• Arama

Rengini Denizden Alan Lacivert Saat Modelleri

Derinliklerin en güzel rengi laciverti, saat modellerinde inceledik.

 • 1/5
  Louis Moinet, SpaceWalker

  Louis Moinet, uzayda ilk yürüyen Sovyet kozmonot  Alexey Leonov’a ithafen ürettiği SpaceWalker modelini tanıttı. Alexey, dünyanın en şanslı insanlarından biri, uzayın sessizliğini hissedip farklı renklerini yaşadı. Ünlü astronota ithafen üretilen SpaceWalker’ın kadranında da lacivertin oluşum ve geçiş renklerini muhteşem bir el işçiliği ile görüyoruz. 

  Leonov’un kod adı  Rusçada elmas anlamına gelen “Almaz-2” saatin  12 yönünde, takma ismini çağrıştıran elmas, tourbillonun etrafında dönüyor. Tourbillon uzay gemisini ve ona bağlı elmas ise Alexey Leonov’u çağrıştırıyor.  SpaceWalker, 46 mm çapında ve elle kurum otomatik bir model. 12 adet elle oyulan pembe ve beyaz altın, 18 adet ise düz pembe ve beyaz altın kasa ile sunuluyor.

  Fiyatı: 189,960 $

 • 2/5
  Breitling, Navitimer 8 B01

  Havacılık ile ilgilenenlerin en sevdiği renk lacivert, en bilinen markası ise  Breitling diyebiliriz. Bu algının mimarı olan marka havacılık ailesini oluşturduğu Navitimer ile bağlarını güçlendirdi.   Navitimer 8 B01modeli pilot saati ve paslanmaz çelikten üretildi.  Modelin ismi, kokpit enstrümanları ve pilot saatleri üretmek için 1938 yılında kurulan Breitling Huit Aviation Departmanının anısına konuldu. Küçük bir tüyo huit Fransızca da 8 demek ve 8 gün güç rezervini işaret ediyor.  43 mm kasa çapına sahip ve 73 saat güç rezervi bulunuyor. 18 k altın modelin yanı sıra çelik modelli olarak da sunuluyor. 

  Fiyatı: 7100 CHF

 • 3/5
  IWC Schaffhausen, Pilot’s Watch Mark XVIII Edition “Laureus Sport for Good Foundation”

  Çocuklara vizyon kazandırıp, ufuklarını genişletmek, sosyal becerilerini geliştirmek amacı ile kurulan, çalışmaları ile insanın içini ısıtan Laureus Sport for Good Foundation, IWC Schaffhausen ile güzel bir birlikteliğe imza attı.  IWC Schaffhausen, siyah seramik kasalı lacivert kadranlı özel modelini, Monaco’da Laureus Sport for Good Vakfı’na özel olarak 1500 adet üretti. Kasasının sırtında “Laureus Sport for Good Foundation” ibaresi ve kaçıncı limitli model olduğu özel bir kabartma ile belirtiliyor. Geliri anlamlı bir çalışma için harcanacak olan çocukların mutlu yürekleri, sanki kadranındaki lacivert ışık yansımalarında yer alıyor.  41 mm kasa çapına sahip, otomatik kendinden kurum, sade ve etkileyici bir model.

  Fiyatı: 5,650 $

 • 4/5
  Maurice Lacroix, Aikon Automatic

  Maskülen tasarım çizgileri ile Aikon Automatic, Maurice Lacroix’in bu yıl ki lokomotif modeli. Zamane modellinin yanı sıra geleneksel yapı içerisinde de serbest hareketleri benimseyen bir marka. Gençlere saati sevdirecek karaktere sahip modellerin mimarı olarak bu yıl daha etkili modellerle karşımıza çıkıyor. Aikon Automatic, 42 mm çapında ve 200 metreye kadar su basıncına dayanıklı.  Tamamen çelikten yapılan kasanın üzerindeki kadranı çizilmeye dayanıklı safir kristal bir cam ile korunuyor. Esneyebilen bileziği ergonomik kaygıları yüksek olarak tasarlanmış ve bilekte muhteşem bir konfor eşliğinde saati taşıyor. Ayrıca “easy change” kodlu tasarım ile kolayca kordon değişimine imkân veriyor ve çok yönlülük ruhuna katkı sağlıyor. 

  Fiyatı: 1590 CHF, Deri Kayışlı 1750 CHF

 • 5/5
  Longines, Conquest V.H.P.

  Elit ve sportif şıklığın markası Longines, Conquest V.H.P. modeli ile marka ruhunda taşıdığı zarafetin altına bir kez daha kalın çizgi atıyor. Longines için özel geliştirilen mekanizması analog bir saatte oranla tartışılmaz bir hassasiyetle zamanı ölçüyor. Modelin, manyetik alanda kaldığında ibrelerini sıfırlama özelliğinin yanı sıra 50 metre su basıncına dayanıyor. Göz alıcı lacivert kadranı üzerinde alıcı kanatlı kum saati logosu saat 12 konumunda takvimi ise saat 4 ve 5 arasında yer alıyor.

  Fiyatı: 1550 CHF