• Arama

Baselworld’ün En İyi Saatlerini İlk Siz Görün

23 Mart’ta başlayacak Baselworld öncesi, erkek saat modelleri arasından öne çıkanları inceledik.

 • 11/11
  Omega, Speedmaster Racing Master Chronometer

  Omega Speedmaster Racing Master Chronometer modeli,  ikonik yarış kadranının yeni tasarımı ile geri dönüyor. 1968 yılında motor yarışları için üretilen Speedmaster modelinden esinlenildi. Parlatılmış seramik bezeli üzerinde patentli takimetresi yer alıyor. 44.2 mm çapında mat siyah kadranı, üzerindeki SuperLuminova turuncu ibrelerin okunmasını kolaylaştırıyor. Kadranını koruyan camı, anti refle ile kaplanmış. 100 m su geçirmezlik özelliği bulunuyor ve tabii ki kronograf sertifikalı olarak motor yarışçılarını mutlu edecek bu model 60 saat güç rezervi  özelliğine sahip.

 • 10/11
  Hermes, Slim D’Hermes Quantime Perpetual Platine

  Slim D’Hermes Quantime Perpetual Platine modeli ile Hermes, Baselworld 2017’nin en önemli modellerinden biri olmaya aday.  Şubat ayının 28- 29 günü ve ayın 30-31. günün  ayarları ile uğraşmak istemiyorsanız, saatin devamlı takvim modülü artık yıl ayarlarını sizin yerinize yapıyor. Sedeften yapılan Ay durumu göstergesi, aventurin cam gökyüzünün üzerinde, mavinin en güzel tonu olan gece mavisi kadranı ile derinlik kazanıyor. 39,5 mm platin kasaya sahip. Gümüş tonundaki şeffaflaştırılmış saat numaraları, modelin estetiğini daha da değerli kılan özelliklerinden bir diğeri. Kasasının arkasından, kendinden kurum mekanizması safir kristal camın ardından rahatlıkla görülebiliyor.

 • 9/11
  Blancpain, Fifty Fathoms Bathyscaphe

  Yaklaşık 300 yıllık saat ustalığı geçmişine sahip Blancpain, dünyanın en pahalı saatlerine ev sahipliği yapıyor. Geleneksel ruhun küllerinden yeniden doğan Fifty Fathoms Bathyscape modelini ise ilk kez 2013 yılında tanıtmıştı. 300 metre derinliğe dayanıklı özelliğiyle en ideal dalış saati. Şok korunaklı 38 mm yenilikçi kasasının içerisindeki mekanizması 210 parçadan oluşuyor. Mekanik kendinden kurum mekanizması ise tam kurulduktan sonra 100 saat güç rezervi ile çalışıyor. Bu kadar güzel bir spor dalış saatine eşlik eden nato kayış kullanım kolaylığını maksimuma çıkarıyor.

 • 8/11
  Hublot, Classic Fusion İtalia İndependent Collection

  Baselworld ve Hublot adını anınca heyecanlanmamak elde değil. Markanın, her yıl saat dünyasına adrenalin yükleyecek mutlaka son dakikaya sakladığı bir modeli vardır. Fuar öncesi   Italia Independent, Lapo Elkann işbirliği ile üretilen Hublot Classic Fussion Italia Independent koleksiyonu ile tarz sahibi modellerini tanıttı. Koleksiyon ailesi altı adet modelden meydana geliyor. Kordonları ise kumaşlardan tasarlanıp alt kısmı nemden etkilenmemesi için kauçuktan üretilmiş. Seramik, titanyum ve King Gold olarak üç ayrı kasa malzemesinden oluşan modellerin kasa çapı 45 mm. HUB1143 Ref. numaralı kendi mekanizmaları ile can buluyor ve 42 saat güç rezervi özelliğinde, bilekleri sıcacık saracak bir model.

 • 7/11
  Chopard, Mille Miglia

  Kalitenin ve yaratıcılığın en önemli markalarından Chopard, ileri teknoloji içeren ürünleri ile baş döndürmeye devam ediyor. 1860 yılında kuruldu ve 20 yıldır da kendi mekanizmalarını üretiyor. Yarış modellerini takip edenler için Chopard’ın Mille Miglia koleksiyonu yine bekleneni karşılayacak. Bu Baselworld 2017 için 2016 yılında da tanıttığı klasik modeli XL bazı tasarım değişiklikleri katıyor. 46 mm olan paslanmaz çelik kasa çapı 42 mm’ye düşürüldü. 50 metreye kadar su basıncına dayanma özelliğine sahip. Model ikonik lastik sırtı kayışı ise Chopard fanlarının çok iyi bildiği bir özelliği. Kendinden kurum mekanizması usta spor saatçiliğin olmazsa olmazı COSC kronometre sertifikasına sahip. Kasa arkasından ise 42 saat güç rezervine sahip mekanizması rahatlıkla izlenebiliyor.

