• Arama

Gucci Yeni Kokusu İçin 15 Kadın Sanatçıyla Çalıştı

Tüm güzellik ürünlerinden en kişisel olanı tartışmalı olarak kokudur. Kırmızı bir oje herkeste kırmızıyken, koku, kişinin vücut kimyasalına göre her kullanıcı için farklıdır. Bu yüzden koku duyumuzun, anı ve duyguları diğer duyularımızın yapamadığı bir şekilde tetiklediği bilinmektedir. Gucci ise bu tetiklenen duyguları yansıtmak için, 15 kadın sanatçıyla beraber çalışıp, markanın en yeni kokusu olan Gucci Bloom Acqua Di Fiori’yi yarattı. Bu taze koku içerisinde; yasemin, sümbül, kuş üzümü tomurcukları içeriyor ve gençleri, yaşlıları, kadın arkadaşlıklarını ve kendini keşfetmeyi çağrıştırıyor. Parfümün yaratılmasında rol oynayan birbirinden eşsiz kadınların arasında bazılarının çalışmalarını ise yakından inceledik.

 • 1/5
  Fee Greening

  Londra merkezli bir illüstratör olan Fee Greening’in kendine has özelliği, eserlerinde mürekkep ve divit kullanıyor olması. Sanatçının eserleri genellikle ortaçağ, gotik ve Flaman sanatından esinleniyor.

 • 2/5
  Emma Allegretti

  Emma Allegretti Romalı bir illüstratördür. İlişkileri, siyaseti ve sanatı birleştiren bir tarzı olan Allegretti, Acqua Di Fiori için kendi labaratuvarında parfüm üreten bir kızın hikayesini anlatıyor.

 • 3/5
  Langley Fox Hemingway

  Langley Fox Hemingway, Alice Olivia, Louis Vuitton ve Marc Jacobs ile de iş birliği yapan bir Amerikalı illüstratördür. Hemingway’e bu çalışmasında ilham olan ise parfümle özdeşen floral düşler, bu yüzden çizimlerinde çiçeklerden esinlenmiştir.

 • 4/5
  Joana Avillez

  New York şehir merkezli olan Joana Avillez, New Yorker’dan Lenny’ye kadar sayısız yayınları olan bir artist. Bu sefer kadın kahramanlardan oluşan karakterleriyle ise Gucci Bloom Acquq Di Fiori’yi ele alıyor.

 • 5/5
  Phoebe Collings-James

  Jamaikalı-İngiliz bir sanatçı olan Phoebe Collings-James’in çalışmaları çoğu zaman çizim, video, heykel ve müzikle birleşiyor. Gucci ile olan bu iş birliğinde ise kaotik ve karmaşık olarak tarif edilebilen çizimlerinde, bir kadının kendi içerisindeki dönüşümü ön plana koyuyor.