• Arama

Baselworld 2018’de Öne Çıkan Erkek Saatleri

Dünyanın en önemli saat ve mücevher fuarı Baselworld 2018’den en çok konuşulan erkek saat modellerinden bazılarını sizler için seçtik. Hem fuarı gezerken hem de yazıyı hazırlarken saat dünyasındaki değişikliklerden, yeniliklerden çok zevk aldık. Umarız sizler de keyifle okursunuz.

 • 1/15
  Breguet, Classique Tourbillon Extra-Plat Automatique 5367

  Breguet, Classique Tourbillon Extra-Plat Automatique özel mineli versiyonu Baselworld 2018’de sundu. Minimalist kadran içerisinde tourbillonun en yalın halini tasarladı. Bu versiyonunda güç rezerv göstergesi kadranda yer almıyor. Akrep, yelkovan, küçük saniye ibreleri Breguet’nin değişmeyen sembolik yapısı içerisinde uygulanmış. Mekanik kendinden kurmalı 3 mm çok ince mekanizması 80 saat kesintisiz çalışıyor. Kasası ise platin veya 18 K pembe altın olarak 42 mm çapında yapıldı ve kahverengi kayışı ile tanıtılıyor.

  Fiyatı: 144.000 CHF Pembe altın, 158.000 CHF Platin kasa

 • 2/15
  Jaquet Droz, Grande Seconde Moon Black Enamel

  En hareketli kadranlara otomat tadında mekanik can veren usta saatçi Jaquet Droz, Grande Seconde Moon Black Enamel modelinde sanatının en sade halini sunuyor. Modelin can alıcı noktası, oniks disk muhteşem ay fazı göstergesi ve sadece 122 yıl 46 günde bir düzeltme gerektiriyor. Ayrıca 18 K altın bir halka ile çevrili ve etrafında tarih indeksleri yer alıyor.  Modelin 43 mm çaplı kasası altın ve kadranı ise amblematik “8” tasarımını koruyor.

  Fiyatı: 29.700 CHF

 • 3/15
  Patek Philippe, Aquanaut Chronograph 5968A

  Patek Philippe, 2018 Baselworld kapılarını açar açmaz ilk ziyaret edilen stantlardan biri oldu. Sürpriz edisyonları ise bu heyecana değdiğini kanıtlarcasına yeniliklerle doluydu. Aquanaut Chronograph 5968A’da bu modellerden. Aktif hayatın içerisinde olduğunu adeta haykıran model, cesur rengiyle karşımıza çıkıyor. Spor ve şıklığın güzel bir karışımı. Renkli kadranı kayışı ile uyum içerisinde. Kasanın yanında ise kronografı çalıştıran iki adet baskı butonu bulunuyor. 42.2 mm çapında sekizgen çelik kasası ise DNA’sından kopmadığını net bir şekilde ifade ediyor. Gözler kavuniçi renkli kayışta kilitlense de marka siyah rengi de opsiyonel olarak sunuyor.

  Fiyatı: 38.600 CHF

 •  

 • 4/15
  Jacob & Co, Twin Turbo Furious

  18 adet limitli olarak üretilen Jacob & Co Twin Turbo Furious modeli, saatin dakik çalışmasını ikiz tourbillon ile sağlıyor. Denge merkezi tourbillonlar, dönüşlerini 24 saniye içerisinde 3 eksende tamamlıyorlar. Teknik ve estetik dolu yüksek saatçiliği ile bu yılın en güzel örneklerinden biri. Saat 6 konumunda 50 saatlik güç rezerv göstergesi bulunuyor. Kasanın yanında 3 konumunda ise kurma kolunu tüm zarafeti ve farklılığıyla görüyoruz. Zamanı gösteren kadranının tasarımı motor sporlarından esinlenilmiş. 18 K kırmızı altın ve karbon fiber kasası içerisinde kronograf özellikli mekanizmasını muhafaza ediyor.  