 • 6/11
  Jacob & Co., Astronomia Solar

  Her yıl Baselworld’ün en ışıltılı standına sahip markası Jacob&Co., mücevherlerinin yanı sıra saatlerindeki mekanik güzellikler ile de dikkat çekici modeller yaratıyor. Fuar öncesi tanıttığı modelinde solar sistemi saate en etkili uygulayan markalardan biri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Astronomia Solar modelinde ilk kez Güneş sistemindeki 8 gezegene kadranda yer veriyor. Merkezde yer alan güneş 288 fasetli 1,5 K sitrinden oluşuyor ve tatbiki JacobCut® patentli. Büyüleyici bir el gravür işçiliği ile üretilen Dünya ise her 60 saniyede kendi etrafında dönüyor. Aventurine taşından üretilen tabanı saat yönünün tem tersi yönde hareket ederek güneş sisteminin daha canlı görünmesine katkı sağlıyor.

 • 5/11
  Faberge, Visionnaire Chronograph

  Saatçiliğin Oscar’ı olarak bilinen GPHG’de  üstüste kazandıkları  ödüllerin ardında, dikkatler fazlasıyla Faberge’in üzerine çevrildi. Saati aynı segmentte olan diğer markalara göre daha farklı yorumlaması ile tanınıyor. Bu yıl da Baselworld’de yılların bilinen rutinini bozarak üç yıl önce tasarlamaya başladıkları Visionnaire Chronograph ile kronograf mekanizması anlayışına yenilik katıyor. Model, opal kadran pembe altın ve titanyum kasa olarak iki versiyonda sunuluyor. 43 mm çapında ve 14.70 mm kalınlığında. Ayrıca 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliğine sahip. Siyah aligator kayışı, tüm dikkati kasa üzerinde toplamaya yardımcı oluyor.

 • 4/11
  Graff, Mastergarff Structural Skeleton Automatic

  Graff, Baselworld 2017’de görücüye çıkaracağı modellerden Mastergraff Structual Skeleton Automatic’i tanıttı. İskelet kasasının en net ve güzel örneklerinden olan model, estetik flying tourbillon mekanizmasını gözler önüne seriyor. Özenle işlenmiş Romen saat rakamları kadranın bütünlüğünü bozmadan, kasa çerçevesinin iç kenarlarına sıralanmış. 46 mm çapındaki kasası 18 ayar kırmızı altın veya DLC titanyum ve altın olarak sunuluyor. 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var. Otomatik mekanizması ise 72 saat güç rezervi özelliğini modele kazandırıyor.

 • 3/11
  Bulgari, Octo Finissimo Tourbillon Skeleton

  Bulgari, Baselworld 2017 öncesi Octo koleksiyonuna kattığı Finissimo Tourbillon Skeleton modeli ile dünyanın en ince tourbillon saatini  tanıtıyor. 110 fasetli kasası sıra dışı bir görünüme sahip. Modelin başarısının en önemli sebebi dengeli İtalyan tasarımında gizli.  Elle kurum Finnissimo Skeleton flying tourbillon mekanizması, kendi üretimi BVL268 kalibreyle can buluyor. 253 adet parçadan oluşuyor ve 40 metre suya dayanma özelliği bulunuyor.

 • 2/11
  Graham, Geo.Graham Orrery Tourbillon

  Graham, güneş sisteminin kusursuz görünümünü, Gregoryen takvimini saat kasasına yerleştiriyor. Minik yuvarlak Dünya simgesi turkuaz taşından, ona eşlik eden Ay ise NWA4881 numaralı meteoritten yapılmış. İdeal dengeyi sağlayan tourbillon mekanizması, saatin tam ortasında altın oymalı Anka Kuşu desenli kafesin korumasına alınmış.

 • 1/11
  Corum, Golden Bridge Rectangle

  Corum’u, özellikle beğenilen simgesel Golden Bridge koleksiyonu ile tanıyoruz. Marka bu yıl ünlü tasarımcı Dino Modolo ile çalışarak koleksiyona dikdörtgen kasa modelini de ekledi. Golden Bridge Rectangle modeli, art deco estetiğini mühendislik formlarında sunuyor.