• Arama

Aromaterapi İle Biyolojik Ritm OGGUSTO İşbirliğinde Keşfedildi

Klinik Aromaterapist Eczacı Sinem Us Tokoğlu, Four Seasons Hotel Bosphorus’un ev sahipliğinde ve OGGUSTO iş birliği ile gerçekleşen etkinlikte, cemiyet hayatının önde gelen isimleri aromaterapi ile kendilerini yeniden keşfettiler. 

2017 Nobel Tıp ödülü, insanın sirkadyen ritminin sırlarını bulan bilim adamlarına verildi.  Günümüz modern dünyasının bir nevi lokman hekimliğini yaparak kimyasalın içinden sıyrılan Eczacı Aromaterapist Sinem Us Tokoğlu ise sirkadyen ritme göre yaşamayı ve buna uygun aromaterapi yağlar yapmanın faydalarını anlattı.

sirkadiyen ritm

Her katılımcının kendine uygun aromaterapik yağı hazırladığı workshop Batya Kebudi, Begüm Özer, Dilara Koçak, Ebru Sanver, Gülay Kamaz, Gülden Büyükuçak, Meral Yazıcı, Nazlı Sert, Revna Demirören, Prof Sedefhan Oğuz, Beste Yurttaş ve Nil Özbek’in katılımıyla gerçekleşti. hem eğitici bir o kadar da eğlenceli olan etkinliğe ilgi büyüktü. Bu keyifli etkinlikte cemiyet hayatının önde gelen kadınlarının kendi biyolojik ritimlerini ve ona uygun aromaterapik yağları keşfetmesi sağlandı.