  Fiyatı: Henüz açıklanmadı

 • 5/15
  Blancpain, Villeret Quantieme Complet GMT

  Blancpain’in ay fazlı takvim modeli markanın adeta imzası niteliğinde bir tasarıma sahip. Villeret ailesine ait ve GMT özelliği bulunuyor. Kendi yapımları silisyum denge yaylı mekanizması ayrıcalıklarından sadece biri. 40 mm kasa çapı iki farklı versiyonda tasarlandı. Biri paslanmaz çelik kasa içerinde beyaz kadran üzerinde, beyaz altın Roman rakamları ile saat indeksleri diğeri ise pembe altın kasa, pembe altın Roman rakamı indeksleri ile opal kadran. Her iki modeli de aligator kayış veya çelik bilezik ile sunuluyor.

  Fiyatı: 14.900 $  paslanmaz çelik, 24,900 $ kırmızı altın

 • 6/15
  Bvlgari, Octo Finissimo Tourbillon Automatic

  Bvlgari Octo Finissimo Tourbillon Automatic, dünyanın en ince otomatik saati ve en ince tourbillon saati olarak iki rekorun sahibi oldu. 3.95 mm titanyum kasası içerisinde 1.95 mm kalınlığında kendinden kurum mekanizması bulunuyor. 52 saat sürekli çalışabiliyor. Titanyum kasasına yine titanyum bileziği eşlik ediyor. Muhteşem mekanizması saat kadranında rahatlıkla görülebiliyor. İncelik konusunda bu yılın iki dünya rekoruna sahip model sadece 50 adet üretilecek.

  Fiyatı: 120.000 CHF

 • 7/15
  Hublot, Big Bang Sapphire Tourbillon

  Safir kasanın öncülerinden Hublot, Baselworld 2018’de Big Bang Sapphire Tourbillon modelini tanıttı. İskelet tourbillon, ultra dayanıklı ve transparan malzemeden üretildi. Modelin kasa, kadran, bileziği ve tourbillon mekanizması tamamıyla şeffaf olarak üretildi. Böylece yüksek saatçiliğin sınırlarını aşarak saat ustalığını çok farklı noktalara taşıyor. Pırlantadan sonra en dayanıklı malzeme olan safir modele can verirken, 99 adet sınırlı olarak üretildi. Böylece füzyon sanatının akıllılığını ve saflığını her zamanki gibi ustalıkla bir araya getirdi.

 • 8/15
  Rolex, GMT Master II

  Rolex’in ikonik pepsi bezel GMT modeli pilotlara 2 farklı zaman göstermesi amacıyla tasarlanmış ve uçuş anında en büyük yardımcıları olmuş. Yeni versiyonunda da GMT Master II, Rolex’in seramik materyali olan kırmızı ve mavi Cerachrom ile üretildi. Ayrıca beş linkli Jubilee bileziği ve birçok Rolex saatinin üretildiği dayanıklı bir malzeme olan Oystersteel kullanıldı ve böylece ilk kez üç özelliği birleştiren model oldu. Kendinden kurum yeni mekanizması Rolex teknolojisi ile can buluyor. 40 mm kasa çapına sahip ve 100 metre su basıncına dayanıklı.

  Fiyatı: 9.250 $

 • 9/15
  TAG Heuer, Carrera Heuer 02 GMT Chronograph

  TAG Heuer’in efsanevi Carrera modeli  bu yıl 55. yılını kutluyor. Cesur görünümlü tasarımı iskelet kasa içerisinde sunuluyor. Kendi üretimleri mekanizması Calibre 02, kadranda 3-6-9 konumlarında sayaçlarını barındırıyor. Ayrıcalıklı bir kronograf model, tamamıyla çelik kasaya sahip. 45 mm kasa çapı ile büyük bir ölçü içerisinde bilekleri süslüyor. İki tonlu seramik bezeli siyah ve mavi renklerde. Kadranda ayrıca GMT ibresi kırmızı ile belirtildi. 75 saat güç rezervi bulunuyor. 

  Fiyatı: Henüz açıklanmadı

 • 10/15
  Chopard, L.U.C. Quattro

  Baselworld 2018’de Chopard, çağdaş sportif bir model ile sevenlerini memnun edici bir tasarım sundu: L.U.C. Quattro. Çağdaş, seçkin bir yaratıcılığın bileklerde buluşması, ikonik versiyonun yeniden şekillenmesi ile oldu. Yeni gümüş tonundaki kadranı 18 K altın kasa ile çerçevelendi. İnce ve yüksek performanslı kalibresi ise 9 gün kesintisiz çalışıyor. Modern beyefendilerin tercih edeceği modele mavinin en güzel tonu ile kayışı eşlik ediyor. 43 mm kasa ölçülerindeki kasanın arkası ise safir kristal olarak tasarlandı.

