• Arama

2018 Milano Tasarım Haftası’nda Kaçırılmaması Gerekenler

17-22 Nisan tarihleri arasında tüm dünyadan tasarımın duayen isimlerini bir araya getiren Milano Tasarım Haftası her sene olduğu gibi unutulmayacak bir tasarım şölenine hazırlanıyor. Tasarım devlerinin yeni koleksiyonlarını sergileyecekleri fuarda kaçırmamanız gerekenleri ve çarpıcı tasarımları bir araya getirerek sizin için ilham veren bir yol haritası hazırladık.

 • 1/10
  Rahatlığa Övgü: Kite Kanepe/Gam Fratesi

  Genlerindeki Danimarkalı sofistike tasarım ruhunu İtalyan estetiğiyle bir araya getiren tasarım ikilisi Gam Fratesi, bu sefer Porro markası için tasarladıkları konfor dozu yüksek Kite kanepe ile karşımızaçıkıyorlar.

 • 2/10
  Zamansızlığa Doğru: Ace ve Starlight/Henge

  Elegan ve sanatsal çizgisiyle tanıdığımız Henge markasının fuarda lansmanını yapacağı 30 yeni parçanın arasında Ace masa ve Starlight aydınlatma dikkat çekiyor. Ace organik formu, mozaik yüzeyi ve bronz ayaklarıyla zamansız bir görünüm sergilerken Starlight ışığın eşsiz mimarisini yansıtıyor. 

 • 3/10
  Rafine Duruş: Fabiano kanepe/Carlo Colombo

  İtalyan zarafetini yalınlığın süzgecinden geçirilmiş formuyla yansıtan Fabiano kanepe Carlo Colombo'nun Trussardi Casa için tasarladığı en yeni parça. Fabiano, geniş sırt yüzeyiyle maksimum rahatlığa ulaşabilmeniz için geleneksel işçiliklerle özel olarak üretilmiş.

 • 4/10
  İkonik Tasarım: The Beugel Stoel/Gerrit T. Rietveld

  Bu sene Milano Tasarım Haftası kapsamında Cassina markası yeni koleksiyonunun lansmanını Via Durini 16'daki showroom'unda gerçekleştiriyor. Tasarım tarihinin ikonik isimlerinden Hollandalı Gerrit T. Rietveld'in 1927 tarihli the Beugel Stoeltasarımını Cassina yeni koleksiyonunda ilk olarak hayata geçiriyor. Zig zag ve Red and Blue sandalyeleri ile tanıdığımız mimar Gerrit T. Rietveld'ın bu tasarımı, boru formundaki metallerle ahşabın başarılı birlikteliğine atıfta bulunuyor.

 • 5/10
  Heykelsi Görünüm: Torsion masa/Mario Bellini

  Efsanevi mimar Mario Bellini'nin imzasını taşıyan Torsion masa, Natuzzi markasının yeni koleksiyonu dahilinde Milano Tasarım Haftası'na çıkmaya hazırlanıyor. 2 metre çapındaki kalın bir camın üst yüzeyini oluşturduğu masanın ayakları bükülmüş zeytin ağaçlarından tasarlanmış. Heykelsi görünümüyle tasarımın zamansız ikonik parçalar arasında yerini almaya aday bir tasarım.  

 • 6/10
  Davetkar Estetizm: Promenade Koltuk/Philippe Nigro

  Philippe Nigro imzalı Promenadekoltuk Gebrüder Thonet Vienna markasının yeni koleksiyonun yıldız oyuncaları arasında yer alıyor. Nigro'nun geçtiğimiz sene tasarladığı namesake kanepe koleksiyonunun devamı niteliğinde tasarlanan koltuk markanın imzası niteliğindeki hazeran işçilikleri ve rafine formuyla dikkat çekiyor. 

 • 7/10
  Pozitif Enerji: Moptimist/Burak Soykurum

  Mimar tasarımcı Burak Soykurum'un bir yıldır üzerinde çalıştığı koleksiyonu Moment'tan seçilen Moptimist sandalye Milano Tasarım Haftası'nda sergilenmeye hak kazanmış. “Simplicity Creates Love” mottosuyla, sadeliği konfor ile buluşturmaya çalışan Moptimist serisi, hayatta pozitif enerjinin her zaman önemli olduğunu düşünen insanlar için tasarlanmış.

 • 8/10
  Artizanal Tavır: La Verada Koleksiyonu/Marni

  İlhamını Kolombiya'nın Las Veradas isimli renkli mahallelerinden alan koleksiyon Kolombiya'ya özgü geleneksel el işçiliklerinin güzelliğini gözler önüne seriyor.

 • 9/10
  Eşsiz Deneyim: Atrio/Grohe

  Grohe markası yeni Atrio Spa koleksiyonunu Milano Tasarım Haftası'nda ilk defa sergilemeye hazırlanıyor. Markanın Via Crocefisso’daki showroom’unda özel bir lansman ile tanıtılacak seri zamanın ötesine geçen çizgisiyle eşsiz bir deneyim vadediyor.

 • 10/10
  Kavramsal Bakış: Paradigm sergisi/Sam Baron

  Tasarımcı Sam Baron'un küratörlüğünde Ventura Centrale'de gerçekleşecek sergi Pierre Frey markasının kumaşlarının giydirildiği çarpıcı enstalasyonlarla tasarımın sanatsal boyutuna işaret ediyor.