• Arama

Ünlülerin Mücevhercisi Sutra 10 Yaşında

Michelle Obama’dan Jennifer Lopez’e; Taylor Swift’den Catherine Zeta Jones’a bir çok ünlü ismin gözdesi olan Sutra; 2008 yılında mücevherci ailelerden gelen bir karı koca iş birliği ile kurulmuş. Yaratıcı vizyonlarıyla markalarının mücevher duayenlerinin arasında yer almasını sağlayan çift, muazzam bir bilgi birikimine sahip. Avangard modernizmi, klasik sofistiklikle mükemmel bir şekilde birleştiren Sutra’nın 10. yılında, şimdiye kadar ürettiği 10 ikonik parçasının dünyasına daldık.

 • 1/10
  Yakut Cazibesi

  Jennifer Lopez’in 2015 Met Gala’da takmasıyla büyük bir üne kavuşan yakut küpe, bir anda moda severlerin favorisi haline geldi. Sutra’nın ikonik tasarımlarının arasında rengiyle ve şekliyle bir arzu nesnesine dönüşen bu yakut küpenin; artık safir ve zümrüt versiyonları da mevcut.

 • 2/10
  Mavi Yeşil Rüyası

  Sutra’nın bugüne kadarki en ikonik opal tasarımı olan bilezik, 2014’ten beri 3 kereden fazla Vogue’da öne çıktı. Aslında türünün tek örneği olarak planlanan bu tasarım, yoğun talep nedeniyle yeniden yaratıldı. 

 • 3/10
  Mavi Yıldız

  Markanın, mücevher dünyasının ışıltılı hayatıyla buluştuğu 2008 yılından kalma yıldız motifli bu safir küpeler, Sutra’nın ilk tasarımlarından biri. 2008’den beri çok satanlar listesinin başında olmaya devam eden tasarım, çeşitli altın tonlarında ve farklı değerli taşlarla yeniden üretiliyor.

 • 4/10
  Zümrüt Zamanı

  Sutra, Baselworld 2016’da ilk milyon dolarlık tasarımını sahneye çıkardı. Bu muhteşem zümrüt gerdanlık, çok özel kesim pırlantalardan ve 20 karattan fazla damla kesim zümrütten oluşuyor. Forbes dergisi tarafından yayınladıktan sonra şöhret kazanan bu kolye, mücevher tutkunlarının kalbine taht kuranlardan oldu.

 • 5/10
  Yılan Yüzüğü

  Sutra yılan yüzükleri, 2009 yılında piyasaya sürüldüğünden beri adından sıkça söz ettiriyor. Hem çift hem de tek parmak için kurgulanmasıyla çeşitli metal tonlarında sunuluyor. Marka ise her yıl, yılanın gözü olarak yeni elmas kesimli bir değerli taş çıkarıyor. 

 • 6/10
  Tüy Silüeti

  Michelle Obama’nın bu yıl Smithsonian Portre Müzesi’nde kendi portresini ortaya çıkarmak için taktığı Sutra küpesi, çarpıcı bir tüy siluetini yansıtıyor. 2018’in mücevher trendlerinden olan bu tasarım, Sutra’nın unutulmazları arasında.

 • 7/10
  Okyanus Derinliği

  2015 yılındaki The Couture Show’da tanıtılan bu göz alıcı bileklik, basının en çok ilgilendiği tasarım olmasının yanında aynı zamanda şovun en çok denenen parçasıydı. Muhteşem bir şekilde eşleşen roza safirleri, inanılmaz büyük tanzanit taşı ve arka tarafa mıhlanan yüzlerce taştan oluşan bilezik, mükemmel bir işçilikle oluşturulmuş. Her zaman çok konuşulan bu Sutra bileziğin görkemi, gerçekten inkar edilemez.

 • 8/10
  Mor Estetiği

  Tasarımcı Arpita Navlakha, bu ısmarlama koleksiyonu, nadir bulunan mor safirler ve onunla uyumlu mor spinellerle yarattı. Dünyanın en çok kazandıran mücevher yatırımı arasında bulunan spinellere, Sutra da tasarımlarında yer açmış durumda.

 • 9/10
  Kelebek Etkisi

  Bu kelebek şekilli küpe, 2017’deki tüm koleksiyonun doğuşu niteliğindeydi. Tasarımın tam etkisini verebilmesi için muhakkak doğru kulağa takılması gereken bu küpede, her kelebek sol için ¨L¨, sağ için ¨R¨ olarak etiketlenmiş. Ortaya çıkmasının ardından oldukça sevilen ve istenen Sutra tasarımı haline gelen bu kelebekler, daha sonra pırlanta, safir/zümrüt ve topaz/ametist kombinasyonlarında yeniden yaratıldı.

 • 10/10
  Sutra'nın Paraiba'sı

  Sutra, mücevher dünyasında aranan bir trend haline gelecek olan değerli taşlı yüzüklerden, ilkini oluşturmak için çok daha büyük bir Paraiba aradı. Yarattığı bu mavi-yeşil Paraiba yüzükle ise, her kadının hayallerini süsleyen marka, ikonik tasarımlarına bir yenisini daha ekledi.