• Arama

Baselworld 2018’in En Seçkin Kadın Saatleri

Saat ve mücevher tutkunlarının merakla beklediği ve ilgiyle takip ettikleri Baselworld, 2018 yılında da yine kadınlar için en özenli çalışmalarını sundu. Moda eğilimlerinin yanı sıra mekanik ve tasarımları ile saat ustalarının en yaratıcı fikirleri yer aldı. Aynı günümüz kadınları gibi şık ve zeki modeller her yıl daha da üstünleşerek karşımıza çıktı.

 • 1/10
  Patek Philippe, Ladies Chronograph

  Patek Philippe’nin tamamıyla feminen bilekler için yarattığı kronografı elle kurum olarak tasarlandı ve firmanın en ayrıcalıklı kadın modellerinden biri. 38 mm kasa çapında yer alan bezeli 72, tokası ise 27 adet pırlanta ile süslü. Şık tasarımı, geleneksel görünümü, elle desenlenen kadranı safir camının ardından göz alıcı bir güzelliğe sahip. Kasa kenarında iki baskı butonu, bir de ayar tepesi bulunuyor. Butonlardan ikisi kronografın başlayıp durdurulmasını için. Saat 3 konumunda yer alan tepe ise saatin elle kurulmasını sağlıyor. 

 • 2/10
  Rolex, Oyster Perpetual Datejust 31

  Rolex Oyster kasası 31 mm çapında ve sedef kadrana ev sahipliği yapıyor. 18 K beyaz, sarı ve pembe altın olarak tasarlandı. Saat 3 konumunda tarih penceresi yer alıyor ve zaman kadran üzerinde pırlantalar ya da Romen rakamları ile gösteriliyor. Oyster Perpetual Datejust 31’in kronometre sertifikasına sahip olması zarif bedenin altındaki güçlü ruhun bir simgesi adeta. Ayrıca bezeli tümüyle yine ayrıcalıklı pırlantaları ile çevrili. Oyster Perpetual Datejust 31’e markanın muhteşem bileziği eşlik ediyor.

 • 3/10
  Bvlgari, Diva Finissima Minute Repeater

  Bvlgari, Diva Finissima Minute Repeater’a dünyanın ince elle kurum dakika tekrarı mekanizması ile can verdi. 18 K pembe altın 37 mm kasa çapına sahip modelin isteğe bağlı olarak saat başında, çeyreklerde, dakikalarda ayarlanabilen zil çalıyor. Kadranı Japon sanatı Urushi el boyama lake tekniği ile yapılan kadranı çok göz alıcı. Kasa kenarında çok şık bir charm sallanıyor. 10 adet olarak limitli olarak üretildi.

 • 4/10
  Chopard, Happy Sport

  Chopard bu yıl Happy Sports ailesinin 25. yılını kutluyor. İki safir kristal arasında serbestçe hareket eden pırlantaların kadranında yer alması yıllarca birçok mücevher ve saat tasarımcısına da esin kaynağı oldu. Marka önemli yılında kendi üretimleri otomatik mekanizmalı modeli kutluyor. Kadın saatlerinde az olan bir uygulama ile kasa arkası, safir olarak gözler önüne serilmiş. Kadran sedef ve kendinden dalga deseni var. Farklı kasa opsiyonu ile tam da kadınların hareketli dünyasına hitap edildi. Paslanmaz çelik, 18 K altın veya bu iki materyalin karışımı, pırlantalı, pırlantasız olarak seçeneklendirilmiş.

 • 5/10
  TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic

  Kesinlikle Baselworld’ün en aktif ve sportif modelini TAG Heuer, Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic ile tanıttı. Hareketli kadınların bileğine yakışacak olan model 32 mm kasa çapı ile tasarlandı. Tek yönlü dönen bezeli ve özellikle bileziğine geçiş yapan kasa kulakları çok şık ve ergonomik. İndeks ve ibreleri ışıksız ortamda da okunmayı kolaylaştırmak için parlaklık verici Super Luminova kaplı. 300 metre su basıncına dayanıklı olması her ortamda kadınların yanında olacağının bir diğer işareti.

 • 6/10
  Grand Seiko, Caliber 9S25

  Grand Seiko, Baselworld 2018’e muhteşem bir kadın modelini tanıtarak başladı. Her zaman mekanizmaları ile hayran bırakan markanın limitli edisyon için kadınlara yönelik böyle değerli bir modeli yaratması, mekanik saat seven kadınlar için de vazgeçilmez bir opsiyon oluşturdu. 50 saat güç rezervi var ve sadece +8/-3 saniye gibi ideal bir doğrulukta zamanı gösteriyor. Kar beyazı kadranı üzerinde saatler pırlantalar ile ifade ediliyor. Saat 3 konumunda tarik bölümü yer alıyor. 18 ayar kadranın üzerindeki bezelde 37 adet pırlanta bulunuyor. Dünyadaki 50 şanslı kadın için limitli olarak üretildi.

 • 7/10
  Corum, Golden Bridge Round 39 MM

  Corum’un Golden Bridge Round’da efsanevi mekanizmasının altın köprüleri kadın modelinin kadranına taşındı. 39 mm kasa çapına sahip ve baget mekanizması yatay olarak tüm zarafeti ile görülüyor. Markiz kesim pırlantalar daha da parlak olmasını sağlıyor. Beyaz altın ve pembe altın olarak iki güzel versiyonda üretildi.

 • 8/10
  Carl F. Bucherer, Adamavi Automatic

  Saatin kendi tonlarında çelik içerisinde zarif model Adamavi Automatic 31 mm kasa çapı içerisinde tanıtıldı. 30 metreye kadar suya dayanıklılık özelliği var. Güçlü kalibresi ile 38 saat kesintisiz çalışabiliyor. Saat 3 konumundan açılan pencereden tarih görülüyor. Hem kasa önü hem de kasa arkasında safir kristalin estetik görünümü kullanıldı. Milanes hasır kayış ise modelin bütünlüğünün altına imzasını atıyor adeta.

 • 9/10
  Longines, La Grande Classique

  Longines’in tüm zarafetini bir kadranda ifade ettiği zarif bir model. Mavi kadranı üzerinde zaman pırlantalarla ifade ediliyor. La Grande Classique, 24,29,36 ve 37 mm olarak dört farklı kasa ölçüsünde yaratıldı. Klasik Longines estetiği ile kasayla buluşan bileziğinde metalik mesh ve deri kayış tercih edildi. Hem bezel hem kadran hem de bilezik kısmında sunduğu seçenekler modeli daha da zenginleştirip vazgeçilmez kılıyor.

 • 10/10
  Nomos Glashutte, Tetra Petit Four

  Bu yılın en popüler kasa biçimi olan kare kasa kullanılan Nomos Glashutte modeli, 4 farklı versiyonda sunuluyor: Zure, Pearl, Grenadine ve Matcha. Alman saat ustalığının en zarif örneklerinden. Sade, şık ve üstün bir tekniği barındırıyor. Pastel tondaki kadran renkleri kayışının gri yeşil tonu ile bütünleyici bir uyum içerisinde.