  Fiyatı: 24.600 CHF

 • 11/15
  Omega, Speedmaster CK 2998 Limited Edition

  Üç alt kadrana sahip olan Omega Speedmaster CK 2998 modeli, 2998 adet limitli edisyon ile sunuluyor. Ayrıca 1962 yılında astronot Walter Schirra “Sigma 7” görevinde bileğine taktığı uzaydaki ilk Omega olma unvanını taşıyor. Tarih yazan modelin yeni versiyonu ilham kaynağı olarak bu klasik modeli kullanıyor. Kalp atış sayısını ölçmek için kullanılan pulsometre özelliği bulunuyor. Saat ve dakika ibrelerinde ve indekslerinde karanlıkta okunmayı kolaylaştıran, parlaklık veren Super–Luminova ile kaplı. Her modelin kasa arkasında denizatı madalyonu ve limit numarası yer alıyor.

  Fiyatı: 6.500 $

 • 12/15
  Zenith, Defy Zero G

  Gravity (yani yerçekimi) kelimesinin G’sinden esinlenilerek isimlendirilen Zenith Defy Zero G, patentli Gravity Control’e sahip. Deniz kronometrelerinden ilham alınarak tasarlanan saatin 6 konumunda bulunan jiroskopik modülü, yer çekiminin saatin çalışma hızının üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırıyor. 50 saat güç rezervini sağlayan mekanizması kasanın her iki yüzünden de rahatlıkla görülebiliyor. Saat 9 konumunda küçük saniye, saat iki pozisyonunda ise güç rezerv göstergesi yer alıyor.

  Fiyatı: 98.900 CHF

 • 13/15
  Oris, Big Crown ProPilot Caliber 114 GMT

  Markanın kendi atölyesinde geliştirdiği kalibresi Calibre 114’ü 10 gün güç rezerv mekanizması ile kombine ederek tanıttığı bir model. 1910’ların başında kendi ilk cep pilot saatini yaptığından beri havacılık ile yıllarca sürecek bir bağ oluşturarak koleksiyonlarına ruh verdi. Oris Big Crown ProPilot Caliber 114, doğrusal olmayan patentli güç rezerv göstergesine sahip. Paslanmaz çelik kasasının ayar tepesi de aynı materyalden kullanılmış.  100 metreye kadar su basıncına dayanıklı. Ayrıca tekstil, çelik bilezikli ve deri kayışlı olarak alternatifli sunuluyor.

  Fiyatı: 5.800 $ tekstil, 5.900 $ çelik bilezik, 6.100 $ krokodil kayış

 • 14/15
  Corum, Hobo Coin Watches

  Baselworld 2018’de Corum, Amerikan dolarını el oyması ile eşsiz bir sanatı folk arta çeviren kadranını sınırlı ürettiği modelinde tanıttı. Marka, uygulama için ilk cep saatleri modelinden feyiz aldı. Hobo Coin ince işçiliği, sanatçı Aleksey Saburov tarafından işlendi. 43 x 7.6 mm kasa çapına sahip ve ETA tabanlı CO 082 kalibre kullanılmış. Model otomatik mekanizması 42 saat güç rezervine sahip. 1 $ madeni paranın kullanıldığı kadran ayrıca blue jean kumaş kayışla sunuluyor. 925 sterling gümüş Corum, Hobo Coin, 43 mm çapında.

  Fiyatı: 21.000$

 • 15/15
  Longines, Conquest V.P.H.

  Conquest V.P.H. sportif kronograf bir model ve Longines’in hassas quartz saatin yeniden bir tasarımı. Zarif modelin kadranının üzerinde yer alan göstergelerin hepsi rahatlıkla okunabiliyor. Özel geliştirilen mekanizması sayesinde diğer analog saat muadillerine göre daha hassasiyet ile çalışıyor ve manyetik alandan en az etkilenme üstünlüğü gösteriyor. Kronograf modelin saat 3 konumunda 30 dakika, saat 9 konumunda ise 12 saat sayacı yer alıyor. Conquest V.P.H. kronograflar mavi, karbon, siyah ve gümüş rengi seçenekleri ile sunuluyor.