniz bu jean’leri yine oversize bir tişört ya da gömlekle kullanabilirsiniz.

 • 6/10
  Zamansız Trençkot

  Genellikle son baharın temsilcisi trençkot, yeni sezonun ilkbahar dönemlerinde de kendine yer buldu. Her ne kadar klasik detaylarına sadık kalınsa da yeni sezonda oldukça farklı kesimler ve bol logo kullanımı ön plana çıkıyor. Bir nevi hareket dönemini temsil eden ilkbaharda da alışık olduğunuz trençkot kurallarını yıkarak daha farklı ve hareketli trençkotları tercih edebilirsiniz.

 • 7/10
  Cep Fazlası

  Yeni sezonda özellikle ceketlerde sıkça cep görmeye hazırlanın. Bol cepli tasarımlar daha çok kargo pantolonlara aitmiş gibi dursa da yeni sezona ilham veren daha çok avcı ceketleri gibi görünüyor. Bu kullanışlı ve pratik trend özellikle macera rotaları için oldukça kullanışlı olacaktır.

 • 8/10
  Kısa Kısa

  Havalar ısındığında pantolonları geride bırakan şortlar her zamankinden daha kısa. Uygulaması zor gibi gözükebilir; ancak özellikle sahil şeritlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kısa şortlar, farklı desenler ve renklerle bir araya gelerek oldukça eğlenceli bir trendi de beraberinde getiriyor.

 • 9/10
  Retro Gömlekler

  Bu sezon bowling gömlekleri oldukça popülerdi. Bu durum yeni sezonda da devam edecek gibi görünüyor. Kısa kollu gömleklere bakış açısını değiştiren bowling gömlekleri soğuk pastel tonlarda karşımıza çıktı; ancak önümüzdeki sezon kendini daha cesur renklerin içinde görmek mümkün. 50’ler havasını hakkıyla taşıyan retro gömlekler hem bu sezon hem de önümüzdeki sezon değerlendirmeniz gereken parçalardan.