• Arama

Baselworld’den En Çarpıcı 7 Kadın Saati

 • 7/7
  Chanel, Mademoiselle Privé Aubazine

  Chanel, Baselworld 2017 öncesinde Mademoiselle Privé koleksiyonuna dahil olan Aubazine modelini tanıttı. Chanel takipçilerinin çok iyi bildiği gibi Aubazine, Coco Chanel'in dikiş dikmeyi ilk öğrendiği şehir ve markanın logosunun arkasındaki gizli hikayenin kaynağı. Burada yer alan manastırın vitraylarının içiçe geçmiş desenleri  Mademoiselle Privé'in  kadranının detaylarının oluşturuyor.  Mine  işçiliği, oymaları, mücevherleri ve büyüleyici saat ustalığı  ile hayran kalınacak bir tasarım. Saat, beyaz altın ibreler ile gösteriliyor. Mekanik mekanizmaya ev sahipliği yapan 37.5 mm beyaz altın kasa, üç  farklı ölçü karat ile süslenmiş.  Tam kurumdan sonra 42 saat ayarlamaya ihtiyaç duymuyor.

 • 6/7
  Chopard, Happy Ocean Divers

  Chopard, bu yıl en neşeli hali ile Happy Sport ailesinden mekanik Happy Ocean Divers'ı tanıtıyor. İlk kez 1993 yılında sunulan, Happy Sport çizgisi, 20 yıldan daha fazla bir geçmişe sahip. Okyanusu keşfetmek için çok eğlenceli ve şık bir model. 300 metre derinlikte mavi sularının altında, Chopard'ın kendi mekanizmasının “tıktık”ları eşlik diyor.  Kadranda hareketli  beş adet taş tüm neşeli duruşu ile spor şıklığını koruyor. Kırmızı ve okyanus rengi ile süslü olan bezeli ise her iki yöne dönebiliyor. Seçkin  Nato kayışı  Chopard'ın şimdiye kadar var olan koleksiyonları içerisinde farklı bir segment yaratıyor.

 • 5/7
  Harry Winston, Avenue Classic Cherry Blossom

  Harry Winston, her zaman göz alıcı, her zaman zarif…  Mücevheri saat ile birleştirmenin ustalığını Avenue Classic Cherry Blossom modelinde bir kez daha kanıtlıyor.   Baharın renklerini,  yeşil-mavi sedef kadranı ve beyaz altın kiraz ağacı dalları üzerinde 39 adet pırlanta,  29 adet pembe safir ile bileklere taşıyor.  Özellikle  kadranı ile  uyumu yakalayan aynı renkteki aligator deri kayışı ise estetik bütünlüğünü koruyor. Diktörtgen kasası 21.5 X36.1 mm ölçülerinde. Saat 12 konumunda markanın  HW harflerinden oluşan altıgen logosu konumlandırılmış. Beyaz altın olan saat ibreleri , tasarımın güzelliğini ortaya çıkaracak kadar sade düşünülmüş.

 • 4/7
  Breguet, Tradition Dame 7038

  Breguet Tradition Dame 7038, Tradition koleksiyonundan ilk kadın saati olarak yüksek saatçiliğin en güzel örneklerinden. Marka, mekanik saatçiliğin feminen uygulanışında, tarzından hiç bir şey kaybetmeden  iddialı tasarımlarına devam ediyor.  Saatin işleyişini gözler önüne seren yarı açık olarak tasarlanmış kasasından, mekanizması rahatlıkla izlenebiliyor. Klasik küçük  kadranı ise sedeften üretilmiş ve klasik Breguet ibreleri kullanılmış. Saatin bezeli  68 adet pırlanta ile süslü. 37 mm.lik  kasaya ve 50 saat güç rezervine sahip.

 • 3/7
  Jaquet Droz, Grande Seconde Tourbillon

  Eğer bir Jaquet Droz hayranı değilseniz bu model ile başlayabilirsiniz. İsviçre’nin yüksek saatçiliğin virtüözü olarak adlandırılan Jaquet Droz, mekanik oyunları seven markalarından biri. Ayrıca tarihinde ürettiği ilk otomatlar ile günümüz teknolojisinin babası olarak da gösterilmektedir.  “Akıl oyunları”nı seviyorsanız 2017’nin tasarımı Jaquet Droz Grande Seconde Tourbillon modeli tam sizin için. İçindeki mekaniği şık sedef kadranındaki küçük pencereden sunan, cesur bir model. Sadece saati anlatan pırlantalarla süslü şık tarzı ile 88 adet üretildi.

 • 2/7
  Omega, Speedmaster 38 mm Cappucino

  Omega, Speedmaster koleksiyonunun 60. yılını kutluyor ve tabi ki bu kutlamada hız koleksiyonuna biraz daha ışıltılar katıyor. Speedmaster 38 mm Cappuccino modeli, Speedmaster koleksiyonunun Basel'de tanıtılacak küçük bir versiyonu. Kasası, paslanmaz çelik ve Omega'nın Sedna altınının bir karışımı. Bu saati feminen kılan bir çok özellik var. En önemlisi, kahverengi alüminyum halkayıda kapsayan  bezellindeki pave pırlantalar. Panda görünümlü kadranının altında, modele can veren co-axial teknolojiye sahip mekanizması bulunuyor. Tatlı bir kahverenginde olan Cappuccino'in kasa çapı 38 mm.

 • 1/7
  Bulgari, Lvcea Moon Phases

  Bulgari, kadın saatlerine bu yıl her zamankinden daha farklı bir tasarım ile yaklaşıyor. Lüks saat markası Bulgari'nin Lvcea Moon Phases modeli, ışıltılı ve ay fazı göstergesinin güzel tasarımı ile daha da etkileyici olmuş. Model üç ayrı versiyonda sunuluyor. İlkinde kırmızı altın sedef kadranının üzerindeki saat indeksleri pırlantalar ile belirlenmiş. Her tasarımda Ay göstergesinin altındaki renk aligator kayışı ile uyumlu. Ayrıca bezeli 45 adet pırlanta ile işli modeli de diğer opsiyonu oluşturmuş. Son model de yine sedef kadranlı, beyaz altın ve saat indeksleri, bezeli kesme pırlantalalarla bezenmiş. 36mm çapında kasaya sahip şık modellerin kalbinde, Bulgari'nin kendi üretimi olan kalibresi atıyor ve 50 metre su basıncına dayanıklı.