• Arama

Mayıs Ayında Kaçırılmaması Gereken Etkinlikler

Mayıs ayında İstanbul yine birçok konsere, sergiye, festivale ve tiyatroya ev sahipliği yapıyor. Hal böyle olunca biz de kaçırmamanız gereken etkinlikleri derledik.

Keyifli ve sanat dolu bir ay olsun!

 • 1/7
  Zero Hipotez Sergisi

  68 kuşağı sanatçılarının en önemli isimlerinden Utku Varlık’ın Bozlu Art Project’te Zero Hipotez isimli sergisi geçtiğimiz günlerde açıldı. Yaşanmışlıklarını tuvale aktaran usta ismi yakından tanımak için sergiyi mutlaka gezin. Sergi 2 Haziran’a kadar görülebilir.

 • 2/7
  Ara Malikan

  Dünyanın en ünlü kemancılarından biri olan Ara Malikan, 2 Mayıs’ta Zorlu PSM’ye geliyor. 12 yaşından beri sahnelerden inmeyen sanatçı, New Age’den beslenen müzik stiliyle herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Bu müzik ziyafetini kaçırmayın deriz.

 • 3/7
  Zorlu PSM Caz Festivali

  “Her Müziğin Caz Festivali” mottosunu benimseyen Zorlu PSM Caz Festivali, farklı müzik türlerini dinleyicilerle buluşturuyor. 2 – 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde birbirinden başarılı sanatçıların konserlerini dinleyebilirsiniz. Biletler tükenmeden almayı untmayın!

 • 4/7
  Space/Time Sergisi

  Türkiye’de portre deyince akla ilk gelen isimlerden Alea Pınar Dupre’nin illüzyonist bir etki yaratan yeni portreleri Space/Time isimli sergiyle sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçı, kolajlar ile oluşturduğu popüler yıldızların portrelerine bu kez uzay/zaman ölçeğinde bakıyor. Bu ilgi çekici sergiyi, 26 Mayıs’a kadar Sevil Dolmacı Art Gallery’de görebilirsiniz.

 • 5/7
  Tasarım Tomtom Sokak’ta

  Dördüncü kez düzenlenecek Tasarım Tomtom Sokak’ta, yine İstanbul’a renk ve neşe katmaya hazırlanıyor. 10 – 13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak etkinlikte birçok sergi, sohbet, atölye ve canlı performans gerçekleşecek. Mükemmel bir deneyim için yolunuz mutlaka Karaköy’e düşsün!

 • 6/7
  Filarmonica della Scala § Daniil Trifonov

  35 yıldır klasik müzik alanında dünyanın en ünlü isimlerinin yönettiği Filarmonica della Scala orkestrası Lütfü Kırdar’da sahne alacak. Grammy ödüllü piyanist Daniel Harding yönetiminde verilecek konser 27 Mayıs’ta, kaçırmayın!

 • 7/7
  Çirkin

  Marius von Mayenburg’un kara komedisi Dasdas’da tiyatro severlerle buluşuyor. Oyun, her şeyin satılık olduğu ve güzellik kavramının sosyal bir takıntı haline geldiği dünyada, yolunu kaybeden bir bireyi ele alıyor. 13, 25 ve 31 Mayıs tarihlerinde izlenebilir.